Inspirujące pomysły na aranżację małych balkonów

Spędzacie już czas w swoich ogródkach, na działkach i balkonach? Znów się nieco chłodniej zrobiło, ale to nic. Teraz jest świetny czas na zewnętrzną aranżację, a jak się ociepli, będzie można korzystać z uroków lata w pięknym otoczeniu :) Jak pięknym? Sami zobaczcie! Zastanawiałam się ostatnio nad balkonami - tymi w starym budownictwie i tymi w nowszym. Przeważnie wyglądają tak samo, może co niektóre przyozdobione są dwoma doniczkami kwiatów. Namawiam gorąco do zmian! Namawiam do dekoracji i to szczególnie tych, którzy być może sądzą, że nic zrobić nie mogą - właścicieli małych balkonów :) Na dowód przedstawiam Wam kilka najciekawszych i najładniejszych propozycji, właśnie z niewielkimi balkonami. Aż sama nie pomyślałabym jak przytulny kącik można zrobić w takim miejscu :) Wychodzimy więc na zewnątrz i czarujemy przestrzeń! :)

balkon
+ pokaż całość

To, co mi się najbardziej spodobało, to kolory. Te żywe, nasycone i głębokie barwy wyglądają naprawdę niesamowicie na zewnątrz! Tym większe wrażenie sprawiają na małym metrażu, bo tutaj występują w roli głównej. Barwne krzesła, stoliki i doniczki to dobry sposób na urozmaicenie balkonowego wyglądu. I świetnie wpisują się przy tym w wiosenno-letnią atmosferę, pełną radości i zabawy. Oczywiście do tego koniecznie kwiaty. Jeżeli nie macie ręki do nich, to najlepiej kupić te najprostsze w hodowli - takie, które praktycznie same się sobą zajmują :) Kwiaty można wystawić nie tylko w doniczkach, ale i w wiklinowych koszach - ten pomysł skradł moje serce :) Rośliny wyglądają uroczo i bardzo romantycznie. Jest jeszcze jedna rzecz, na którą zwróciłam uwagę - to dywany. Całe zewnętrze od razu zyskuje na przytulności. Z kącika urządzonego z taką dbałością o szczegóły chyba bym w ogóle nie wychodziła :) Jak dla mnie, coś pięknego, a Wam się podoba?

kolorowe inspiracje balkon

A tu ten sam kącik ale w nieco innej odsłonie:)

mały balkon w bloku
aranżacja małego balkonu

Spójrzcie, jaka wąziutka jest ta przestrzeń, a jak niezwykle wygląda ta aranżacja. Nie ma rzeczy niemożliwych, trzeba się tylko odpowiednio zainspirować! :) Każdy balkon, choćby nie wiem, jak ciasny, może stać się prawdziwą oazą spokoju. Latarenki dopełniają dekoracji.

kolory na balkonie

Tutaj kolejny wąski balkonik. Wzory na leżaku i pufie ożywiają to miejsce. Wyobraźcie sobie, że tych rzeczy tu nie ma - balkon wyglądałby tak zwyczajnie i nawet smutno. A tak, na pewno sprzyja wypoczynkowi :) Jak mieszkałam w kawalerce bez balkonu, to właśnie takiego zewnętrza mi brakowało - tej chwili oddechu na świeżym powietrzu (i nie mówię tu o wystawianej zza okno głowie ;)

wąski balkon inspiracje

Detale i jeszcze raz detale :) Latarenka, świeczki, lampiony i kwiatki to jest to, co tworzy klimat zewnętrza. Warto pomyśleć o takich drobiazgach na własnym balkonie.

prosta dekoracja balkonu

A tutaj dekoracja przenośna :) Na potrzeby śniadania można wynieść z pokoju krzesło, rozłożyć pod nim dywanik, a posiłek wyłożyć na taborecie wraz z doniczką kwiatów. Łatwe, szybkie i efektowne :) A śniadanie w pięknym otoczeniu jest bez porównania smaczniejsze niż te bez takiego klimatu!

mały balkon inspiracje

Róż nastraja niezwykle romantycznie. W połączeniu z poduszkami, pledem i ozdobnymi donicami cała aranżacja zyskuje na przytulności. Jest tutaj nawet jakoś magicznie. Białe mebelki rozjaśniają całość. Ciekawie wygląda też takie kaskadowe ułożenie kwiatów.

kwiaty na balkonie

W jednym rogu zorganizowano niezwykle przytulny kącik. Krzesła albo nawet narożnikowa, ogrodowa sofa zapewniają miejsce do siedzenia. Znalazły się nawet stoliczki kawowe :) Pełno jest tu zieleni, najróżniejszych kwiatów i roślin, które dekorują balkon razem z poduchami i dywanami. A widzicie latarenki zawieszone na ścianie? Aranżacja zaplanowana w każdym szczególe :)

przytulny balkon
drewniane elementy na balkonie

Huśtawki na balkonie u nikogo nie widziałam, ale bardzo spodobał mi się ten pomysł :) A Wam?

huśtawka na balkonie

Źródło zdjęć: tutajAby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.