Before & after przytulnej sypialni na poddaszu z miejscem do pracy w stylu vintage

Wnętrze na poddaszu, before & after i jeszcze całkowicie polska inspiracja - czego można chcieć więcej? :) Do tego wkraczamy w oryginalny klimat, który już się dość dawno u nas nie pojawiał, a mianowicie czerpiemy dzisiaj z sentymentalnego stylu rustykalnego. Wiola z bloga puchaczwpniu.blogspot.com prezentuje metamorfozę swojej sypialni, którą przemieniła ze zwykłego, dość problematycznego pokoju na poddaszu w wymarzoną przystań marzeń sennych... ;) Dlaczego problematycznego? Wnętrze jest co prawda duże, bo ma jakieś 30 m2, więc wydawać by się mogło, że tworzy ogromne możliwości aranżacji sypialnianej przestrzeni - ale jednak nie do końca! Okazuje się bowiem dość nieustawne, bo długie i wąskie (10 m x 3 m i skosy po obu stronach pomieszczenia nie pozostawiają zbyt dużego pola manewru...). Wiola jednak dzielnie pozbyła się z poprzedniego wystroju wszystkich zbędnych rzeczy, które tylko zawadzały, a nie wpisywały się w ogóle w jej koncepcję aranżacji i wprowadziła kilka, nawet dość diametralnych zmian. Jakie to zmiany, spójrzcie koniecznie poniżej i podzielcie się swoimi wrażeniami!

sypialnia na poddaszu w stylu vintage

pościel z motywem kwiatowym w sypialni vintage

Porównanie wnętrza before & after:

sypialnia na poddaszu before & after
+ pokaż całość

Gzyms przy skosie nad łóżkiem został pomysłowo wykorzystany i zawisł na nim romantyczny baldachim. W połączeniu z klimatem wnętrza pod skosami tworzy naprawdę niezwykłą aurę, prawda? W pokoju ustawiono też dużą, pojemną szafę w pasującym do wystroju białym kolorze. Wzorzyste dywaniki i pościel z florystycznym motywem oraz doniczkowy kwiat to w zasadzie jedyne dekoracje, jakie subtelnie podkreślają styl vintage. Co na pewno także rzuca Wam się w oczy, to sufit nad łóżkiem ;) Sosnowe deski Wiola rozbieliła bejcą, dzięki czemu sypialnia nabrała wyrazistego i zarazem świeżego charakteru.

aranżacja sypialni na poddaszu z baldachimem nad łóżkiem
aranżacja stolika nocnego w sypialni na poddaszu
drewniane bielone deski na suficie w sypialni

Nowe lustro w czarnej ramie, po pierwsze kolorystycznie współgra z ramą łóżka i innymi drobnymi elementami w czerni. A po drugie, optycznie poszerza pokój, odbijając ścianę naprzeciwko - tworzy coś w rodzaju głębi, która wizualnie niweluje wrażenie zbyt wąskiego pomieszczenia.

czarne dodatki w sypialni w stylu vintage

Po drugiej stronie wnętrza zaplanowano przestrzeń kreatywną. Czyli miejsce zarówno do odpoczynku, jak i pracy. Wiekowe biurko wymaga odnowienia i czeka na swój najważniejszy atrybut, czyli maszynę do szycia :) Tutaj również deski na suficie zyskały bielszy odcień, a tkaniny i motywy na nich wybrano tak, by harmonijnie uzupełniały aranżację z części sypialnianej. Dużym atutem tego wnętrza na poddaszu jest też to, że posiada własny mały balkon! Dodatki - oczywiście w niebieskim odcieniu i z lekką nutą wdzięcznego klimatu vintage :) I co sądzicie o naszej dzisiejszej metamorfozie?

aranżacja domowego gabinetu w sypialni na poddaszu
sypialnia w stylu vintage w bieli i błękicie
aranżacja małego balkonu przy sypialni

Źródło zdjęć: tutajAby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.
Ebooki Lovingit