Salon

Wysokie mieszkanie o nieregularnym kształcie z drewnianymi meblami i naprawdę oryginalnym klimatem...

Co powiecie na taką wysokość? Imponująca, prawda? Tym bardziej, że zmyślnie podkreślono ją odpowiednimi przedmiotami, jak np. lampą na dłuuuugim wysięgniku, która doświetla przestrzeń nad stoliczkiem kawowym. Nie tylko zresztą ona, ale również ogromny regał pod sam sufit w ciemnym drewnie przyciąga do siebie uwagę, i to można powiedzieć, że to on przede wszystkim rzuca się tu w oczy ;) A do Was, co jeszcze dociera? Mieszkanie, do którego zaglądamy, ma wiele takich fascynujących elementów, a poza tym całe jest też bardzo charakterystyczne - ma dość nieregularny kształt, właśnie nietypową wysokość, a same meble i dodatki także odbiegają niekiedy od normy... Słowem, prawdziwie oryginalny okaz dzisiaj nam się trafia ;) Miłego oglądania!

aranżacja wysokiego salonu z imponującym regałem
+ pokaż całość

Pod wiszącymi półkami wygospodarowano miejsce do pracy. Skomponowane z biblioteczką biurko z podwójnym stanowiskiem na pierwszy rzut oka całkowicie "zlewa się" z regałem. Na drugi rzut oka widzimy elegancki mebel starego typu z postarzałego drewna, przypominający szlachetne sekretarzyki. Kolejnymi elementami, nad którymi warto chwilę dłużej się zatrzymać, są drabina - doskonale dobrana pod inne meble, nie tylko regał z biurkiem, ale także półokrągłe krzesła przy ławie - a także drewno do kominka, a raczej sposób jego przechowywania. Tuż obok zabytkowego pieca kaflowego, a więc bardzo praktycznie, a jednocześnie dość dekoracyjnie i ciekawie, biorąc pod uwagę fakt, że ulokowano je na książkowych półkach... :)

piec kaflowy w aranżacji salonu

Salon prowadzi do jadalni, a ta do kuchni - pomieszczenia są niby osobne, ale jednak ze względu na sposób ich połączenia można je uznać za jedną dużą otwartą przestrzeń. Aranżacja mieszkania cechuje się na pewno spójnością, a jednym z jej przejawów jest ulokowanie niewielkich dywaników pod stołami w każdym we wnętrz. Lekkie wzory pod ławą w salonie, stołem w jadalni czy składanym stolikiem w kuchni dodatkowo urozmaicają już i tak bogatą i nieszablonową przestrzeń!

aranżacja salonu i jadalni
jadalnia w bieli i ciemnym drewnie
dywan pod stołem w kuchni

W kuchni lekkie zagięcia ścian zabudowano białymi szafkami. Co sądzicie o otwartych półkach, których jest tutaj... całkiem sporo? Białe tradycyjne kafelki i biała podłoga wprowadzają czystość, ale i pewnego rodzaju surowość do wnętrza. Drewniane mebelki, blaty i drobne akcesoria wychodzą temu naprzeciw, tworząc cieplejszy klimat.

kuchnia o nieregularnym kształcie
aranżacja wysokiej kuchni z otwartymi półkami

Sypialnia mieści się na poddaszu; chciałam zauważyć, że jest ciut spokojniejsza, ale w zasadzie nie :) Owszem, biel i ciemna szarość dodatków mogą kojarzyć się z eleganckim, klasycznym zestawem, który nadaje powagę. Ale jednak patrząc na drugą część wnętrza - tę z biurkiem, oryginalną komodą z drewna, masywnymi belami czy plakatami - na myśl przychodzą już inne porównania, prawda? :) Żywiołowo, ekspresyjnie, nietuzinkowo, nawet w pewien sposób artystycznie. To prawda, że tego typu aranżacje nie są dla każdego, bo nie każdy się w nich będzie dobrze czuł. Ale właśnie dzięki temu tak zyskują na niepowtarzalności :)

aranżacja sypialni na poddaszu
domowy gabinet w sypialni

Źródło zdjęć: tutajAby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.