Naturalne materiały w inspirujących wnętrzach, czyli aranżacje z wykorzystaniem pięknego kamienia!

Lubicie kamień we wnętrzach? Mam nadzieję, że tak, bo na tym właśnie skupiamy się dzisiaj. Dużo mówimy o cegłach, szczególnie tych czerwonych - to jeden z ulubionych tematów na Lovingit, jak pewnie dawno już zauważyliście ;) Teraz jednak chciałabym skupić się na innym naturalnym materiale używanym w aranżacji wnętrz, dokładniej właśnie na kamieniu oraz klimacie, jaki potrafi stworzyć w mieszkaniu. Kamienie w pierwszej chwili kojarzą mi się z pomieszczeniami industrialnymi, gdzie króluje beton czy metal - a to ze względu na swoją także nieco surową postać. Natomiast wspaniałe w nich jest to, że za pomocą odpowiedniego wyeksponowania, wpasowania w panujący w danym miejscu styl oraz dzięki dobraniu właściwych dodatków to właśnie kamień może znacząco ocieplić każde wnętrze. Chociażby przykłady z kominkami w salonie - te obudowane tytułowym materiałem podwójnie nadają wnętrzu przytulny charakter. O tym za chwilkę, do takich inspiracji również przejdziemy, a w pierwszej kolejności spójrzcie tylko na ten przestronny salon z dużymi przeszkleniami, w którym znajduje się wiele bardzo ciekawych elementów. Począwszy od skórzanych mebli wraz ze wzorzystymi poduszkami, przez ogromną roślinę - domowe drzewo można powiedzieć, po prawej stronie, aż po część ściany wyłożoną całkiem dużymi fragmentami kamienia. Wyznaczającą strefę kominkową naturalnie :) Całość prezentuje się bardzo efektownie i myślę, że to właśnie ścienna dekoracja po lewej stronie wpływa na cały klimat tego domu. Dalej mamy więcej rozmaitych inspiracji z kamieniem, zapraszam do oglądania!

Przestronny salon wiele zyskuje dzięki dużym przeszkleniom oraz przede wszystkim kamiennej obudowie kominka. Duży...
Sporą wysokość salonu podkreśla szczególnie czarny kominek. Jedna ze ścian w całości wyłożona kamieniami wyznacza...
+ pokaż całość
Salon zaaranżowano w dość ciepłej palecie barw, w kolorach ziemi. Te dobrze współgrają z wybranymi do wnętrza meblami...

To właśnie mam na myśli :) Ciepło, przytulność, romantyczna atmosfera - oczywiście, że ten klimat potęgują zapalone świece, rzucony jakby niedbale pled na pufę, którym można otulić się w zimowe wieczory... Ale nie bez znaczenia pozostaje tutaj kamienna obudowa samego kominka, która wraz z drewnem na opał roznosi przyjemny naturalny charakter po wnętrzu.

Nastrojową aranżację salonu podkreślają zapalone świece oraz ciepłe dodatki, takie jak pled. Kominek w kamiennej...
W salonie całą uwagę przykuwa do siebie kominek w całości zbudowany z kamienia. Meble oraz dodatki w kolorach ziemi...

źródło: pinterest.com

A tutaj kominek innego rodzaju! Bardzo nietypowa aranżacja, tzn. tak różna od tych, powiedzmy, standardowych, nowoczesnych czy nawet i skandynawskich. W tym domu postawiono całkowicie na drewno, zapewniając tu maksymalnie rustykalny klimat, od podłogi po sam sufit. Wzorzysty dywan, kraciasty pled czy poduszka oraz inne elementy dekoracyjne, jak chociażby świeczki, znacząco urozmaicają aranżację i podkreślają styl salonu. Jednym z bardzo oryginalnych rozwiązań tutaj jest również kominek, a w zasadzie palenisko na środku :) Niesamowity efekt, wielkość i połączenie drewna z kamieniem w moich oczach tworzą wartą uwagi inspirację.

Rustykalna aranżacja salonu, w której centralne miejsce zajmuje sporej wielkości otwarty kominek. Drewno wraz z...

Teraz może coś w bardziej nowoczesnej formie :) Jak widać na poniższej inspiracji, za pomocą kamiennego motywu można dobrze podkreślić symetrię, którą chcemy uzyskać we wnętrzu.

Kamienne wnęki w bardzo widoczny sposób wyznaczają symetrię, jaką zastosowano we wnętrzu. Nowoczesny salon wiele...

Kamień można stosować także w innych pomieszczeniach. Jak podobają Wam się aranżacje z jego udziałem w kuchni lub łazience? Zauważcie, że często występuje obok drewna, chociażby drobnych jego akcentów. Razem tworzą wdzięczną i pełną naturalności kompozycję.

Oryginalna aranżacja kuchni w głównej mierze bazuje na kamieniach, którymi wyłożono ściany. Białe meble i jasna podłoga...
Łazienkę w całości wyłożono kamieniem, uzyskując bardzo ciekawy efekt. Aranżację wysokiego pomieszczenia w lekko...

Więcej inspiracji z kamieniami w roli głównej: tutajAby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.