Małe mieszkanie w bloku w skandynawskim stylu - biel, czerwone cegły i klimatyczne dekoracje

Mieszkanko jest niewielkie, bo o powierzchni tylko 38 m2. Ale zdecydowanie warte obejrzenia :) Specyficzny układ pomieszczeń sprawił, że aranżacja tego mieszkania wcale nie była taką prostą sprawą. Szczególnie ciężko było wydzielić sypialnię. A jednak udało się! Spójrzcie tylko, jak przyjemnie urządzono małe wnętrza w stylu skandynawskim :)

przedpokój w stylu skandynawskim
+ pokaż całość

W salonie rozświetlonym przez śnieżną biel charakter nadają osobiste przedmioty. Pełno tutaj ozdób, zdjęć, roślin w doniczkach i książek... To wszystko wpływa na ciepły odbiór wnętrza. Poza tym pozornie niedbale rozrzucone poduszki i pledy w różnych wzorach tworzą sielską domową atmosferę, pełną spokoju i zachęcającą do odpoczynku. Dywan z motywem zwierzęcym urozmaica pokój.

mały salon w stylu skandynawskim

Salon jest zbiorem praktycznych rozwiązań, które świetnie wpisują się w koncepcję aranżacji. Spójrzcie tylko, jak zwykły metalowy regał zaaranżowano na domowy barek. Albo jak starą skrzynię wykorzystano w formie szafki na buty. Minimalizm i funkcjonalność skandynawskiego stylu idealnie pasuje do małych pomieszczeń. Do tej pięknej aury przyczynia się także nastrojowe oświetlenie. Zwróćcie też uwagę, jak z salonu wydzielono kąt do spania. Chociaż naprawdę niewielki - jest absolutnie klimatyczny! Lepszy taki kącik niż rozkładana sofa w pokoju dziennym :) Łóżko i półka z książkami to wszystko, co potrzeba na dobry sen :) A najbardziej oryginalną część wystroju sypialni stanowi wezgłowie łóżka, czyli... drzwi! Jako ściana, wezgłowie i półka na książki przykuwa do siebie całą uwagę.

salon w stylu skandynawskim
aranżacja małej sypialni

drzwi jako półka na książki
Kuchnia z wyjściem na pięknie zaaranżowany balkon jest jasna i przyjemna. Tradycyjne szafki w bieli i drewniane akcenty zapewniają wiele naturalności we wnętrzu.

aranżacja kuchni z białymi szafkami
aranżacja balkonu inspiracje

Ze względu na niewielką przestrzeń przechowywania niektóre przedmioty są wystawione na blacie. Spójny i schludny charakter wnętrza zapewniają dobrane zioła, pojemniki i inne akcesoria, które świetnie podkreślają kompozycję. Ciemne cegły, którymi wyłożona jest ściana nad blatem, dodają kuchni wyrazistości.

ściana z ciemnych cegieł w kuchni

Druga ściana kuchni wyłożona jest czerwonymi cegłami. To pogłębia wrażenie indywidualności i zdecydowania właścicieli mieszkania. Łamanie przy ścianie zewnętrznej pozwoliło wyeksponować narożne półki. Zwróćcie uwagę, jak dużą rolę odgrywają tutaj naturalne dekoracje - kwiaty, zioła, owoce.

ściana z czerwonych cegieł w kuchni
półki narożne w kuchni inspiracje

Kuchnię i przedpokój łączy ta sama drewniana podłoga z białych desek, białe ściany, punktowe oświetlenie. Dzięki temu można stworzyć wrażenie przestronności w wąskich pomieszczeniach - wnętrza płynnie łączą się ze sobą poprzez podobną aranżację. Stolik z bukietem kwiatów przy czerwonych cegłach wygląda niczym z klimatycznej kafejki, nie sądzicie? :)

aranżacja małej kuchni z jadalnią

Oryginalna szafka zbita z białych desek nadaje łazience niepowtarzalnego charakteru. W małej łazience sprytnym sposobem na wykorzystanie przestrzeni są drzwi wyznaczające miejsce na prysznic. I tutaj nie mogło zabraknąć pięknych, delikatnych kwiatów :)

aranżacja łazienki w bieli
mały prysznic w łazience

Źródło zdjęć: tutajAby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.