O czym należy pamiętać aranżując miejsce pracy?

Biurko i komputer nie wystarczą ;) Jeżeli pracujecie w domu albo poza nim, gdzie mieliście okazję urządzać swoją biurową przestrzeń według własnej wizji - wiecie o tym doskonale :) Dlatego dzisiaj krótki przewodnik ze wskazówkami dla wszystkich osób, które chciałyby stworzyć przyjazne i inspirujące środowisko do pracy zawodowej (i nie tylko). Pomieszczenie na gabinet wcale nie musi być wielkie, ba! - do tego celu nada się nawet kąt w pokoju dziennym. Ważne jedynie, żeby był dobrze doświetlony naturalnym światłem z okna i pozwalał na wygodne ustawienie biurka i krzesła. Zatem... o czym jeszcze należy pamiętać przy urządzaniu domowego gabinetu?

jak urządzić kącik do pracy


Przede wszystkim - światło! Dostęp do okna już mamy, teraz trzeba pomyśleć o oświetleniu sztucznym. Ważne, żeby nie były to żarówki jarzeniowe, od których bardzo męczy się wzrok. Najlepiej wybrać miękkie światło o ciepłej barwie przechodzącej w białą. Niezastąpione wydają się oczywiście lampki na biurko, ale równie dobrze można zdecydować się na lampę stojącą z kloszem pochylonym nad blatem. To dobre rozwiązanie szczególnie wtedy, gdy przestrzeń roboczą macie ograniczoną, bo biurko jest po prostu małe.
oświetlenie miejsca pracy

Komputer z dostępem do Internetu i inne tego typu urządzenia - wymieniać nie będę, bo ja korzystam jedynie z laptopa, a pozostałe sprzęty umożliwiające pracę zawodową nie są mi bliskie ;) Wiadomo, że to, na czym pracujemy, wybieramy ze względu na specyfikę swojego zawodu. Grafikowi będzie potrzebny dobry komputer z dodatkowym, pokaźnych rozmiarów monitorem, natomiast artysta zadowoli się być może tabletem, z którego co jakiś czas wyśle maila. Na blacie roboczym trzeba więc wygospodarować miejsce na odpowiedniej wielkości urządzenia, których używacie, telefon itd. Pamiętajcie o tym przy wyborze biurka!

przestrzeń na  biurku


Podobnie rzecz się ma z drukarką. Całe szczęście nie umieszcza się jej na biurku, bo zazwyczaj ma nieco większe gabaryty :) Drukarkę najlepiej ustawić na regale albo szafce tuż pod ręką. To zapewnia bardziej funkcjonalną pracę i jednocześnie ją przyspiesza. A w dobrej organizacji pracy chodzi właśnie o to, aby ekonomicznie rozporządzać czasem i planować kolejne działania, prawda?
drukarka biurowa

Dalej przechodzimy do rzeczy, bez której wciąż wiele osób nie wyobraża sobie pracy - terminarza. Oczywiście są dostępne notatniki w komputerze, ale ja też osobiście wolę zapisywać najważniejsze informacje w kalendarzu, który mam na biurku. A Wy? Podręczny notes pozwala rozplanować cały dzień roboczy, to ważne szczególnie wtedy, gdy pracujecie w tzw. ruchomych godzinach. Można wtedy lepiej zapanować nad czasem, co mogę potwierdzić z doświadczenia... ;)

afddff08771d11e38e0212d7efde5aee_7


Coś, co kojarzy mi się z latami szkolnymi, czyli przybornik na biurko :) Na pewno też korzystacie z długopisów, ołówków, linijki, karteczek samoprzylepnych... Te wszystkie rzeczy pozostawione luzem stworzyłyby niezły chaos. Podstawki, pudełka czy wazoniki świetnie sprawdzą się do ich przechowywania, a jeśli dodatkowo sami je ozdobicie - zapewnią bardzo osobisty charakter Waszego miejsca pracy!
przybornik na biurku

Powracamy do regału; jeżeli jednak nie macie dużej liczby dokumentów do przechowywania, możecie pomyśleć chociażby o niskiej szafce czy półce. Ważne, żeby wydzielić osobną przestrzeń o takiej funkcji. To pomoże zachować porządek w miejscu pracy.
organizacja pracy przy biurku

Miejsce inspiracji również jest ważne! Kiedyś nie przywiązywano do niego takiej wagi, ale dzisiaj coraz częściej spotyka się spersonalizowane miejsca pracy w biurach czy urzędach. Motywująca typografia, pamiątkowe zdjęcia, prezent od ukochanej osoby, mapa kraju, który Wam się marzy na wakacyjną podróż... To wszystko potrafi stworzyć niesamowitą i co najważniejsze kreatywną przestrzeń do działania! Mały tutorial jak zrobić taką tablicę inspiracji przygotowałam już jakiś czas temu, mam nadzieję,że Wam się przyda! Polecam i powodzenia w kreowaniu własnego królestwa :) Macie swoje sprawdzone sposoby?:)

tablica inspiracji

Źródło zdjęć: moje i PinterestAby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.
Ebooki Lovingit