Zdecydowanie klimatyczna metamorfoza - before & after kuchni w klimacie vintage, czyli tam, gdzie rządzą dodatki z duszą! :)

No myślę, że ta kuchnia Wam się spodoba :) To kolejna z cyklu metamorfoz z duszą, owszem, ponownie po remoncie ujrzymy białe szafki i współgrające z nimi wdzięcznie naturalne blaty z drewna, ale! Ale różnicą pomiędzy typowo skandynawskimi wnętrzami, które zazwyczaj podziwiamy na Lovingit, a tym dzisiejszym jest jego mocno zarysowany charakter, wyznaczany głównie starodawnymi - i to dosłownie! - dodatkami. Naznaczone zębem czasu przedmioty wprowadzają wyraźny klimat vintage, który akurat właśnie w kuchni wyjątkowo dobrze się odnajduje. Spójrzcie na porównanie before & after i rozgośćcie się w progach kuchni, w której zatrzymał się czas :) Efekt przemiany:

kuchnia after
I kuchnia before - która wersja ładniejsza? :)
kuchnia before

+ pokaż całość

Hmmm... I jak? :) Biel szafek kuchennych i drewno blatów to połączenie nad wyraz udane, często stosowane w skandynawskich, ale też nowoczesnych kuchniach. Jak na mój gust, wygląda wyjątkowo harmonijnie, czysto i świeżo, a przy tym przede wszystkim naturalnie. Zauważcie, że dzięki sporej wielkości oknom, a w zasadzie jednej sztuce tuż nad zlewem, wnętrze zalewa przyjemne dzienne światło :) Białe podłużne kafelki nad blatem oraz specyficzne uchwyty do szafek są w idealny sposób dopasowane do tradycyjnego charakteru kuchennej przestrzeni.

aranżacja białej kuchni
białe szafki w kuchni

W aranżacji wnętrza w danym stylu bardzo ważny jest przemyślany dobór dodatków, czyli po prostu odpowiednie wykończenie. Tak zwana kropka nad i :) To właśnie odróżnia stylowe urządzone z dbałością o detal wnętrza od mniej stylowych, po prostu wyposażonych pomieszczeń - ich kompletność. Dlatego też dzisiejsze before & after można uznać za naprawdę udane, chociażby z tego względu, że podczas remontu uwzględniono wszystkie najmniejsze aspekty, które razem tworzą tak ciekawą całość. W kuchniach szczególnego znaczenia nabiera zlew z kranem - jako jeden z głównych ośrodków zainteresowania i codziennego użytkowania :) - oraz np. lodówka, inne sprzęty czy same poszczególne szafki.

kuchenny blat z drewna

O właśnie, o czymś takim mowa - spójrzcie tylko na oryginalne i całkiem efektowne srebrne kafelki, którymi wyłożono fragment obudowy nad piecykiem :)

dekoracyjne kafelki w kuchni

A jak podoba Wam się taka - zdecydowanie nadgryziona zębem czasu - waga kuchenna? :)

stara waga kuchenna vintage

W aranżacji zastosowano wiele innych ciekawych i niezwykle klimatycznych dodatków. Szczególnie spodobał mi się pomysł na typografię - na drewnianej albo pokrytej farbą tablicową deseczce można wypisać kredą kuchenne myśli, praktyczne notatki albo też... planowane menu na najbliższe dni ;) Co sądzicie o takich detalach?

dodatki vintage w aranżacji kuchni
drewniany blat kuchenny
typografia w kuchni
dodatki w kuchni

Źródło zdjęć: tutajAby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.