Aranżacja przestronnego mieszkania z klimatem w budynku z 1905 roku!

Macie ochotę na prawdziwie klimatyczną mieszankę różnych stylów i emocji? :) Zapraszam w progi bardzo oryginalnego mieszkania, które mieści się w budynku z początku XX wieku, a więc już samym tym faktem zyskuje wyjątkowy charakter. Potęguje to niesamowita aranżacja, która jednej osobie przypadnie do gustu, a drugiej się nie spodoba - to z gatunku tych, które albo się kocha, albo nienawidzi ;) ;) W każdym razie jestem bardzo ciekawa Waszych opinii, czy taki sposób urządzenia przestrzeni znajduje swoich zwolenników, a może czy macie nawet tak swoje domy urządzone. Dajcie znać, a tymczasem zacznijmy od najważniejszego pomieszczenia we własnym M, czyli... od kuchni. W bardzo dużym wnętrzu połączono kuchnię z zabudową na jednej ścianie oraz jadalnię ze stołem w centralnym punkcie. Stół jest dość masywny, drewniany i może urzekać pięknem w swojej prostocie. Nad blatem zawisły delikatne pastelowe lampki o kloszach nawiązujących do stylu skandynawskiego. W ciekawy sposób zestawiono go z klimatem rustykalnym, przejawiającym się w zastosowaniu naturalnego drewna, np. w postaci framugi drzwi, które przywodzi na myśl aranżacje domów na wsi. Przy stole ustawiono jasne krzesła z plecionymi wiklinowymi siedziskami, podkreślające właśnie ten styl. W kuchni znajdują się tylko niskie zabudowane szafki, nie ma wiszących, co dodaje jej z pewnością lekkości. Wnętrze jest przechodnie, z jednej strony prowadzi do sypialni, a z drugiej do salonu.

W bardzo dużym wnętrzu połączono kuchnię z zabudową na jednej ścianie oraz jadalnię ze stołem w centralnym punkcie....
Nad blatem w jadalni zawisły delikatne pastelowe lampki o kloszach nawiązujących do stylu skandynawskiego. W ciekawy...
Przy stole w jadalni ustawiono jasne krzesła z plecionymi wiklinowymi siedziskami. W kuchni znajdują się niskie...
+ pokaż całość

Całe mieszkanie urządzone jest według spójnej koncepcji. W kuchni z jadalnią dominuje tradycyjny klimat i drewno, podobnie w przedpokoju. Pod ścianą ustawiono takie samo krzesło, jak przy jadalnianym stole, potęgując wrażenie harmonii. Kwiat w wiklinowej donicy idealnie tu pasuje. Przedpokój jest całkiem przestronny, a jego najbardziej charakterystycznym elementem jest z pewnością zabudowana szafa z frontem pomalowanym farbą tablicową. Po drugiej stronie, dla równowagi i podkreślenia symetrii, zawieszono duże lustro w czarnej ramie. Bogata galeria ścienna złożona ze zdjęć i grafik, a nawet kwiatka czy kapelusza wprowadza energię do wnętrza.

Całe mieszkanie urządzone jest według spójnej koncepcji. W kuchni z jadalnią dominuje tradycyjny klimat i drewno,...
Przedpokój jest całkiem przestronny, a jego najbardziej charakterystycznym elementem jest z pewnością zabudowana szafa...

Wystrój salonu opiera się na prostych, a nawet skromnych meblach, jednak wrażenie dynamiki nadają mu zastosowane dekoracje. Można zwrócić uwagę na galerię ścienną, którą tworzy pozornie przypadkowa kompozycja czarno-białych zdjęć i zaskakujących detali. Trzeba przyznać, że maska przykuwa do siebie wzrok :) Ustawiona w rogu drabina również pełni funkcję dekoracyjną. W salonie znajduje się tradycyjny piec kaflowy, roznosząc po całym pomieszczeniu ciepło i przytulną aurę.

Wystrój salonu opiera się na prostych, a nawet skromnych meblach, jednak wrażenie dynamiki nadają mu zastosowane...
W salonie znajduje się tradycyjny piec kaflowy, roznosząc po całym pomieszczeniu ciepło i przytulną aurę. Drewniany...

A jak podoba Wam się sypialnia? To również bardzo duże wnętrze, do którego wybrano podstawowe meble i kilka znaczących dodatków. Pościel w neutralnych kolorach wnosi spokój i ład, podobnie jak drewno w postaci komody czy skrzynki nadają sypialni ciepły charakter. Mały, ale ozdobny żyrandol delikatnie dekoruje przestrzeń, tak samo jak rozmaite kwiaty w donicach i wazonach, w różnych kolorach. Na eleganckiej i zdobionej komodzie z drewna stworzono kompozycję z ozdobnych elementów. Są tu wspomniane kwiaty, ale także lustro w złotej ramie czy oryginalne popiersie oraz duża złota kula. Całość tworzy dość eklektyczną aranżację, mieszczącą się w schludnych ramach. Co sądzicie o takim pomyśle na wnętrza? :)

Sypialnię urządzono w bardzo dużym wnętrzu, do którego wybrano podstawowe meble i kilka znaczących dodatków. Pościel w...
W sypialni na eleganckiej i zdobionej komodzie z drewna stworzono kompozycję z ozdobnych elementów. Są tu kwiaty, a...

Źródło zdjęć: tutajAby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.
Ebooki Lovingit