Before i after malutkiej kuchni, czyli jak za pomocą niewielkich zmian zyskać zupełnie nowy kuchenny charakter :)

Dzisiaj coś dla posiadaczy malutkich kuchni, którzy pragną odświeżenia, ale bez drastycznych zmian. Poniższa aranżacja była tym trudniejsza, że ta kuchnia składa się tak naprawdę tylko z jednej ściany. Na jakie rozwiązania zdecydować się, aby wszystko pomieścić i zorganizować w miarę komfortowe warunki do przygotowania, powiedzmy, trzydaniowego obiadu? W mniejszych pomieszczeniach możliwości też są mniejsze, a wyzwania remontowe trudniejsze, ale nie ma rzeczy niemożliwych! W aranżacji niektórzy zapominają o wyeksponowaniu dekoracyjności wnętrza, jednak tutaj podczas króciutkiego remontu (prace trwały zaledwie tydzień i to nawet niecały) właściciele postanowili też o to zadbać. Na pierwszy rzut oka "kuchnia przed" i "kuchnia po" wiele nie różnią się od siebie. Jeśli jednak oko zawiesić dłużej - znajdujemy tu zmiany, które wprowadzono za pomocą drobnych, pojedynczych elementów. Bazujemy na tej samej kolorystyce czerni i bieli, tylko w odwróconych proporcjach po metamorfozie. Zobaczcie sami i oceńcie, czy takie after do Was przemawia :)
kuchnia po


+ pokaż całość


W szafkach kuchennych zmieniono uchwyty na złote. Zauważcie, że do nich idealnie dobrano złotą lampę nad zlewem (wcześniej nie było tu oświetlenia). Na tej samej zasadzie skomponowano kilka innych detali, które razem tworzą bardzo spójną i przyjemną całość. Szczególnie na małym metrażu to ważne, bo łatwo w takim o aranżacyjny błąd, który może poskutkować wrażeniem chaosu i przytłoczenia.
szafki kuchenne ze złotymi uchwytami

złota lampa w kuchni

złote detale w kuchni
Im dłużej patrzę na farby tablicowe, tym większą mam ochotę zrobić taką u siebie i pisać po niej hasła, listy zakupów i inne :) W tym momencie ochota jest ogromna :) Ale powracając do naszej dzisiejszej inspiracji - poniżej kuchnia before. We wnętrzu pozostawiono te same szafki stojące. Szafki wiszące natomiast przemalowano na biało, a wolną ścianę - na czarno, używając do tego właśnie farby tablicowej. Aranżacje są do siebie bardzo podobne, jednak wydaje się, że w drugiej wersji kuchnia nabiera elegancji.


kuchnia przed
Zmianie uległa też aranżacja na ladzie. Zwróćcie uwagę, że wcześniej była dość zagracona, wystawiony był na niej robot kuchenny i inne drobiazgi. Po zmianie została tu tylko masywna deska do krojenia (bardzo ładna zresztą :)), mikser usadowił się w mniej widocznym kącie, a resztę przedmiotów pochowano. W ten sposób kuchnia zyskała na ładzie i czystości, które są jednymi z najważniejszych cech małych wnętrz! Również w przeciwieństwie do wyglądu before, nowa aranżacja uwzględniła aspekt czysto wizualny - nawet noże zawieszone na listwie magnetycznej nad blatem wyglądają wyjątkowo dekoracyjnie :)


przechowywanie w kuchni

kuchnia inspiracje

Źródło zdjęć: tutajAby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.