Salon

Polska aranżacja mieszkania o pow. 50 m2 w dominującej bieli i pięknym drewnie

Kolejna z rodzimych aranżacji, które tak ostatnio uwielbiamy :) Mieszkanie, powiedzmy standardowe, bo o powierzchni 50 m2, czyli ani za duże ani za małe - a urządzone w taki sposób, aby maksymalnie wydobyć przestrzeń z każdego kąta. Myślę, że Magdzie z Amo Design, która zajmowała się aranżacją tych wnętrz, świetnie to się udało. Sama też zasięgnęłam porady od  Magdy przy urządzaniu mojego mieszkanka :) Zresztą spójrzcie sami i zaczerpnijcie inspiracji z wszechobecnej bieli, przyjemnego drewna i nawet polerowanego betonu na podłogach :)

białe wnętrza inspiracje
+ pokaż całość

Otwarta przestrzeń rządzi :) Szczególnie w mniejszych domach pozbycie się ścianek działowych korzystnie wpływa na wrażenie przestrzeni. Ale i także w tych większych to jeden z najchętniej wybieranych sposobów urządzania wnętrz. Osobiście bardzo do mnie trafia, zwłaszcza, gdy aranżacja jest spójna, a każda strefa harmonijnie ze sobą współgra. Tak jest i tutaj, jadalnia płynnie przechodzi w salon i całość prezentuje się bardzo elegancko.

aranżacja salonu
aranżacja jadalni w salonie
lampy w jadalni
aranżacja otwartej przestrzeni

Na uwagę zasługuje też nowoczesny kominek, który nie tylko ociepla wnętrze, ale również dodaje mu wyrazistego charakteru. Niektórzy gustują w tradycyjnych, skandynawskich kominkach, starych piecach kaflowych, a ja osobiście bardzo lubię pewne modele modern, które tak jak ten intrygują i zachwycają formą. A Wy co o nim sądzicie? :)

nowoczesny kominek we wnętrzu

A tu domowy przyjaciel, który zaskakująco dobrze sam wpisuje się w aranżację ;)

salon inspiracje

Kuchnia jest bardzo mała, dlatego pozostawiono ją otwartą na przestrzeń użytkową. Całkowicie gładkie szafki o białych frontach wraz z pojedynczymi akcentami drewna i szarości pomagają wydobyć z niej przestrzeń. Kolorystyka i forma mebli rozświetlają wnętrze, co jest bardzo ważne, jeśli zależy nam na optycznym powiększeniu pomieszczenia. Strzałem w dziesiątkę są różnokolorowe książki, ułożone niczym tęcza :) Urozmaicają i dodają radosnej energii w kuchni.

aranżacja małej kuchni
biała kuchnia inspiracje

Łazienka bazuje na tej samej koncepcji, co reszta mieszkania. Mamy więc tutaj rozświetlającą przyjazną biel i wprowadzające naturalny klimat akcenty drewna. Rozmieszczenie wyposażenia wzdłuż ścian zapewnia optymalną funkcjonalność. Łazienka jest skromna, nawet może nieco minimalistyczna, ale ma w sobie mnóstwo klasy i przytulności. Jak Wam się podoba? :)

aranżacja łazienki
biel i drewno w łazience

Na koniec udajemy się do sypialni, w której również wyzwaniem było wyeksponowanie przestrzeni. Za wezgłowie łóżka posłużyły regały, zapewniające dodatkowe miejsce do przechowywania - czyli praktyczne dwa w jednym ;) Wnętrze całkowicie skąpane jest w bieli, a jedynymi dekoracjami są wyraziste detale w kolorze: drewniane krzesło, bursztynowy klosz lampy, ciemne zasłony. Zauważyliście, że w całym mieszkaniu podłogi są takie same? Taki zabieg ma na celu dodanie spójności i wizualne "oszukanie" oka - na jednolitej podstawie, identycznej powierzchni w każdym pomieszczeniu zyskuje się parę metrów :)

aranżacja małej sypialni

Po drugiej stronie wnętrza mamy zabudowaną szafę, oczywiście w bieli. Tym samym wydzielono odpowiednie miejsce na garderobę, a jednocześnie rozwiązanie idealnie wkomponowano w całą aranżację. I jak wrażenia z wycieczki po przytulnym mieszkaniu? :)

biała sypialnia inspiracje
sypialnia w bieli

Zdjęcia: dzięki uprzejmości Magdy :)Aby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.