Polska aranżacja mieszkania w stylu skandynawskim o eleganckim wykończeniu z oryginalnymi żółtymi dodatkami

Bardzo interesująca aranżacja z biura Partner Design to nasz dzisiejszy cel wnętrzarski :)  W mieszkaniu znajduje się wiele elementów czy rozwiązań, które mogą Wam się spodobać, dlatego czekam na Wasze opinie, a teraz zapraszam już do salonu. Urządzony według skandynawskiej koncepcji, niepozbawiony jest niektórych nowoczesnych zabiegów, jak chociażby ledowe podświetlenie ściany za sofą. Sama sofa w klasycznym szarym kolorze prezentuje się elegancko i dostojnie. Plus wygląda na wygodną :) W projekcie pokoju dziennego uwzględniono jednak także bardziej, można to nazwać, nieszablonowe rozwiązania czy może takie, które zdecydowanie urozmaicają wnętrze. Przede wszystkim zwraca na siebie uwagę żółty stołek, bo w tak stonowanej scenerii mocno się wyróżnia i podkręca "dynamikę" salonu. To jednak jeszcze nie wszystko - ściana ze wspomnianym podświetleniem ma przewidzianą bardzo ciekawą fakturę, która w ten subtelny sposób również ożywia aranżację i sprawia, że staje się jedyna w swoim rodzaju. Drobna galeria ścienna, dwie wzorzyste poduszki na sofie, elegancki stoliczek kawowy - i strefa wypoczynkowa wydaje się być kompletna :)

Salon urządzono według skandynawskiej koncepcji, niepozbawiony jest także niektórych nowoczesnych zabiegów, jak...
+ pokaż całość

Nie tylko taborecik, ale także inne meble dobrano w radosnym żółtym odcieniu. Osobiście bardzo lubię tego typu kąciki wyznaczone przez komfortowy fotel, właśnie najlepiej z podnóżkiem, czy leżankę. Obowiązkowo usytuowane przy oknie :) Tak, żeby za dnia móc spędzać przyjemny czas z lekturą i kawką, a wieczorami... w zasadzie też może być z lekturą czy ulubionym czasopismem ;) Salon ma klasyczny kształt prostokątny i przy najkrótszej ścianie w głębi kończy się dużymi oknami z wyjściem na balkon. Dla celów dekoracyjnych przybrano je delikatnymi zasłonkami z tiulu, co wpływa na subtelną i romantyczną stronę aranżacji.

Salon ma klasyczny kształt prostokątny i przy najkrótszej ścianie w głębi kończy się dużymi oknami z wyjściem na...

W części salonu po lewej stronie znajdujemy kuchnię. Całkowicie otwarta łączy się z jadalnią, a obie te strefy urządzone są zgodnie w skandynawskim stylu. Jednolita podłoga w całym pokoju dziennym wpływa na wrażenie przestronności wnętrza. Gładkie i białe fronty szafek prezentują się dość nowocześnie, a ich połączenie z drewnem wprowadza przyjemną harmonię. Na pewno warto zwrócić uwagę na ciekawą lampę wiszącą nad małym stołem jadalnianym - jej geometryczny klosz z metalu stanowi bardzo oryginalny element, a żółty kolor spójnie nawiązuje do mebli z części salonowej.

Całkowicie otwarta kuchnia łączy się z jadalnią, a obie te strefy urządzone są zgodnie w skandynawskim stylu. Jednolita...
W skandynawskiej jadalni zastosowano bardzo ciekawą lampę wiszącą nad małym stołem. Jej geometryczny klosz z metalu...
Gładkie i białe fronty szafek kuchennych prezentują się dość nowocześnie, a ich połączenie z drewnem wprowadza...
Kuchnia wraz z jadalnią należy do pokoju dziennego. Oryginalny żyrandol lampy nad stołem jadalnianym kolorem spójnie...

Kuchnię delikatnie rozgraniczono od salonu fragmentem ściany. Część kuchenna zyskała dzięki temu odrobinę na kameralności. W części salonowej natomiast warto zwrócić uwagę na sposób dekoracji ściany telewizyjnej - postawiono tu jedynie na białe wiszące półki, na których znajdują się książki oraz drobne detale dekoracyjne. Do tego kinkiety umieszczone symetrycznie zapewniają przyjemny nastrój wieczorem.

Kuchnię delikatnie rozgraniczono od salonu fragmentem ściany. Część kuchenna zyskała dzięki temu odrobinę na...

I jak podoba Wam się całościowo ta otwarta przestrzeń? Jasne wnętrze w moim przekonaniu jest zachęcające i stylowe. Na pewno sporo wnosi lekki wzór na podłodze czy ścianie za sofą. Tym, co rzuciło mi się poza tym w oczy, jest rola oświetlenia - w salonie, jadalni, kuchni znajdujemy sporo źródeł światła i to w zupełnie różnych formach. Przede wszystkim nowoczesnych, ale też odrobinę skandynawskich czy nawet industrialnych - kompozycja lamp i podświetleń wzbogaca zdecydowanie cały wystrój pokoju dziennego.

Salon z kuchnią i jadalnią zaaranżowano na otwartej przestrzeni. Jasne wnętrze jest zachęcające i stylowe. Na pewno...
Mała galeria ścienna i żółte dodatki oraz meble w subtelny sposób wypełniają wnętrze. Salon wygląda elegancko i...

Zdjęcia: Partner DesignAby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.
Ebooki Lovingit