Jedno z ciekawszych before & after całego domu z początku XX wieku w śnieżnej bieli i szlachetnym drewnie

Zapraszam Was dzisiaj w niezwykłą podróż, w której zwiedzimy naprawdę ciekawy dom z - jak to lubię określać - duszą, z początku dwudziestego wieku. Właściciele postarali się, aby wyeksponować wyjątkowe atuty w zasadzie już zabytkowego budynku, a jednocześnie wnieśli do każdego z wnętrz bardzo dużo osobistej aury. Króluje tu czysta biel i naturalne drewno niemal na każdym kroku - w dodatkach, w formie mebli czy ściennych desek... Słowem, myślę, że spodoba Wam się dzisiejsza propozycja wnętrzarska, tym bardziej, że to ta z gatunku ulubionych - before & after :)

drewno w aranżacji

Spójrzmy na kuchnię before. Ciemne meble i ogólny charakter panujący we wnętrzu ani trochę nie przekonały do siebie właścicieli po przeprowadzce do nowego domu. Jak sami mówili, to absolutnie nie wpisywało się w ich styl, nie mówiąc już o tym, że taka aranżacja w ogóle im się nie podobała. Z miejsca postanowili wszystko zmienić - i to dosłownie wszystko :)

kuchnia before

Po remoncie, faktycznie - kuchnia zyskała nowe oblicze. Zrobiło się tu jaśniej i bardziej charakterystycznie. We wcale nie tak drogi sposób właściciele powymieniali szafki kuchenne i wygospodarowali na środku pomieszczenia miejsce na stolik - powiedzmy, wyspę kuchenną :) Masywne szafki na ścianie zamienili na lekkie otwarte półki, oczywiście w zgrabnie nawiązującym do pozostałych takich detali w całym domu drewnie. Przestrzeń nad blatami wyłożono podłużnymi białymi kafelkami, a resztę pomalowano również na biało. To spotęgowało pewnego rodzaju blask we wnętrzu i również nieco optycznie je powiększyło. Dużo drobnych wyrazistych dodatków w każdym kącie uzupełniło wystrój kuchni.

kuchnia after
+ pokaż całość

Podobną metamorfozę przeszła również jadalnia. Wcześniej o tradycyjnym charakterze z nieco masywnymi meblami, w nowej odsłonie - znacznie lżejsza, o szlachetnym drewnianym wykończeniu. Połączenie bieli i ciemnego drewna widzieliśmy już niejednokrotnie, ale przyznam, że to jest wyjątkowo udane :) Może przez fakt, że ten naturalny materiał znajduje się praktycznie wszędzie - od belek na suficie, przez ściany w niektórych pomieszczeniach, po same podłogi, a do tego właśnie mebelki i dekoracje, takie jak wiszące ścienne lustro na przykład :)

jadalnia before
jadalnia after

A co powiecie na salon? Po zmianie bardzo dużo się w nim dzieje, prawda? :) Ciepło domowego ogniska, i to dosłownie ;), wprowadza przytulną aurę do wnętrza. Spora liczba ozdób i pojedynczych dodatków nadaje niepowtarzalny charakter i maksymalnie indywidualizuje w ten sposób przestrzeń. Na pewno warto zwrócić uwagę na lampy w całym domu - w jadalni ogromny klosz w stylu industrialnym, tutaj prosty i surowy, a jak efektowny żyrandol... Który element podoba Wam się najbardziej w salonie?

salon before
salon after
galeria ścienna w aranżacji

Kto zastanawia się, jak urządzić łazienkę pod schodami? Poniżej dobry przykład ;)

łazienka pod schodami

I jeszcze przejdźmy do góry do sypialni. Łóżko postawione pod najniższą ze ścian zyskało bardzo ciekawe wezgłowie - a w zasadzie całą ścianę, którą wyłożono drewnianymi deskami. Wzorzyste motywy na dywanie i pledzie kojarzą się z radosną, dynamiczną atmosferą. Zobaczcie też przytulny kącik do siedzenia, ulokowany tuż przy małej garderobie!

sypialnia before
sypialnia after
garderoba w sypialni

Źródło zdjęć: tutajAby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.