Zdumiewające before & after malutkiej kawalerki o powierzchni zaledwie 20 m2!

Uwaga, mamy dzisiaj coś naprawdę zaskakującego. Chociaż w niektórych domach same salony, kuchnie czy nawet sypialnie mają po 20 m2, to zdarzają się i mieszkanka o... takiej powierzchni łącznie. Uwierzcie mi, wiem coś o tym ;) To wręcz graniczy z cudem, by na tak ograniczonej przestrzeni pomieścić pokój dzienny, kuchnię z jadalnią, kąt do spania, a może i miejsce do pracy, łazienkę - ha, idźmy dalej! Pralnię z suszarnią, garderobę i pomieszczenie gospodarcze :) Nie da się? A jednak! Dlatego wynaleziono multimeble :) Łóżko z sofą i leżanką w jednym, stół jadalniany z biurkiem i półką w drugim, czy szafa ze skrytką i "spiżarenką" w trzecim... Choć takie warunki mieszkania są znacznie mniej komfortowe niż w standardowym większym metrażu, to jednak i w takim domku może być funkcjonalnie, pięknie i przytulnie. I dzisiaj właśnie przekonujemy się o tym na przykładzie niesamowitego before & after - kawalerka o powierzchni 20 m2, która przed remontem nie wyglądała zbyt zachęcająco, teraz przyjaźnie zaprasza w swoje progi. Zapraszam do oglądania i dzielenia się swoimi spostrzeżeniami. Wchodzimy!

wejście do kawalerki
+ pokaż całość

Oto mieszkanie before - było nad czym pracować... :) Największą trudność w malutkich wnętrzach sprawia przemyślenie całej aranżacji tak, by maksymalnie wykorzystać każdy najmniejszy kąt. Jednocześnie trzeba pamiętać o tym, by pokoje nie były zatłoczone, "zawalone" nadmiarem przedmiotów. Funkcjonalność przede wszystkim!

mieszkanie before
salon before

Teraz czas na wow... Oto efekt zmian - kawalerka after :)

mieszkanie after

Widzimy, jaką rolę odgrywa tutaj światło. Podświetlenie ledowe, lampki, biel rozjaśniająca przestrzeń dodają nie tylko uroku, ale i nowoczesnego charakteru, który z kolei sprawia, że wnętrze jest bardzo lekkie i przyjazne. Wzorzyste dodatki w umiarkowanej liczbie świetnie przełamują jednolitą barwę, a zarazem nie przytłaczają malutkiego pokoju. W tym wnętrzu zaaranżowano salon z minigabinetem - spójrzcie tylko, jak ciekawie wymyślono biurko. Prosta deska z jedną nogą kończącą się na podporze sofy idealnie wykorzystuje dostępne miejsce i wtapia się w tło. Typografia, świeczki, kwiaty tworzą z tego wnętrza wspaniałą i przytulną oazę, nie sądzicie?

aranżacja malutkiego salonu z gabinetem
salon after

Kawalerka ma ten plus, że udało się tu wydzielić osobną sypialenkę w całkiem ciekawej, oryginalnej formie. Z salonu przechodzi się do jakby drugiego zaokrąglonego wnętrza, w którym postawiono łóżko, z równie zaokrąglonymi oknami i utrzymanymi w jednej koncepcji dodatkami. To sprawia, że aranżacja jest oczywiście spójna i przy zachowaniu wszystkich mieszkalnych funkcji czuć w niej także pewnego rodzaju swobodę, oddech, świeżość. Oto sypialnia before & after :)

sypialnia before
sypialnia after

Kuchnia to tak naprawdę wąska ściana z zabudowanymi szafkami, ale trzeba przyznać, że po remoncie wygląda całkiem, całkiem, prawda :) Cudo!

malutka kuchnia before
malutka kuchnia after
aranżacja małej kuchni z jadalnią
aranżacja kuchni w kawalerce

I na koniec przemiana małej łazienki :)

łazienka before
łazienka after

Źródło zdjęć: tutajAby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.