Piękna świetlista aranżacja mieszkania w skandynawskim stylu

Przygotujcie się na ochy i achy :) Kilka ujęć niezwykle pięknego mieszkania może wprawić w dobry humor na cały dzień! Ja, jak na nie spojrzę, od razu się uśmiecham. Myślę, że na Was podziałają podobnie :) Dzisiaj zaglądamy w pełen ciepła, choć utrzymany w śnieżnej bieli i wyblakłych kolorach ziemi, dom jednorodzinny. Styl skandynawski świetnie tutaj pasuje, rewelacyjnie komponuje się we wnętrzach, ale i wzbogaca architekturę krajobrazu. Spójrzcie tylko na altanę, którą osobiście jestem oczarowana. Już pisałam, jak bardzo lubię inspirujące zewnętrza, a to zaliczam do grona pierwszej dziesiątki :) Podłoga z desek przypomina mi klimat strzelnicy, na której kiedyś bywałam. Stół i wygodne fotele tworzą idealną oprawę dla obiadów w pięknym otoczeniu albo wieczornych spotkań. Lampiony, kwiaty czy pled sprawiają, że aranżacja nabiera ciepłego, domowego wyrazu. Podoba mi się przestrzeń, jest całkiem dużo miejsca do tańczenia :)
aranżacja altany w stylu skandynawskim


+ pokaż całość


Aranżacja wokół domu jest niesamowita. Niby nic specjalnego, ale tworzy tak relaksującą aurę, że chyba bym się stamtąd nie wyprowadziła :) Co ważne, koncepcja urządzenia zewnętrza jest spójna z tą przyjętą w środku domu, do którego zaraz się przeniesiemy. Kolejny raz potwierdza się, że szarość wcale nie jest nudna - w połączeniu z bielą i pięknym krajobrazem zyskuje na lekkości i uroku.


aranżacja zewnętrza

styl skandynawski zewnętrza

szklarnia w stylu skandynawskim
Czas na wnętrza! Przede wszystkim coś, na co nie mogę się napatrzeć, czyli oryginalne okno. Kojarzy mi się nieco z morskim klimatem, chociaż jest o wiele większe niż te na statkach rejsowych ;) Wybrano tu typowe dla stylu skandynawskiego krzesło z narzuconym puchowym pledem, co także często w tego typu aranżacjach się spotyka. Krzesło jest tym ciekawsze, że przyjmuje formę bujanego fotela. Przyznacie, że to idealna przestrzeń dla relaksu z książką w ręku? Oryginalność, ale i prostota, a nawet pewna skromność czynią z tego miejsca cudowne miejsce kontemplacji i wypoczynku. Plus ten widok za oknem ;)


okrągłe okno we wnętrzu

Poniżej urzekająca jadalnia, w której dominuje oczywiście biel. W tle bajeczne okno :) Różnorodność krzeseł przy stole zahacza nieco o styl eklektyczny. Zwróćcie uwagę, że elementy drewna mają bardzo subtelną, jaśniutką barwę. Dzięki temu dom jest pełen ciepła oraz spokoju, a wszystkie wnętrza prezentują się bardzo harmonijnie.


aranżacja jadalni w bieli
Dom wypełniony jest lekkością, nawet wybrane schody to potwierdzają :)


drewno i biel w kuchni skandynawskiej

białe wnętrza aranżacje
W łazience również znalazł się kąt do relaksu.


łazienka w stylu skandynawskim

Wyspa kuchenna pomaga zagospodarować przestrzeń we wnętrzu i zwiększa miejsce do przechowywania. Proste białe wyposażenie łączy elementy stylu skandynawskiego i nowoczesnego. Ciekawym rozwiązaniem jest też siedzisko przy jednej ze ścian kuchni. Pojedyncze wzory, jak paski czy groszki, delikatnie ja urozmaicają.


biała kuchnia z wyspą

biała kuchnia ze świetlikiem
Mieszkanie zaaranżowano na otwartej przestrzeni - to nie tylko wygoda, ale i funkcjonalność. Tego typu aranżacja jest też bardziej wymagająca, ale myślę, że w tym przypadku efekt jest naprawdę powalający :)


aranżacja otwartej przestrzeni

W salonie, podobnie jak w kuchni, wnętrze dodatkowo rozświetlają okna dachowe. Zauważcie, ile w tym domu jest źródeł naturalnego światła i w jakiej różnej postaci występują! Rozmaite kształty okien i drzwi sprawiają, że mieszkanie jest - jak dla mnie - cudownie przyjemne i dosłownie świetliste :) Jasna kolorystyka znakomicie to podkreśla, a dodatki w ciemniejszych barwach dodają z kolei charakteru i wyrazistości całej aranżacji. Zdecydowanie loving it!


aranżacja salonu na poddaszu
wnętrza w stylu skandynawskim na poddaszu

aranżacja jadalni w stylu skandynawskim

Źródło zdjęć: tutajAby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.
Ebooki Lovingit