Kuchnia

Before &after kuchni z wyspą, czyli kontrastowa aranżacja na bazie bieli i czerni z dodatkami w lekkim klimacie vintage

Kuchnia w wersji before & after przed nami :) Całkowicie odmieniona, głównie pod względem stylu aranżacji, ale także i pozostałych, i to nawet sporych elementów - wymieniono podłogę, przemalowano szafki, te wiszące zastąpiono otwartymi półkami, zmodyfikowano nieco układ - dokładniej, pozbywając się półwyspu na rzecz wyspy kuchennej i większej przestrzeni... Jest co oglądać i mam nadzieję, że to oglądanie Wam się spodoba ;) Jestem też ciekawa, co powiecie na zastosowany kontrast kolorystyczny - białe szafki wraz z czarnymi blatami, czarną lodówką i dodatkami - w ciepłej tradycyjnej odsłonie!

Biała kuchnia z metalowymi uchwytami i ciemnym blatem.
Rustykalna biała kuchnia z czarnymi sprzetami agd oraz czarną lodówką.

Dla porównania - poprzednia wersja kuchni, znacznie ciemniejsza, nieco także mniejsza, co prawda wypełniona drewnem, ale jednak w dość przytłaczający sposób. Brakowało tu światła i rozjaśniających elementów, przydałaby się także równowaga, bo drewno dookoła i na suficie nie prezentowało się do końca tak przyjaźnie, jak niekiedy potrafi ;)

Drewniana kuchnia przed remontem (47433)

Z pewnością plusem nowej kuchni są dobrze dobrane do całości dodatki, co wskazuje na niezwykłą dbałość właścicieli o każdy detal. Klimatyczne akcenty stylu vintage wnoszą przytulną i jakby ciut sentymentalną aurę, w której odnajdą się miłośnicy tradycyjnych kuchni. Książki kucharskie, zeszyty w kolorowych okładkach nadają wnętrzu przyjemny wygląd w tak prosty, zupełnie niepozorny sposób.

Stylowa waga kuchenna i ksiązki  (47434)

Podobnie efektowny kran nad zlewem i sam zresztą zlew. Diabeł tkwi w szczegółach, wiadomo nie od dzisiaj ;) Spójrzcie tylko na ten błysk, taki sam jak na zaokrąglonych uchwytach i gałkach przy szafkach kuchennych. Dywanik pod zlewem, owoce i zioła w subtelny, absolutnie naturalny sposób dekorują wnętrze. O tej porze można powoli pomyśleć o kompozycjach z jesiennych liści i gałązek, jarzębiny, o jabłkach, kasztanach i orzechach! Oraz oczywiście o… dyniach! ;)

Stylowy kran do rustykalnej kuchni (47435)
Białe szafki kuchenne drewniane.

Drobne pasiaste motywy jako kolejny przejaw niezwykłej spójności aranżacyjnej. Harmonia kuchennej przestrzeni objawia się także w ogólnie panującym porządku, który szczególnie jest widoczny na otwartych półeczkach - na nich w końcu nietrudno o mały rozgardiasz ;) Tymczasem tutaj wszystkie naczynia, kieliszki i inne elementy stoją równiutko i grzecznie, podkreślając wrażenie ładu.

Czarny blat do białej rustykalnej kuchni i czerwono-biała ścieraczka.
Otwarte białe półki w kuchni zamiast górnych szafek (47438)

Czarna lodówka o drzwiach z połyskiem wprowadza, jak dla mnie, nieco nowoczesnego klimatu. Zwróćcie też uwagę na wyspę kuchenną, w której roli odnajduje się tutaj... stół :) Prosty, ale równie funkcjonalny i całkiem wdzięczny sposób na zorganizowanie dodatkowego blatu roboczego w kuchennej przestrzeni. Półka z prętów na samym dole pozwala przechowywać pod ręką akcesoria czy tak przydatne rzeczy, jak... skrzyneczkę z winem ;)

Kuchnia w kształcie podkowy, a w środku zmieścił się stół, który jest też wyspą kuchenną.

Źródło zdjęć: tutaj

 Aby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.