Plany zadaszenia tarasu, czyli kolejny projekt zmian w moim domu w przygotowaniu! :)

Jeszcze jeden projekt się nie skończył, a ja już planuję kolejną rewolucję... Nie mogę usiedzieć na miejscu, ale uwielbiam, kiedy tyle wokół się dzieje! Jest energia i jest chęć do działania, więc czemu tego nie wykorzystać :) Oczywiście poczekam z nowym przedsięwzięciem, aż nie skończymy obecnego, całkiem w końcu dużego remontu, ale już chodzi mi po głowie następny ;) Mam na myśli małe ulepszenie na zewnątrz - na naszym tarasie na pewno przyda się zadaszenie i, przeglądając te wszystkie inspiracje w ogrodowych tematach ostatnio, wymarzyłam sobie tarasolę. Myślę, że to rozwiązanie będzie dla nas najlepsze. Więcej, już nie mogę się go doczekać ;) Pisałam już troszkę o zaletach tarasoli, o tym, że chroni nie tylko przed słońcem z góry i wiatrem z boku (dzięki bocznym ściankom), ale też nawet przed deszczem (wbudowane rynny skutecznie odprowadzają wodę). Obecny remont skończymy w okolicach jesieni, więc akurat fajnie byłoby się zabrać po tym za montowanie tarasoli i wykorzystać ją jeszcze na miłe jesienne popołudnia spędzone na werandzie - wtedy nawet te nieco deszczowe ;) Znalazłam kilka pięknych ogrodowych aranżacji, mniej więcej w takim kierunku zaplanuję metamorfozę tarasu. Spójrzcie i powiedzcie, które pomysły Wam się najbardziej podobają!

Weranda służy jako miejsce relaksu i opalania. Ładna aranżacja ogrodu dookoła umila wypoczynek na leżakach. Zadaszenie...

źródło: tarasola.pl

Na pewno musi być dużo drewna! Podobają mi się też proste aranżacje - zwyczajna forma mebli ogrodowych, nic wymyślnego i ze smakiem dobrane dekoracje.

Piękna aranżacja tarasu w przeważającej mierze opiera się na drewnie. Zarówno meble ogrodowe, jak i podłoga czy ściany...

źródło: pinterest.com

Bielone drewno na tarasie daje bardzo ciekawy efekt i potęguje oryginalność aranżacji. Pomimo swojej prostej formy,...

źródło: pinterest.com

+ pokaż całość

Bardzo przyjemna i przytulna aranżacja tarasu z praktycznym zadaszeniem - o taki efekt chodzi :) Ciepły kolor naturalnie komponuje się z drewnem i tworzy ładną ramę dla całej werandy.

Bardzo przyjemna i przytulna aranżacja tarasu z praktycznym zadaszeniem prezentuje się zachęcająco i komfortowo...

źródło: pinterest.com

Tarasola jest bardzo wygodna i prosta w obsłudze właśnie ze względu na możliwość jej składania i rozkładania. Jeśli chcemy wystawić się do słońca, można pozostawić odsłonięty cały taras albo tylko w części. A w razie potrzeby, np. deszczu wystarczy rozłożyć zadaszenie z powrotem.

Składane i rozkładane zadaszenie na tarasie stanowi skuteczną ochronę przed słońcem czy deszczem. Tarasola jest wygodna...

źródło: pinterest.com

Poduchy i wszelkie tekstylia to świetny sposób na dodanie aranżacji przytulnego charakteru. Ogrodowa sofa i fotele wyłożone takimi miękkimi tkaninami od razu wyglądają ciekawiej i jeszcze bardziej zachęcają do relaksu. Zrównoważona kolorystyka bieli, szarości i beżu pięknie prezentuje się na tle naturalnej zieleni.

Poduchy i wszelkie tekstylia to świetny sposób na dodanie aranżacji werandy przytulnego charakteru. Ogrodowa sofa i...

źródło: pinterest.com

A może bardziej klasyczne połączenie czerni i bieli? Która paleta barw podoba Wam się na tarasie?

Klasyczna paleta barw, czyli połączenie bieli i czerni wzbogacają aranżację werandy o elegancki charakter. Duży...

źródło: pinterest.com

Pod tarasolą można też spędzać całe godziny wieczorami, już po zmroku. Sama w sobie wygląda ładnie, a z przymocowanym oświetleniem, np. girlandą z żarówek tylko zyskuje na uroku :) Romantyczny nastrój zapewnia ciepły blask światełek, do tego można dobrać zgrabne latarenki i ulubione dekoracje, np. doniczkowe kwiaty lub poduszki.

Tarasola (50900)

źródło: pinterest.com

A wiecie co jest świetne w tarasoli? Może mieć także wbudowane oświetlenie LED. Jest nieinwazyjne (spoty ledowe nie wystają poza belki wzmacniające), sterowane pilotem i np. gdy tarasola jest zbudowana z kilku modułów, każdy z nich jest sterowany osobno, więc można oświetlać sobie tylko część tarasu. To bardzo do mnie przemawia, szczególnie na nasze warunki atmosferyczne. Loving it!:)

Bardzo przytulny klimat na werandzie tworzą drobne światełka, które zamontowano na tarasoli, czyli składanym...

źródło: tarasola.plAby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.