Salon

Sofa z poduchami czy bez? Wiosenna stylizacja kanapy.


Mniej znaczy więcej to święta zasada, z którą zgadzam się, ale nie w przypadku sofy. Uwielbiam poduchy, poduszeczki, kocyki i piękne tkaniny. Dodają przytulności i ciepła naszej kanapie.Sofa stanowi jeden z najważniejszych elementów w naszych salonach. To w nich spędzamy najwięcej czasu, stąd zawsze stawiam na komfort, nie zapominając oczywiście o walorach estetycznych:) Dziś chciałabym się z Wami podzielić zasadami, które warto wcielić w życie przy stylizacji kanapy. Znalazłam ciekawy artykuł, sama zastosowałam się do wskazówek i zauroczona efektem końcowym postanowiłam napisać tego posta. Mam nadzieję, że moje wskazówki okażą się pomocne. A może macie swoje własne, wypracowane sposoby?Chętnie posłucham nowych pomysłów.Pewnie jeszcze nie raz tej wiosny przyjdzie mi ochota na zmianę:)

No to zaczynamy:)

1. Na początek musimy zdjąć wszystkie poduchy i wszelkie ozdoby, czyli innymi słowy musimy "rozebrać"naszą sofę.

 Źródło:theglitterguide.com

2.  Dodaj tkaninę, aby zmienić look & feel kanapy. Na oparciu kanapy przewieś kocyk czy narzutę.

 Źródło:theglitterguide.com


3. Dodaj poduszki . 3-osobowa sofa powinna mieć nie więcej niż 6 poduszek. Więcej to już przesada i robi nam się mały bałagan. Co więcej warto też pomyśleć o koszu na poduchy, gdzie możemy je umieszczać, gdy tylko chcemy rozłożyć się wygodnie na sofie.
 Źródło:theglitterguide.com Źródło:theglitterguide.com


4. Warto zacząć od dwóch poduch kwadratowych po bokach i jednej podłużnej. Źródło:theglitterguide.com

 


 Źródło:theglitterguide.com


5. Teraz nadszedł czas, aby dodać drugi zestaw kwadratowych poduszek, nieco mniejszych od poprzednich.  Możesz korzystać z dwóch pasujących poduszek, lub wybrać dwie zupełnie inne. Rekomendowane jest znalezienie jednej tonacji, która stanowić będzie kluczową ramę, a następnie dobierać do niej pozostałe. W przypadku tej sofy ramę stanowi kocyk na oparciu. Akcenty niebieskie, które możemy znaleźć w jego wzorze zostały wzmocnione przez kwadratowe poduchy, a wzór w paski zsotał zaakcentowany przez podłużną poduchę.   Źródło:theglitterguide.comKolejny przykład dodania kocyka czy narzuty, tym razem w poprzek sofy. 

Możemy użyć różne wzory, wystarczy przestrzegać kilku zasad.  Źródło:theglitterguide.com


1. Możemy łączyć ze sobą różne wzory: kwiatowe, geometryczne czy pasy. Należy zwrócić uwagę na ich wielkość. Przynajmniej jedna para poduszek musi być identyczna. Kolejna para może różnic się od siebie, o ile ten sam rozmiar wzorów jest zachowany. Na przykład, jeżeli masz geometryczny wzór z jednej strony, po drugiej połóż inny wzór, ale jego wielkość powinna być zbliżona. Źródło:theglitterguide.comŹródło:theglitterguide.com


2. Druga para poduch musi być identyczna. W środek możemy położyć zupełnie inny wzór np. kwiatowy, ale musi współgrać kolorystycznie z pozostałymi poduchami.
  Źródło:theglitterguide.com Źródło:theglitterguide.com
Najpopularniejsze wpisy

Aby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.
Ebooki Lovingit