Ujmująca aranżacja malowniczej chatki, w której czas zatrzymał się w miejscu... :) Inspiracja eklektyzmem i stylem retro w zachęcającym wydaniu

Dokładnie tak! Czas tu chyba przestał płynąć :) W swojskiej kuchni mnóstwo jest sentymentalnych nawiązań - ozdobna porcelana, wymurowany komin, stary piecyk... Ale jednocześnie znajdują się tu także elementy w stylu modern. Spójrzcie choćby na industrialną lampę z blaszanym kloszem. To jako całość daje całkiem ciekawy efekt. Aranżacja prezentuje się z jednej strony nowocześnie, ale z drugiej zachowuje swój sielski klimat domku za górami ;) Takie dodatki, jak lawenda w donicy albo plecione serce dodają wnętrzu romantyzmu i uroku. Bielone deski i bielone cegły (a nawet znalazły się te czerwone :)), ciemne surowe drewno - ale mam ochotę usiąść tam ze szklanką ciepłego kompotu i wysłuchiwać opowieści sprzed lat! :)
aranżacja kuchni w wiejskim stylu


+ pokaż całość


Rzut oka na dalszą część kuchni i już pojawia się eklektyczny zamysł właścicieli domu. W szerszej perspektywie można dostrzec retro akcesoria i kilka znalezisk w stylu vintage. Aranżacja bazuje na naturalnych motywach i dlatego też pełna jest przytulnej atmosfery. Wszechobecną biel przełamuje głęboki morski odcień niebieskiego i kilka pojedynczych akcentów w zieleni i czerwieni.


aranżacja kuchni w bieli i drewnie

Salon urzeka swoją naturalnością. Drewno i wiklina ocieplają i tak już bardzo przyjemną przestrzeń. Biała sofa z poduchami rozjaśnia aranżację i tworzy domową atmosferę tego miejsca. Kosz jako stolik kawowy idealnie wpisuje się w kompozycję. Zwróćcie też uwagę na model statku na parapecie. Zdradza żeglarskie zamiłowanie właścicieli :) Kolorem nawiązuje do piecyka w kuchni, co wdzięcznie łączy ze sobą te wnętrza. Salon jest raczej mały, a mimo to nagromadzenie dekoracji wcale go nie przytłacza. Wręcz przeciwnie - wpływa na przyjazny, kameralny odbiór wnętrza. Nie można oprzeć się urokowi starych przedmiotów :)


inspiracje naturą w salonie

salon z kominkiem inspiracje

Kącik do czytania zaaranżowany w salonie jest pełen różnorodności. Antyczny stolik kawowy dodaje mu powagi.


antyczny stolik kawowy w salonie
Co znajduje się na tapecie w stylu retro w sypialni? Oczywiście jachty :) Kolorystyka bieli, czerwieni i granatu oddaje marynistyczny klimat wnętrza. Patchwork na pościeli dodatkowo je urozmaica. Wydaje się, jakby elegancki żyrandol trafił tu przez przypadek :) Tymczasem jest to element jak najbardziej zamierzony! Zróżnicowane dekoracje tworzą niepowtarzalny i bardzo osobisty klimat sypialni.


aranżacja sypialni marynistyczne inspiracje

Pokój dla gości podtrzymuje koncept aranżacji. Ponownie pojawia się patchwork, powielona jest kolorystyka i motyw żaglówki, a dodatki zestawione są na zasadzie eklektycznego kontrastu.


eklektyczny pokój aranżacja

W trzeciej sypialni znajdujemy bardziej wyszukane rozwiązania. Stonowane barwy ziemi, białe meble i pojedyncze dekoracje wnoszą powagę do wnętrza. Pokój prezentuje się elegancko i schludnie, choć jak dla mnie - nieco bez wyrazu.


aranżacja małej sypialni
Dominująca biel sprawia, że łazienka wygląda nienagannie czysto i świeżo. Zauważcie, że w całym domu pojawia się motyw drewna i wikliny - tutaj w postaci plecionego wianka z morskimi muszelkami. Świeczki i kwiaty wpływają na intymny klimat wnętrza.


aranżacja białej łazienki

Źródło zdjęć: tutajAby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.