Before & after kuchni w inspirującej mieszance stylów nowoczesnego i vintage :)

Kuchenna przemiana jak się patrzy :) Zapraszam Was dziś w progi eklektycznego domu, w zasadzie loftu, którego właścicielka sama mówi o sobie, że ma "kolorową i eklektyczną osobowość". Przyznacie, że już po tych słowach zapowiada się ciekawie? :) Starą kuchnię, której tak naprawdę gospodarze niczego nie zarzucali - doceniali jej funkcjonalność, a i wystrój uważali za normalny, standardowy - postanowili jednak odświeżyć i tym samym zmienić zupełnie jej charakter. Tak, by oczywiście pasowała do klimatu całego mieszkania i bardziej współgrała z ich upodobaniami. Układ kuchni pozostał ten sam, podobnie jak same szafki, które jedynie przemalowano. Zagrano natomiast przede wszystkim na dodatkach, szczególnie tych złotych, oraz właśnie innej koncepcji palety barw - bardziej oryginalnej, żywiołowej, radosnej, a przy tym stylowej. Rozejrzyjcie się i sami powiedzcie, jak oceniacie tę metamorfozę.

W aranżacji kuchni postawiono przede wszystkim na dodatki, szczególnie złote, oraz ciekawą paletę barw. Połączenie...
+ pokaż całość

W wersji before kuchnia prezentowała się tak:

W kuchni before właściciele domu doceniali jej funkcjonalność, a wystrój uważali za standardowy. Postanowili jednak...

Co ciekawe, wiele elementów w wystroju obecnej kuchni jest wykonanych własnoręcznie przez właścicielkę, chociażby wdzięczne otwarte półki. Najpierw przez całe miesiące pani domu zbierała inspiracje, poszukiwała pomysłów i zapisywała wszystko, co jej się spodobało (skądś to znamy, prawda :)), a po tym nadszedł czas prac remontowych. W efekcie powstała dość elegancka i stylowa kuchenna przestrzeń o nowoczesnym charakterze, jednak uzupełniona rozmaitymi detalami vintage - co tylko podkręca jej niepowtarzalny styl.

Dość elegancka i stylowa kuchenna przestrzeń o nowoczesnym charakterze prezentuje się oryginalnie dzięki uzupełnieniu...
Dość elegancka i stylowa kuchenna przestrzeń o nowoczesnym charakterze prezentuje się oryginalnie dzięki uzupełnieniu...

Złote matowe klosze lamp przyciągają do siebie uwagę. W kuchni to właśnie oświetlenie często odgrywa, jeśli nie główną, to na pewno ważną rolę w aranżacji całego wnętrza. Tutaj kolorystycznie lampy nawiązują do wielu innych dodatków w tym szlachetnym odcieniu, co w moim przekonaniu tworzy piękny zestaw z turkusową głębią koloru szafek.

Złote klosze lamp współgrają z innymi złotymi detalami, jakie zastosowano w aranżacji kuchni. Na tle kolorowych szafek...

Do tego naturalne ciepłe drewno - i według mnie aranżacja kuchni jest kompletna! Grube, masywne półki zawieszone pomiędzy kolorowymi szafkami dodają lekkości i zarazem urozmaicają znacząco wnętrze. Warto również zwrócić uwagę na wystawione na nich elementy. Szczególnie naczynia w interesującym złotym odcieniu podkreślają stylowość tej części kuchni i stawiają tę przysłowiową kropkę nad i. Jak podoba Wam się kompozycja na otwartych półkach?

Grube, masywne półki zawieszone pomiędzy kolorowymi szafkami dodają lekkości i zarazem urozmaicają znacząco kuchnię....

Kto kocha się w takiej porcelanie? Tym efektowniejszej, że ze złotym wykończeniem, które oczywiście doskonale wpisuje się w paletę barw w kuchni :) Wymalowane kwiatowe wzory na pewno potęgują romantyczną stronę aranżacji tego wnętrza, dzięki czemu jeszcze bardziej zyskuje na przytulności i przyjaznej aurze.

Porcelana ze złotym wykończeniem doskonale wpisuje się w paletę barw kuchni. Wymalowane kwiatowe wzory potęgują...

Moją uwagę zwrócił także... złoty kran! Idealnie dobrany do wystroju, przyznam, że bardzo spodobało mi się ten zabieg :)

Złoty kran idealnie dobrano do wystroju kuchni. Czarny blat dodatkowo go eksponuje, a kolorowe szafki wzmacniają...

I jak spodobała Wam się dzisiejsza oryginalna kuchnia? Co najbardziej Was do siebie przekonało? A może byście coś w niej zmienili? Dajcie znać, czy chcecie więcej takich wnętrz! :)

Oryginalną kuchnię dekoruje wiele przedmiotów - złote lampy o matowych kloszach, świeże kwiaty w wazonie czy ozdobna...

Źródło zdjęć: tutajAby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.