Salon

Polskie before & after - aranżacja mieszkania o pow. 80 m2 w nowoczesnym stylu, z dekoracyjnymi ścianami w każdym wnętrzu :)

Pamiętacie elegancką aranżację mieszkania na poddaszu wykonaną przez Meblościankę Studio? Dziś kolejna inspirująca propozycja z tego biura projektowego - mieszkanie również całkiem spore, bo o powierzchni 80 m2, utrzymane w nowoczesnym klimacie, z charakterystycznymi dodatkami. W tym ulubioną czerwoną cegłą ;) W zasadzie wszystkie pomieszczenia w domu przeszły metamorfozę. Dla mnie najbardziej fascynujące jest to, jak niewiele potrzeba, aby standardowe wnętrze nabrało klasy, oryginalności i w ogóle zmieniło się nie do poznania, mimo że aranżacja bazuje przecież cały czas na wyjściowym wystroju wnętrza. Zaczynamy od salonu, który łączy się poprzez jadalnię z kuchnią.

aranżacja salonu w nowoczesnym stylu z cegłą na ścianie
ściana z czerwonej cegły w aranżacji salonu
aranżacja salonu z jadalnią
+ pokaż całość
ściana z cegły w aranżacji kuchni z jadalnią

A tak wyglądało wnętrze przed zmianą. Bardzo podobnie, choć zwyczajnie, bez "tego czegoś", co teraz tworzy prawdziwy klimat mieszkania. W salonie jest to ściana z czerwonych cegieł i efektowna ściana telewizyjna w ciemnym odcieniu. Zauważcie, że minimalnie zmieniło się również miejsce wypoczynku - a wystarczyło jedynie kilka ozdobnych poduszek, parę dekoracji na parapecie czy dywan ze zwierzęcym motywem przed sofą. Różnice są pozornie drobne, ale jednak całkowicie odmieniają charakter wnętrza, prawda? Wcześniej jakby brakowało kropki nad i - teraz wydaje się, że strefa dzienna mieszkania jest naprawdę kompletna.

salon before & after
salon z kuchnią before & after

Najważniejszy jest pomysł; żeby coś zmienić, trzeba wpaść na odpowiednią koncepcję (dlatego tak lubimy poszukiwanie rozmaitych inspiracji :)). Ale co równie istotne, to wizja jego wykonania! Bez tego nawet najlepsza idea nie odda wspaniałego klimatu, jaki mogłaby stworzyć. Tak jak tutaj - specjaliści z Meblościanki Studio zdecydowali się wyłożyć czerwoną cegłą jedynie fragment ściany salonu, w narożniku. Dzięki temu ładnie wypełniła się przestrzeń - "komin" pomiędzy fotelem a drugą ścianą. Całość świetnie zamyka aranżację w tej części wnętrza.

metamorfoza salonu

Podobne rozwiązanie zastosowano w części jadalnianej. Ściana łącząca kuchnię z jadalnią dzięki czerwonej cegle, nawiązującej do tej w salonie, nabrała wyrazu. Wnętrze zyskało nawet na przytulności i ciepłej aurze.

kuchnia z jadalnią before & after

Sypialnia to także popis kreatywności :) Zauważyliście, że w tym mieszkaniu główną rolę dekoracyjną odgrywają ściany? W pokoju nocnym aranżację wzbogaca tapeta w kratkę, której motyw powielony jest na pościeli. Rodzinne zdjęcia na półce nad łóżkiem dodają osobistego charakteru.

aranżacja sypialni z kraciastą tapetą na ścianie
sypialnia before & after

Łazienka jest intrygująca :) Małe kamyczki, którymi wyłożono ścianę, wyglądają bajecznie! Kojarzą mi się z wakacyjnym, morskim klimatem i pewnie dlatego tak mnie ujęły. W porównaniu do poprzedniej wersji łazienka wygląda o niebo lepiej - ma teraz swój zdecydowany charakter, jest wyrazista, a przy tym zachowuje elegancję i umiar. Jak Wam się podoba?

ściana z kamieni w aranżacji łazienki
łazienka before & after

Źródło zdjęć: tutajAby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.