Inne

Żółte wnętrza. Inspiracje muśnięte słońcem z cyklu paleta barw w pięknym wydaniu

Słoneczna pogoda dodaje wigoru i zmotywowała mnie do poszukania aranżacji właśnie w kolorze słońca. Myślę, że w polskich domach często spotykamy żółte ściany, natomiast rzadko ten kolor uzupełnia nasze wnętrza. Żółty to bardzo pozytywny odcień, przywołujący na myśl szczęśliwe chwile i optymizm. Jednak badania pokazują, że zbyt intensywny odcień tego koloru na dużej powierzchni może powodować rozdrażnienie. Trzeba więc umiejętnie dobierać dodatki i odcienie w tym kolorze. Mnie urzekają swoją wyrazistością i humorem. Na tyle mi się spodobały, że przewertowałam Internet i czasopisma wnętrzarskie, tworząc swój krótki poradnik pt. "Inspiracje muśnięte słońcem z cyklu paleta barw w pięknym wydaniu". Chyba w ogóle lubię tworzyć  różne cykle, mam nadzieje, że przypadną Wam do gustu:)No to dzisiaj oficjalne otwarcie, zaczynamy od żółtego:) Letnie orzeźwienie: pastelowy odcień żółtego Powinno zestawiać się go z innymi pastelami: błękitem, szarością, bielą, beżem i innymi kolorami ziemi.

 
Bardzo lubię delikatne zestawienia. Ciemniejsza drewniana podłoga, sofa w kolorze ecru, beżowe ściana i fikuśne pastelowe dekoracje tworzą ciekawe wnętrze. Czasem więc oryginalny pomysł w ciekawym kolorze może ożywić nasze wnętrze. Tak na marginesie kosz, który pełni pewnie tu funkcję gazetnika jest rewelacyjny, chyba pokuszę się o coś podobnego do mojego salonu.
 
 Źródło:housetohome.co.uk
 
+ pokaż całość
Idealne zestawienie kolorystyczne możemy odnaleźć w pięknej tkaninie ze sklepu Bawelnailen.pl. Można z niej uszyć poduchy, czy pościel.
 
Źródło: bawelnailen.pl
 
Jasna kuchnia, otwarte białe półeczki na tle żółto-pastelowej ściany wyglądają znakomicie. Błękitne dodatki dopełniają  wnętrze.
 
Źródło: bhg.com
 
Zachód słońca: przygaszony odcień żółtego wpadający w oliwkę
Powinno zestawiać się go z brudnym różem, granatowym i brązowym kolorem. Poniżej przykład wnętrza w tych odcieniach. Przygaszony żółty pojawia się w tkaninie na fotelu, poduszkach i dodatkach na stoliku.Obrazy na ścianie w złotawych odcieniach nawiązują do granatowego stolika. Brudny róż ożywia i dodaje słodkości.
 
Źródło:countryliving.com
 
Poniżej połączenie brudnego różu i przygaszonej zółci w sypialni. Jak dla mnie niebanalnie i bardzo dziewczęco.
 
 Źródło:pinkwallpaper.blogspot.com
 
Zastrzyk energii: intensywny odcień żółtego
Powinno zestawiać się go z brudnym różem i jakże modnym tegorocznej wiosny miętowym. Lubię te zestawienia nie tylko we wnętrzach, ale także na sobie:)
 
Źródło: decorhappy.blogspot.com
 
Źródło: decorhappy.blogspot.com
 
To nie jedyne barwy, które dobrze prezentują się z żółtym odcieniem. Następnym razem pokuszę się o następne, inspirujące zestawienia:)
 
 
 
 
 
 
 
 


Aby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.