ŻYRANDOLE, LAMPY I DEKORACJE Z BUTELEK, czyli o modnym i pożytecznym trendzie we wnętrzach

Dzisiaj o zapomnianych przedmiotach. Zaczynam od inspiracji, która powstała na potrzeby włoskiej winiarni i od razu zdobyła wielbicieli. Znakomicie zestawiono żyrandole z butelek i nowoczesne, przeźroczyste krzesła  -   całość wokół industrialnego, dużego stołu.  A biel ścian i podłóg  z postawioną drabiną dodały wnętrzu odrobinę skandynawskiej nutki.  Zabieg prosty  i pożyteczny, jak to bywa z trafionymi  ideami. Sami oceńcie, czy to dobry pomysł ?!:)

awangardowy żyrandol z zielonych butelek nad industrialnym stołem

źródło: www.casasugar.com

+ pokaż całość

Znalazłam też wydanie w kolorze brązowym, które można zastosować w letnim ogrodzie. Taka lampa na pewno  będzie dawała  lekko mroczny urok światła, który tak lubimy wieczorową porą na tarasie czy balkonie.

pomysłowy żyrandol z zielonych butelek do ogrodu i na taras

źródło: www.casasugar.com

Zauroczona pomysłem  wszczęłam „butelkowe” poszukiwania .  I co się okazało ? Świat pożytecznie oszalał na punkcie recyklingu i nobilitował do rangi dekoracji  różne butle i buteleczki. Powróciły  do naszych mieszkań  z wielkim rozmachem dawno niewidziane szklane cudeńka.  W latach siedemdziesiątych pobrzękiwały o świcie  i kojarzone były przede wszystkim z mleczarzami, którzy  rozwozili poranne mleko, tak opowiada moja mama. Stawały  też przy drzwiach w akademikach – towar nr 1 dla spragnionych studentów. Nie miały na pewno statusu artykułu pożądanego, jako dekoracja.  Tak samo było ze szklanymi słojami , słoikami  i gąsiorami. A dzisiaj? - robią furorę nie tylko w kuchniach, ale trafiają do każdego pomieszczenia. Mogą być użyte jak dawniej, ale  ciekawsza jest ich nowa rola – rola naczynia dekoracyjnego. I , co  jest ideą recyklingu, mogą być używane wielokrotnie, są w stylu eko. Mam nadzieje, że spodobają się Wam aranżacje , które  mnie zauroczyły totalnie.

A więc zaczynamy!  Tak było kiedyś i jest już dzisiaj w Północnej i Zachodniej Europie, czyli mleko, woda i oranżada w szklanej , ładnej butelce.

ekologiczna szklana butelka na mleko w skandynawskim wnętrzu

źródło: www. frokeniknopp.blogspot.com

aranżacja wiosenna stołu z kwiatami i turkusowymi butelkam
jadalnia z wiejskim stołem z turkusowymi butelkami
szklane butelki z oranżadą

źródło: www.79ideas.org

Przyszedł czas na  ciekawe aranżacje , które  mnie zainteresowały szczególnie – jest więc pięknie udekorowany stół, etażerka, półka, komoda, okna i również schody.

aranżacja nowoczesnego, białego salonu z butelkami na drewnianym stoliku
nowoczesna aranżacja stołu ze szklanym wazonem na białym stole
aranżacja konsolki z turkusowymi butelkami i drewniana skrzynką

źródło: www.79ideas.org

Były pastelowe aranżacje stołów i stolików, a teraz jeszcze białe inspiracje  kuchni i schodów.

piękna biała kuchnia z półkami i dekoracyjnymi słojami

źródło: www.myparadissi.com

białe schody z butelkami

źródło: fotograf Daniella Witte

Butelki i słoiki pysznią się w nowych rolach, a szczególnie te, które zestawiono z pięknymi przedmiotami i kwiatami.  Kolejne odsłona, to zestaw innych pomieszczeń i małych aranżacji, które mają szansę zainspirować niejednego wielbiciela  ciekawych pomysłów. Zwróćcie uwagę na tak zwane syfony, czyli butle z kranikami. Kiedyś sprzedawano w nich wodę gazowaną, a dzisiaj serwują ją nam w plastikowych  butelkach. Są wygodne, to prawda, ale o żadnym uroku mowy nie ma, niestety…

aranżacja z turkusowymi butlami syfonami i dużym fotelem
źródło: www.emmasvitadrommar.blogspot.com

industrialne lampy z nowoczesnymi krzesłami i brązowymi butlami

źródło: www.79ideas.org

rustykalna aranżacja stołu z butelkami

źródło: www.79ideas.org

 ...i małe inspiracje w zestawie.

małe inspiracje z butelkami,butlami,karafkami,gasiorami i słoikami

Butelkowy zawrót głowy !  Jestem bardzo ciekawa, co Wam spodobało się najbardziej.  Ja wybieram  nieodwołalnie butelkowy żyrandol nad stołem. Dla mnie hit!  Ale dla tych, których nadal nie zainteresowałam żadną inspiracją, serwuję butelkowe dekorację już w wiosennej odsłonie. Jest kolorowa, radosna i kwiecista. I w takim wiosennym nastroju pozdrawiam Was licząc na wesołe, wiosenne komentarze!

wiosenne małe bukiety w butelkach w dekoracji z wiankiem
źródło: decoundstyleAby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.