Inspirujące łazienki w polskim wydaniu - biel, szarość i drewno w idealnych proporcjach!

Łazienki dla wymagających, dbających o każdy detal i oryginalność osób prezentuje nam Pracownia 2K Architektura :) Myślę, że Wam się spodobają, a przede wszystkim z tego względu, że mają sporo elementów, które lubimy. Na pierwszym miejscu drewno (ach, te naturalne deski! :)), a poza tym świeżość bieli i tradycyjny urok. Obie łazienki zaaranżowane są na podobnej zasadzie, czerpią z tej samej bazy kolorystycznej i stylu wyposażenia. Zapraszam do podziwiania i dzielenia się swoimi wrażeniami :)

MK_lazienka_01
+ pokaż całość

Zgaszona szarość i akcenty mocnego turkusu świetnie korespondują z charakterem aranżacji. Pierwsza łazienka prezentuje się elegancko, nawet w pewien sposób dostojnie, a jest jednocześnie tak bardzo funkcjonalna. Prysznic oddzielony jest od reszty pomieszczenia ścianką działową. Wnętrze dzieli się tym samym na dwie strefy.

MK_lazienka_02
MK_lazienka_03

Na drugiej ścianie mamy zabudowę z wydzielonym miejscem na pralkę. Łazienka ewidentnie układa się na planie: przestrzeń myjąca - przestrzeń relaksująca - przestrzeń piorąca :) :) W każdym razie układ tego pomieszczenia jest niezwykle praktyczny i przemyślany. A wykończenie i zastosowane materiały pięknie dopełniają całości.

MK_lazienka_05

Wydaje się, jakby ta część łazienki nie była szeroka, a jednak sprawia tak przestronne wrażenie. To, czym ujmuje mnie aranżacja, to harmonia w operowaniu detalami i przede wszystkim w ich rozmieszczeniu. Zauważcie, że wyraziste elementy z drewna równoważą się po obu stronach wnętrza. Po lewej mamy dużą drewnianą szafkę i nad nią lustro w takiej ramie, a po prawej obudowaną drewnem górną część ściany. Wyraźnie widzę tu aranżację na bazie trójkąta :)

MK_lazienka_04
MK_lazienka_10

Szafka z umywalką jest szeroka, co pozwala na zorganizowanie małej toaletki. Oświetlenie po obu stronach lustra zapewnia dobre warunki do makijażu i nie tylko :) Zwróćcie uwagę, że główną rolę odgrywają tutaj kinkiety, które tworzą przyjemny nastrój we wnętrzu.

MK_lazienka_06
MK_lazienka_07

Drzwi z identycznego drewna z sękami podkreślają spójny efekt aranżacji.

MK_lazienka_08
MK_lazienka_09

A teraz przechodzimy do drugiej łazienki - na pierwszy rzut oka niemal identycznej, jak pierwsza :) Jeśli się jednak przyjrzeć, to można zauważyć, że urządzona jest w nieco bardziej nowoczesnym stylu, więcej tu ciemnej szarej barwy, a mniej drewna. Różnicę stanowi także oświetlenie - prosta, nawet delikatnie industrialna forma kloszy oraz ledy, które wpisują się w nowszy charakter wnętrza.

MZ_lazienka_01

Kubełkowa wanna już dawno zawładnęła moim sercem ;) A Wam się podoba? Kafelki do połowy ściany dodają łazience starodawnego uroku i ciepła. A wzór na podłogowych płytkach wygląda jak dywan, dzięki czemu wnętrze zyskuje na przytulności :)

MZ_lazienka_02
MZ_lazienka_04
MZ_lazienka_06

Szafka w podobnym stylu, choć mniejsza i w innym kolorze. Spójrzcie tylko na zaokrąglone drewniane nóżki - niemal niewidoczne, a tyle dodają jej uroku! Tutaj również perfekcyjnie zachowane są proporcje pomiędzy szarością a brązem, drewnem a szkłem, powierzchnią gładką i zdobioną.

MZ_lazienka_03
MZ_lazienka_05

A jeśli chcecie, to na fb możecie poobserwować najnowsze projekty Pracowni 2K :))

Źródło zdjęć: tutajAby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.