Zielone dodatki do kuchni :)

Dzis zafunduję Wam zielone inspiracje w kuchni :) Może ktoś z Was ma kuchnię urządzoną właśnie w takiej kolorystyce? Zieleń świetnie komponuje się z bielą, ale również i z nieco cieplejszymi odcieniami. Chciałabym Wam pokazać kilka różnych wnętrz, które łączy jedno - soczyste i świeże odniesienie do natury :) Która aranżacja podoba Wam się najbardziej?

aranżacje kuchni
Na początek typ romantyczny :) Ciepły odcień kości słoniowej na kuchennych meblach zapewnia sporo przytulności. Z kolei belki pod sufitem, drewniana podłoga i stół tworzą prawdziwie naturalną atmosferę. Zwróćcie uwagę, że korpus stołu wraz z nogami i krzesłami jest pomalowany na biało. Widać nawet prześwity, co sprawia, że meble wydają się mieć swoją historię. Tego typu zabieg tylko potęguje romantyczną aurę, jaka panuje we wnętrzu. Otwarte półki na ścianie, a na nich mnóstwo zielonych naczyń, wspaniale uzupełniają całą aranżację. Wnętrze wypełnione jest ciepłem i starodawnym urokiem.
aranżacje kuchni zielone dodatki
Biel i soczysta zieleń to niesamowicie inspirujące połączenie. Zwłaszcza, jeśli walory kuchni są podkreślone sporą ilością światła z dużych okien! Poniższa aranżacja łączy klasyczne szafki z nowoczesnymi elementami. Jasne tło słusznie zestawiono z ciemniejszą podłogą. Dzięki temu wnętrze zyskuje na wyrazistości, a drewniany akcent wprowadza dodatkowo naturalność. Zielone dodatki są delikatne i nie ma ich tak dużo. Tak mocna i nasycona barwa zobowiązuje do umiaru :) Jak dla mnie, w tym wnętrzu panuje cudowna harmonia. A wyspa z krzesełkami barowymi to mój numer jeden :)
kuchnia w bieli i zieleni
Kolejny przykład na to, że typografia nadaje niepowtarzalny charakter wnętrzu :) Napis współgra z delikatną, wzorzystą tapetą na ścianie. W kuchni panuje tradycyjna, domowa atmosfera. Nie brak tu też romantycznych nawiązań. Sporo uroku wprowadzają też, niemal niewidoczne, białe listewki na suficie. Otwarte półki z zielonymi naczyniami i inne kolorowe akcenty znacząco ożywiają przestrzeń.
zieleń w kuchni
Ciekawym rozwiązaniem jest pomalowanie samych tylko wnętrz szafek. Dzięki temu kuchnia nie jest zbyt monotonna, ale akcent kolorystyczny jest dość delikatny. Oczywiście najlepszy efekt uzyskuje się, jeśli kolor jest widoczny zza szklanych drzwiczek :) Co sądzicie o takim pomyśle?
zielone akcenty w kuchni
Jeśli nie chcecie zmieniać aranżacji kuchni, to może wybierzcie rozwiązania... sezonowe? W przypadku zieleni to będą różnego rodzaju kwiaty, owoce i warzywa - jak tylko zrobi się cieplej, będzie można posmakować tych pyszności :) Drobne dekoracje z barwionego papieru czy szkła plus naturalne skarby mogą pięknie przyozdobić wnętrze.
zielone dodatki do kuchni
Zielone meble mają swój czar :) Stół z ławą, krzesła czy fronty szafek wyznaczają kierunek aranżacji. Oczywiście tego typu rozwiązanie zobowiązuje już do zachowania odpowiedniej kolorystyki i stylu całości. Niezależnie od tego, czy wybierzecie drobne dodatki czy większe elementy o barwie zieleni, warto już teraz zaprosić wiosnę do kuchni! Chociażby bukietem kwiatów i kilkoma soczystymi jabłuszkami :)
zielone meble inspiracje w kuchni
zielone szafki w kuchni
kuchnia zielone szafki
zielone meble w kuchni
kuchnia inspiracje
Źródło zdjęć: tutajAby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.