Polskie inspiracje stylem skandynawskim, czyli aranżacja niewielkiego mieszkania ze ścianą z czerwonych cegieł i wyspą w kuchni

Takie małe, a tyle funkcji udało się pomieścić tutaj projektantom z Take [DESIGN]! Mowa o polskim mieszkaniu, w którym mamy okazję dzisiaj gościć. W mniejszych lokalach siłą rzeczy najważniejsza staje się funkcjonalność, również i w tym przypadku to ona wyznaczała główny kierunek aranżacji. Znajdujemy więc tu komfortowo urządzoną kuchnię otwartą na część dzienną domu, tj. salon z jadalnią. Są dość proste, momentami o geometrycznych kształtach meble, wreszcie można tu dostrzec również wdzięczną formę dekoracji w zasadzie w każdym kącie mieszkania. Myślę, że Wam się spodoba :)

Aranżacja otwartej przestrzeni w stylu skandynawskim według polskiego projektu. Biała przestrzeń kuchenna otwarta na...
Aranżacja szarego salonu w stylu skandynawskim z przytulnym kącikiem wypoczynkowym. Prosta narożnikowa sofa wraz z...

+ pokaż całość

Industrialne lampy zawsze tak dobrze współgrają ze stylem skandynawskim, prawda? Przynajmniej dosyć często można zaobserwować takie rozwiązania, jak te poniższe i to właśnie przeważnie w kuchni lub jadalni :) Charakterystyczne klosze subtelnie przemycają do wnętrza lekko loftowy klimat, zostawiając jednak całe pole do popisu pozostałym, typowo północnym nawiązaniom. Kolor drewna i bieli pozostawia przyjemne ciepłe wrażenie, a czarne dodatki w zdecydowany sposób urozmaicają wystrój części dziennej. Zauważcie też, że w każdym mieszkaniu da się wygospodarować miejsce na wyspę kuchenną! Oczywiście, że im mniejszy metraż, tym to wyzwanie większe, a wyspa często albo nie jest pokaźnych rozmiarów, albo znacząco nachodzi na sąsiadujące strefy, np. salon. Ale tak czy owak, jeśli ktoś o takim właśnie rozwiązaniu marzy, to nic w zasadzie nie stoi na przeszkodzie, by zrealizować je nawet w niewielkim blokowym M :)

 

Bardzo funkcjonalna aranżacja małej kuchni z wyspą, która pełni jednocześnie funkcję stołu śniadaniowego. Industrialne...

Kuchnia wygląda uroczo ;) Obowiązkowym elementem wyposażenia wśród kuchennych szafek było miejsce na wino - co osobiście uważam za dobry pomysł ;) Szafki-witrynki są nie tylko praktyczne, ale również znacząco dekorują wystrój kuchennej przestrzeni. Ta strefa nie jest wcale duża, ale tyle w niej przytulności, że chyba bym stąd nie wychodziła!

Mała przytulna biała kuchnia w stylu skandynawskim, z której nie chce się wychodzić! Jasne szafki i kafelki nad blatem...

I znów udany pomysł do zastosowania w małym mieszkaniu - okrągły stolik w jadalni! Nie dość, że wygląda świetnie i pasuje w zasadzie do każdego rodzaju aranżacji - stylu skandynawskiego, nowoczesnego, prowansalskiego... (zależy w końcu od wykończenia i charakteru samego mebelka ;)) - to jeszcze tworzy przyjemne wrażenie zaoszczędzenia przestrzeni. I faktycznie, wydaje się, że pozwala pomieścić przy sobie tyle samo osób, co stół prostokątny, ale na mniejszym metrażu. Kto ma u siebie okrągły stolik, kto może potwierdzić tę teorię? :)

 

Okrągły stolik to zawsze dobra opcja szczególnie w mniejszych wnętrzach. Jadalniane meble pomalowane białą farbą...

Czarne kotary dodają smaczku w całej części dziennej, prawda? Poza tak wyrazistymi dodatkami samo wnętrze wydaje się dość stonowane - salon bazuje na zgaszonych spokojnych barwach ziemi, a taka jednolitość kolorystyczna - od podłogi przez ściany po sam sufit, tworzy wdzięczne tło i dobrze podkreśla walory mniejszego mieszkania.

 

Mała przestrzeń, którą zaaranżowano w sprytny, maksymalnie wydobywający jej walory sposób. Czarne dodatki do wnętrza...

O takiej typografii od dzisiaj zacznę myśleć! ;)

 

Mocno inspirująca typografia w idealnie dopasowanym do jej przekazu miejscu - czyli na lustrze w przedpokoju - to...

Łazienka przez szare, jakby betonowe ściany przywodzi mi na myśl industrialny klimat, który podkreśla minimalizm wyposażenia i bryłowa forma mebli. Prostota skandynawskiego stylu i surowość loftu potrafią nieźle wyeksponować urok oryginalnego pokoju kąpielowego, nie sądzicie?

 

Szare ściany zapewniają surowy wymagający charakter minimalistycznego wnętrza. Łazienka z charakterystycznym...
Industrialny klimat łazienki przejawia się przede wszystkim nieco minimalistycznym wyposażeniem, chłodem wybranej...
Zdjęcia: Take [DESIGN]Aby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.