Ujmujące jednopokojowe mieszkanie o powierzchni 44 m2 z niebanalnym charakterem, zaskakującymi dodatkami i szarą cegłą!

To, co dzisiaj zobaczymy, na pewno długo pozostanie w pamięci! Tak niebywale oryginalnej aranżacji już chyba dawno nie widziałam :) Może się podobać albo nie, ale zdecydowanie ma mocny charakter i zdradza kreatywność i zainteresowania swojego właściciela. Mieszkanie jest dość małe, bo zaledwie jednopokojowe, sypialnię ulokowano nawet na antresoli. Na pewno byłoby bardziej ustawne, gdyby nie miało kształtu tak wąskiego prostokąta. W każdym razie w tych dość trudnych warunkach stworzono zaskakującą i przykuwającą uwagę przestrzeń, w której różne rzeczy łączą się z różnymi stylami :) Zobaczcie i podzielcie się swoimi wrażeniami, naprawdę jestem ciekawa, czy ta aranżacja przypadnie Wam do gustu!

aranżacja otwartej przestrzeni w małym mieszkaniu
+ pokaż całość

Wnętrze wypełniają skórzane i drewniane elementy, tutaj główny klimat aranżacji tworzą same meble, a nietuzinkowe dodatki są wdzięcznym wykończeniem. Tego typu zestawienie detali i barw aż prosi się, by nazwać je mocnym, męskim przejawem kreatywności ;)

drewno i cegła w aranżacji wnętrza

W całym mieszkaniu bardzo dużo jest oryginalnych dodatków, zobaczycie dopiero, jak przejdziemy choćby do kuchni ;) W salonie kolorowa typografia na szarej ceglanej ścianie to strzał w dziesiątkę! Oświetlenie ściany z cegłą uwydatnia jej nierówności, dzięki czemu nabiera jeszcze bardziej naturalnego charakteru. Jak dla mnie - bombowo.

kolorowa typografia na tle szarej cegły

szara cegła na ścianie w aranżacji salonu
W salonie spotykamy również drugi rodzaj cegły - czerwoną tradycyjną wyłożono łuki nad oknami i wąski fragment ściany w narożniku pokoju. Spójrzcie tylko na oryginalne przedmioty i właśnie na meble, jakimi wyposażono mieszkanie. W ceglanym kącie stoi ciekawa, drewniana komódka w kształcie piramidy. Subtelnie komponuje się z tłem, ale jednocześnie jest bardzo charakterystycznym elementem aranżacji. Takich rzeczy jest tu więcej, wystarczy rozejrzeć się od ściany do ściany :)

drewniane meble w aranżacji małego salonu
aranżacja małego salonu z szarą i czerwoną cegłą na ścianie

Po drugiej stronie pomieszczenia zaaranżowano niewielką kuchnię z półwyspem. Tutaj dopiero mamy popis fantazji właściciela :) Po lewej stronie duża tafla lustra na ściance odgradzającej pokój od łazienki, jak dla mnie, wprowadza nieco chaosu. Ale założenie, by maksymalnie urozmaicić aranżację, jest faktycznie zrealizowane ;) Przezroczyste szklane drzwi, lustro, błyszczący blat kuchenny - to wszystko sprawia niepowtarzalne wrażenie. Zauważyliście, że na ścianach, pomiędzy poszczególnymi strefami mieszkania, znajdują się półkoliste okna?

lustrzana tafla w aranżacji kuchni
aranżacja małej kuchni

A tutaj kolejna porcja oryginalnych dodatków. Specyficzne, zabawne, w ciekawy sposób ze sobą połączone - mieszkanie ma charakter i nie da się zaprzeczyć, że panuje tu wyrazista, pełna osobistych akcentów, aura.

oryginalne dodatki do kuchni
typografia i dekoracje w kuchni

Całe mieszkanie jest dość wąskie, choć długie, więc przestrzeń podzielono ściankami działowymi, rozgraniczając strefę dzienną od nocnej. Za salonem znajduje się sypialnia ulokowana na antresoli i jakby przedpokój. Jeśli chodzi o dekoracje, to znów pojawia się tu motyw z jaszczurką, typografia, a do tego mamy piękny przejaw naturalności - spójrzcie tylko na rzeźbioną z drewna balustradę.

aranżacja sypialni na antresoli
drewno w aranżacji

Na koniec zwariowana aranżacja łazienki - bo jak inaczej można ją nazwać :) I jak wrażenia po dzisiejszej wycieczce?

oryginalna aranżacja łazienki

Źródło zdjęć: tutajAby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.