Elegancka i romantyczna aranżacja apartamentu w pastelowych barwach ziemi

Dzisiaj wpis wyjątkowy - ha! A który nie jest ;) Wydaje mi się, że wszystkie posty tak mogę opisać, bo naprawdę za każdym razem chcę Wam pokazać coś wyjątkowego! :)) - o mieszkaniu, które stało się moją inspiracją przy urządzaniu własnego. Mowa o apartamencie, w którym aż czuć prowansalską delikatność, francuską elegancję i skandynawskie praktyczne podejście do aranżacji - czyli wszystkiego po trochu w najlepszym wydaniu :) To jedna z realizacji Pracowni Projektowej Hanny Kłyk, która w swoim portfolio zawiera same perełki! Każde mieszkanie jest zaaranżowane w inny sposób, w innym stylu, a dzięki temu widać, jak dokładnie odwzorowane są wizje i marzenia ich właścicieli. Ja zwróciłam uwagę na to wnętrze, które najbardziej wpisuje się w mój styl i czerpałam z niego inspirację podczas prac aranżacyjnych.

aranżacja otwartej przestrzeni

Pomieszczenie jest duże, co podkreśla otwarta przestrzeń. Ale tym, co przykuwa największą uwagę, jest wyposażenie wnętrza. Przecierane meble z drewna niby naznaczone zębem czasu, dekoracyjne ramy starodawnych luster czy ozdobny finezyjny żyrandol - tego typu zabiegi wprowadzają sporo subtelnego uroku do aranżacji. Mieszkanie prezentuje się niepowtarzalnie, chociażby z tego względu, że w pewnej części łączy stare z nowym: wiekową komodę z prostą sofą o skandynawskiej linii; lampę wiszącą, czyli wspomniany żyrandol, z nowoczesnymi kinkietami i lampą stojącą. Takich zestawień można dopatrzyć się więcej, a to właśnie one tworzą wyjątkowy klimat wnętrza.

aranżacja salonu z jadalnią

Magia eleganckich dodatków urzeka. Wszelkie rzeźbienia i kwiaty zwiększają estetykę pokoju i wpływają na romantyczną atmosferę aranżacji.

eleganckie dodatki do jadalni
elegancka zastawa w aranżacji

Kuchnia zamyka przestrzeń użytkową i niemal nie widać granicy pomiędzy nią a jadalnią. Rozbielone barwy ziemi subtelnie wypełniają całe wnętrze, a nawet całe mieszkanie - jak się okazuje, również sypialnia i łazienka zaaranżowane są według podobnej koncepcji. Wiele subtelności wprowadzają poszczególne motywy, np. ażurowe kwiaty na poduszkach i narzucie, oczywiście kwiaty żywe, ale również takie niepozorne drobiazgi, jak flakonik perfum na szafce nocnej. To łatwy sposób kreowania otoczenia, bo w każdej chwili jakiś detal można zastąpić innym. Zaciekawiły mnie też lampy wiszące nad łóżkiem. Całkiem duże klosze pełnią funkcję lampek nocnych i nadają wnętrzu bardzo oryginalny wygląd. Jak podoba Wam się takie rozwiązanie? I w ogóle całe mieszkanie? :)

aranżacja kuchni z jadalnią
aranżacja sypialni i łazienki

Źródło zdjęć: tutaj



Aby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.