Sypialnia w stylu boho wyczarowana w nudnym starym pokoju - metamorfoza

Zdaje się, że podstawą każdej udanej aranżacji jest nadanie jej jednolitego klimatu. Nawet jeśli wszystkie meble są nowe, może nawet i ładne, ale nie łączy ich jeden, wspólny zamysł, cała aranżacja – a raczej "aranżacja" – na nic. Wystarczy spojrzeć na dzisiejszą sypialnię przed metamorfozą i po niej. Przed: przeciętny pokój, szafa z drzwiami z luster, duże, proste łóżko z szaro - białą narzutą. Dwa stołki i legowisko dla psa. Drewniana podłoga, białe ściany i sufit. Nie ma się do czego doczepić, ale też nie ma na czym... zaczepić oka. Za to po! Widać, że każdy szczegół, dekoracja, mebel nie są tu przypadkowe. I choć czasem może się wydawać, że nie mają ze sobą nic wspólnego, to razem tworzą bardzo miłą dla oka sypialnię w stylu boho.

Sypialnia na pierwszym zdjęciu mogłaby należeć do każdego – standardowe sprzęty: duże, proste łóżko, garderoba z...
+ pokaż całość
Dekoracyjne wezgłowie łóżka, a także inne delikatne białe dekoracje (głowa łosia na ścianie, wysoka komódka, lampa)...

Łóżko stanowi tu centralne miejsce (wraz z legowiskiem dla psa, również kolorystycznie dopasowanym!) i to ono nadaje całemu wnętrzu ton. Przede wszystkim ze swoim zachwycającym, ażurowym wezgłowiem. To najbardziej dekoracyjny element w całym pokoju i – przyznajcie – jest przepiękny. Nad łóżkiem mamy coś, co bardzo mi się podoba w stylu boho – żartobliwą dekorację w postaci białych rogów... łosia. ;) Pięknym elementem dekoracyjnym jest też według mnie biała lampa, która stoi na drewnianej komódce. W połączeniu z bielą wezgłowia i ściany oraz drewnem szafki wygląda naprawdę okazale i stylowo.

 

Ta jasna sypialnia nabrała swoodnego charakteru dzięki połączeniu różnych deseni. Na przykryciu na łóżko błękitne,...
Drewniana komódka w stylu lat sześćdziesiątych pięknie prezentuje się na białym tle ściany. Łapacz snów zawieszony...

Warto zwrócić uwagę na dobór mebli w tej sypialni. Tak więc, białe łóżko z ażurowym wezgłowiem. Po jednej jego stronie – niska, drewniana komódka w stylu lat sześćdziesiątych. Po drugiej – wysoka, biała komódka z dekoracyjnymi wykończeniami. Choć obie komódki zdają się nie pasować do siebie pod żadnym względem, spójrzcie, jak pięknie razem wyglądają po obu stronach ażuru! Choć styl boho zezwala na łączenie wielu elementów, z różnych stylów, wcale nie jest łatwą sprawą skomponować je tak, by stanowiły estetyczną całość. A tutaj nic się nie kłóci.

Białe, dekoracyjne wezgłowie stanowi w tej sypialni niezwykłą ozdobę. Białe tło ściany i jasne poduszki wprowadzają do...
Typowe dla stylu boho, ręcznie wykonane dekoracje: makrama na kwiat i łapacz snów. Do tego lustro w ozdobnej ramie i...

Sypialnia ta sprawia wrażenie bardzo przytulnej za sprawą zarówno dekoracji, jak i zastosowanych, wzorzystych materiałów. Szczególnie pięknie komponują się wzory na narzucie i poduszkach z prostymi paskami na legowisku. Łapacze snów, kwiatki w doniczkach (każda inna!) i ozdoby takie jak lustro w złoconej ramie, naszyjniki czy makrama, wszystko to nadaje pomieszczeniu kobiecego charakteru i ciepła. Oto jak za sprawą kilku mebli i dekoracji, a także – a może przede wszyskim – pomysłu na aranżację, można z nudnego pokoju wyczarować piękną sypialnię w stylu boho.

Wiklinowa skrzynia z makatkami i naszyjniki stanowiące dekorację ściany pięknie współgrają z wysokim stołkiem...
Typowe dla stylu boho, ręcznie wykonane dekoracje: makrama na kwiat i łapacz snów. Do tego lustro w ozdobnej ramie i...


Aby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.