Before & after polskiego mieszkania, czyli ciekawa aranżacja w stylu rustykalno-industrialnym!

Jeśli lubicie wnętrza w stylu rustykalnym... I pasjonują Was wnętrza w stylu industrialnym... To mam dzisiaj dla Was prawdziwą perełkę! :) Niezwykle ciekawa propozycja od Pracowni Projektowej MONO bazuje właśnie na tych dwóch charakterystycznych stylach. Oto inspirująca metamorfoza całego mieszkania, gdzie znajdziemy piękną bieloną cegłę i oczywiście drewno, a także meble, na które warto zwrócić uwagę, ponieważ niektóre z nich zyskały drugą młodość. Wnętrza ulokowane są na poddaszu, co potęguje ich wyjątkowy urok. W aranżacji zastosowano bardzo wiele dekoracji, szczególnie interesujących grafik o nieco abstrakcyjnym i w większości geometrycznym wzorze. Salon łączy się z w części otwartą kuchnią, a obie strefy spójnie wypełniono czarnymi dodatkami i jasnym drewnem. Warto zwrócić uwagę także na zaplanowany malutki kominek w zupełnie nowoczesnej formie - całkowicie przeszklony subtelnie wpisuje się w wystrój pokoju dziennego.

Salon łączy się z w części otwartą kuchnią, a obie strefy spójnie wypełniono czarnymi dodatkami i jasnym drewnem. Warto...
+ pokaż całość

W salonie pod najniższą ścianą ustawiono kilka dekoracyjnych grafik. W rogu pomieszczenia półki z naturalnych desek służą jako mały regał i swoją postacią podkreślają styl rustykalny. W ogóle cały klimat wnętrza tworzą z pewnością naturalne materiały - bielone drewno na podłodze czy w tym kącie pomieszczenia cegły.

W salonie pod najniższą ścianą ustawiono kilka dekoracyjnych grafik. W rogu pomieszczenia półki z naturalnych desek...

Czas zobaczyć, jak mieszkanie wyglądało before ;) Aranżacja bardziej nowoczesna także prezentowała się dobrze, jednak właścicielom domu chodziło o nadanie zupełnie innego, bardziej pasującego do nich klimatu.

Aranżacja mieszkania before była bardziej nowoczesna i prezentowała się dobrze, jednak właścicielom domu chodziło o...

Spójrzcie tylko na bogactwo, jakie wypełnia salon! Jak widać, styl rustykalny czy kojarzony z surowością industrialny mogą stanowić świetną bazę do wykreowania swojej indywidualnej przestrzeni, pełnej rodzinnych pamiątek i innych osobistych akcentów. Kolorystyka jest pozornie stonowana, jednak wnętrze w moim przekonaniu bardzo żywiołowe. Duża narożnikowa sofa wydziela część wypoczynkową, a za nią ulokowano również sporej wielkości stół jadalniany. Dla urozmaicenia ustawiono przy nim rząd różnych krzeseł - choć dopasowanych do siebie kolorystycznie, to jednak pochodzących z różnych kompletów.

Styl rustykalny czy kojarzony z surowością industrialny mogą stanowić świetną bazę do wykreowania indywidualnej...

Stolik kawowy wykonano chyba z tych samych desek, które są na podłodze :) A przynajmniej bardzo podobnych, co daje niezwykłe wrażenie spójności, która również jest ważna przy aranżacji wnętrz z klasą. Świetnie oddaje charakter stylu rustykalnego. Zaskakującą i zarazem efektowną dekoracją mogą być lustra, a w zasadzie galeria luster zawieszona na jednej ze ścian. To oryginalna kompozycja umieszczona w ramach z... drewna, można powiedzieć, że różnej wielkości pieńki posłużyły przy tworzeniu tej wyjątkowej ozdoby :)

Stolik z bielonych drewnianych desek świetnie oddaje charakter stylu rustykalnego. Zaskakującą i zarazem efektowną...

Industrialne lampy wtapiają się w tło. Z tyłu salonu, pod najniższą ścianą wygospodarowano miejsce na biurko, czyli domowy kącik do pracy. Ze względu na brak bezpośredniego dostępu naturalnego światła, nad blatem zawieszono aż dwa kinkiety.

Industrialne lampy wtapiają się w tło. Z tyłu salonu, pod najniższą ścianą wygospodarowano miejsce na biurko, czyli...

Tutaj rzut oka na jadalnię - na ścianie za stołem projektanci zastosowali sprytne nawiązanie do dekoracji zaraz obok, czyli galerii luster w mniejszej formie. Przytulność kącika relaksacyjnego po prawej stronie zwiększono puszystym dywanem, jednak by nie zakłócać spokojnej bazy aranżacji, również wybrano model w szarym kolorze, podobnym, jaki ma podłoga.

W jadalni na ścianie za stołem zawieszono galerię luster w drewnianych obramowaniach. Przytulność kącika relaksacyjnego...

Sypialnię urządzono za to w całości w szarym kolorze. Największe wrażenie może sprawiać niska ściana za łóżkiem, którą obudowano siwymi deskami. W aranżacji znajdujemy takie same elementy dekoracyjne, jak w salonie, np. puszysty dywan albo kilka grafik w czarnych ramach opartych o ścianę. W ramach lampek nocnych zastosowano dwie drobne żarówki, które do rustykalnego wnętrza wprowadzają akcent industrialny. Warto zwrócić uwagę jeszcze na postarzaną komodę pod najwyższą ścianą oraz pojedyncze dekoracje w tej części wnętrza. Białe cegły na ścianie tworzą wyraziste, a jednocześnie subtelne tło eksponujące ciekawe egzemplarze.

Sypialnię na poddaszu urządzono w całości w szarym kolorze. Największe wrażenie może sprawiać niska ściana za łóżkiem,...
W sypialni warto zwrócić uwagę na postarzaną komodę pod najwyższą ścianą oraz pojedyncze dekoracje w tej części...

Źródło: Pracownia Projektowa MONOAby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.
Ebooki Lovingit