Ogrodowe before & after, czyli polska aranżacja tarasu naszej czytelniczki na słoneczne popołudnie :)

Wiecie, co jest jednym z moich ulubionych motywów o tej porze roku? Aranżacje tarasów zgadza się! Tarasy, ogrody, balkony, werandy, małe kąciki albo duże metraże - wszystko, co na świeżym powietrzu łykam z zachwytem i pochłaniam oczami :) Dlatego z tym większą przyjemnością prezentuję Wam dzisiaj inspirującą tarasową realizację jednej z naszych czytelniczek. Agnieszka postanowiła podzielić się swoimi pracami i ciekawym efektem, który myślę, że Wam się spodoba. Jest tutaj kilka przewodnich kolorów, mocno nasyconych odcieni, które kontrastowo ze sobą zestawione ożywiają dodatkowo zieloną przestrzeń wokół. Są intrygujące wzory i dodatki, oczywiście rozmaite kwiaty w wazonach i donicach... Zresztą zobaczcie sami :)

aranżacja tarasu
+ pokaż całość

Spójrzcie na ujęcia ogrodu, w zasadzie before - od razu widać, że to miejsce ma potencjał, prawda? Dużo roślinności, zieleni i wesołych kolorowych akcentów, tak pięknie rozmigotanych w ciepłych promieniach słońca. Kreowanie przestrzeni na tej bazie musi być podwójnie przyjemne ;)

ogród before
kwiaty w ogrodzie

W aranżacji tarasu surowe drewno wprowadza rustykalny klimat, który wdzięcznie nawiązuje do naturalnych akcentów. Ściana z desek takich jak te, którymi wyłożono podłogę tarasu, "zamyka" kącik, tworząc zaciszną przestrzeń do wypoczywania.

deski na tarasie

Zwróciliście uwagę na stronę dekoracyjną aranżacji tarasu? A dokładniej obrazy, które wyłożono nad ogrodową sofą? Są bardzo charakterystyczne i przełamują standardowy zewnętrzny "wystrój", wzbogacając go lekką artystyczną oprawą. Przywieszone do ściany z desek lub wsparte o mebel wpisują się w klimat, jaki nasza dzisiejsza bohaterka przeniosła w ogrodową przestrzeń.

obrazy w aranżacji tarasu

Nie tylko obrazy pełnią tutaj ozdobną funkcję - na pierwszy rzut oka widać, że w zasadzie każdy dobrany element przyciąga do siebie w jakiś sposób uwagę. Chociażby wzorzysty dywan z przewagą czerwieni i akcentami granatu albo poduszki, drewniany stołek-podnóżek czy skórzany składany taboret lub duży fotel... W zasadzie nie można zaklasyfikować tej aranżacji do jednolitego stylu - mieszają się tutaj kolory, charaktery, uczucia, słowem wszystko, czego można użyć do jak najpełniejszego wyrażenia siebie i maksymalnego zindywidualizowania otoczenia wokół :)

meble na tarasie
ozdobne wazony na tarasie
dekoracje na tarasie
ozdoby na tarasie

Butelkowe wazony z kolorowego przezroczystego szkła, kwiaty i rośliny w donicach, latarenki, lampiony, a także inne dodatki... - te mniejsze i większe ;) Wszystkie te elementy sprawiają, że aranżacja tarasu zyskuje intrygujący, jakiś nieprawdopodobny klimat. Jak się w nim odnajdujecie? ;)

latarenki w aranżacji tarasu
kwiaty w ogrodowej aranżacji
rośliny w aranżacji tarasu
taras inspiracje

 

PORADA NA ARANŻACJĘ TARASU:

Traktuj go jak oddzielny pokój w mieszkaniu. Nie zapominaj o dywanie, są teraz takie spcjalne z tworzywa sztucznego. Duży wybór dywanów na zewnątrz jest teraz na Weswting.

Wpadajcie też do naszej grupy na facebooku,gdzie sobię dyskutujemy i się radzimy:)

Możecie śledzić też Lovingit od kuchni na instagramie:)

Zdjęcia: dzięki uprzejmości Agnieszki :)Aby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.