Hit czy kicz: siedziska i ławki przy oknie - bajeczne inspiracje czy nic ciekawego?

Dziś temat może nieco nietypowy, ale zdecydowanie na czasie: ławki, skrzynie i wszelkie siedziska pod oknem. Dla mnie motyw absolutnie porywający i zdecydowanie hit! A w Waszym przekonaniu? Tego typu rozwiązania znam głównie z filmów, chyba nie miałam okazji u nikogo w takim wykuszu czy po prostu na leżance pod oknem posiedzieć... Być może nie pamiętam, ale jeśli już coś takiego się spotyka, to wcale niezbyt często (przeważnie pod oknem ustawia się biurko albo stół :)) Zwłaszcza w ostatnim czasie myślałam dość intensywnie o takich inspiracjach, a więc teraz chciałabym je Wam przedstawić :) Oceniajcie - czy warto na coś takiego wygospodarować miejsce u siebie w domu?

ławka przy oknie w sypialni

+ pokaż całość

Już nawet niewielka wnęka okienna w sypialni nadaje się na wydzielenie przytulnego kąta do rozmyślań... Wszelkie żłobienia, ozdobne nóżki albo eleganckie uchwyty mogą jednocześnie subtelnie dekorować przestrzeń. Co więcej, to jest podwójnie praktyczne - często tego typu siedzisko jest jednocześnie szafką, w której można schować np. koce. Szafki i szuflady pod leżanką świetnie sprawdzą się więc jako dodatkowe miejsce do przechowywania.

ławki pod oknem w sypialni

Albo i na... składowanie drewna do kominka :)

siedzisko pod oknem i schowek na drewno

Leżanka pod oknem ze stosem poduch jest taka zachęcająca! Szczególnie w słoneczny dzień, aż się chce wyłapywać promienie słońca jesienną porą, jaka nastała. Czytanie, leniuchowanie, drzemka, a może zbieranie energii do pracy? Leżenie z maseczką z ogórka, śpiewanie, podglądanie sąsiadów? ;)) Możliwości na zastosowanie leżanki we wnęce okiennej jest mnóstwo. Na pewno sami wynajdziecie kilka innych :) Spójrzcie poniżej, jak kwiaty w doniczce pięknie współgrają z kwiecistymi wzorami na poduszkach.

leżanka pod oknem

Jak się okazuje, każde wnętrze jest dobre na wydzielenie takiego miejsca, nawet kuchnia! To ciekawy i oryginalny pomysł, prawda? Tym bardziej bajeczny, jeśli kuchnia wychodzi na ogród :) Siedzisko zaaranżowano w bardzo prosty sposób - niską szafkę (dopasowaną wysokością do wielkości okna) wyłożono matą i gotowe! Do tego poduszka, stos gazet i już można zanurzać się w lekturze, podczas gdy mąż gotuje pyszną kolację ;) Kwiaty na parapecie dodają przytulności i naturalnego uroku.

siedzisko pod oknem w kuchni

Da się i nawet bez maty :) Czasem parapety są tak szerokie, że z łatwością można na nich przesiadywać. Dlaczego by więc nie dodać dwóch poduszek, ciepłego koca i kilku dekoracji, by stworzyć odpowiedni klimat w takim miejscu? Świeczki wprowadzą romantyczną aurę, kwiaty świeżość i naturalność, a filiżanka kawy skojarzenia z błogim relaksem.

leżanki pod oknem

Najszybszym i najtańszym sposobem zorganizowania przytulnego kąta pod oknem jest wyłożenie podłogi poduszkami. Proste, a jakie praktyczne i nawet efektowne :) Stos poduszek w rozmaitych rozmiarach, kolorach i wzorach to świetny pomysł na udekorowanie wnętrza. Ciemną kolorystykę we wnętrzu ożywiają motywy z poduch. Owoce, sok i widok jeziora za oknem to wszystko, czego potrzeba do relaksu w wolnych chwilach.

poduszki na podłodze pod oknem

Źródło zdjęć: tutajAby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.
Ebooki Lovingit