Inne

Meble z palet, czyli paleta jako stolik lub inny element wnętrza: hit czy kicz?

Najprostsze rozwiązania są najlepsze. W myśl tej zasady powstał dzisiejszy post :) Przygotujcie się więc na prawdziwe artystyczne doznania! Oto, jakie niesamowite aranżacje można wykonać z rzeczy, którą sama od razu dałabym na śmietnik :) A jednak wystarczy dobry pomysł i oryginalny efekt jest w zasięgu ręki. Obojętnie, czy znajdziecie coś takiego w sklepie czy stworzycie sami. Na pewno taki element wyróżni Wasze wnętrze spośród innych :) Poszukajcie więc jakiegoś klimatycznego sklepu albo niepotrzebnej już palety lub najlepiej kilku i do dzieła!
meble z palet

źródło: www.decoist.com


+ pokaż całość

Najczęściej palety wykorzystuje się jako stoliki. Niezwykle pięknie prezentują się te na werandzie lub w ogrodzie. Idealnie komponują się z naturalnym tłem. Fakt, że są wykonane z drewnianych desek, jest tutaj nie bez znaczenia :) W odcieniu drewna czy pomalowane dowolnym kolorem mogą ładnie podkreślać zewnętrzną aranżację.

stół do jadalni z palet

źródło: www.decoist.com


stolik  z palety biały

źródło: www.decoist.com

stół z palet drewnianych

źródło: www.decoist.comZachwycają mnie szczególnie te palety, które występują jako stoliczki kawowe. Ich kształt idealnie pasuje do tak niewielkiej wysokości. Mogą być całkiem surowe w swojej formie albo niemal całkowicie przerobione, np. w kolorze. Nawet bardziej podobają mi się te naturalne, niezmienione :) Mają w sobie mnóstwo niepowtarzalnego uroku. I w oryginalny sposób ozdabiają przestrzeń.


szafka nocna z palet

źródło: www.decoist.com


doniczkki z palety


źródło: www.decoist.com


biały stolik na kółkach

źródło: pinterest.com


Takie drobne elementy, jak kółka czy szklany blat nadają takiemu stoliczkowi bardziej domowego i przytulnego charakteru. Ten niespotykany element pięknie przełamuje subtelną przestrzeń! A co powiecie na oryginalne nóżki z różnej wielkości piłeczek? Pomysłów na wykorzystanie i udekorowanie palety jest naprawdę sporo :)


stolik z europalety

źródło: www.decoist.com


stolik z palety

źródło: www.decoist.com


stolik z palety z fikuśnymi nogami

źródło: www.decoist.comDość popularne są też wysokie stoły. Z pewnością taki mebel rzuca się w oczy po wejściu do jadalni :) Deski w ciemnym kolorze wprowadzają do wnętrza elegancki charakter. Zestawienie z czarną zastawą i bielą ścian i innych elementów jest stylowe, a zarazem subtelne. Kolejny raz stół stworzony z palet odgrywa w pomieszczeniu główną rolę.


wyspa kuchenna z palet

źródło: www.decoist.com


Niezwykle naturalnie i wręcz magicznie wygląda poniższa aranżacja! Jasny odcień desek i krzesła uspokaja przestrzeń. Największe wrażenie sprawia tutaj wymalowany na ścianie ptak. Jest tym bardziej niesamowity, że przyjmuje kolory górskiego krajobrazu. Bardzo kreatywnie i inspirująco, nie sądzicie? :)


stoliczek z palet

źródło: www.decoist.comA może by tak cały obszar roboczy uzyskać z palet? Na pewno wygląda to nietuzinkowo :) Przyjemny ciepły odcień drewnianych desek zachęca do pracy. Wyraziste kolory dodatków na biurku czy obicia siedziska wprowadzają z kolei energię i ożywienie. Cała konstrukcja robi na mnie naprawdę spore wrażenie :)


biurko z palet

źródło: pinterest.comNieraz z samych palet konstruuje się nawet łóżka albo leżanki! Mając coś takiego u siebie chyba czułabym się, jak w górskiej chatce na wakacjach :) Takie elementy wydają mi się dość niecodzienne :) Ale może ktoś z Was pokusi się o taką aranżację we własnym domku? Muszę przyznać, że mają w sobie dużo naturalnego piękna. Są jasne i przyjazne.


łóżko z palet

źródło: pinterest.com

łóżko z europalet

źródło: pinterest.com


łóżko z palet drewnianych

źródło: pinterest.com

sofa z palet

źródło: pinterest.comNajprostszym i najszybszym sposobem wprowadzenia palety do wnętrza jest wykorzystanie jednej jako półki. Równie dobrze może sprawdzić się jako wystawka rodzinnych zdjęć, jak i... system przechowywania dziecięcych tenisówek :) Który pomysł najbardziej Wam się podoba?


półka z palet

źródło: pinterest.com

listwy z palet

źródło: pinterest.com


półka z palet drewnianych

źródło: pinterest.com

 


Aby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.
Ebooki Lovingit