Pomysły na kolor we wnętrzu - żółte dodatki w mieszkaniu

Zima jeszcze topnieje za oknem -szaro wokół  i dlatego dzisiaj proponuję przenieść się w słoneczne inspiracje :) Nasycony żółty kolor we wnętrzach od razu przywołuje uśmiech na twarzy. Specjalnie dla Was wyszukałam kilka pomysłów na ożywienie wnętrza właśnie tą barwą. Nie tylko ociepla, ale dodaje też sporo pozytywnej energii! Sami zobaczcie :) Żółty jako akcent w mieszkaniu, jak dla mnie, wygląda pięknie. Wystarczy tylko zmienić klosz od lampy nad stołem, aby białe eleganckie wnętrze wzbogacić o radosną atmosferę. Kuchnia z jadalnią, pełne świeżości i naturalności, zyskują dodatkowo na optymistycznym klimacie. Drobne dodatki, jak żółte kwiaty w wazonie lub kartonik na ladzie są tylko uzupełnieniem. To właśnie intensywny odcień lampy odgrywa tu główną rolę. Jak Wam podoba się taki pomysł? Zwróćcie uwagę, że koncepcja z kuchni przenosi się też do salonu. Biały pokój wiele zyskuje dzięki żółtej barwie na poduszkach. Dodatki w kolorze zielonym wzmacniają z kolei wrażenie naturalności.

żółta lampa w kuchni

źródło: www.delikatissen.com

biel i żółć w kuchni

 źródło: www.delikatissen.com

żółte dodatki w salonie

źródło: www.delikatissen.com

żółte lampy inspiracje

źródło: decoratorsnotebook.wordpress.com

+ pokaż całość

Tak intensywny żółty kolor nie jest wcale często spotykany w mieszkaniach, a szkoda. Spójrzcie tylko na moc, jaka tkwi w poduszkach! Osobiście je uwielbiam i wiem, że wielu z Was też nie wyobraża sobie domu bez przytulnych poduch :) Jeden żółty akcent we wnętrzu skąpanym w bieli, czerni i brązie sprawia naprawdę mocne wrażenie. Wydaje się, jakby wyznaczał najważniejsze miejsce w pokoju.

żółte poduszki we wnętrzach

źródło: pinterest.com

Żółte drzwi? Brzmi odważnie, ale wcale nie jest to brawurowe rozwiązanie. W białym, skandynawskim wnętrzu mogą ożywiać i dodawać nieco wyrazistości. Taka aranżacja ma w sobie energię, ale zachowuje przy tym subtelny charakter. Duża w tym zasługa jednolitego otoczenia. Biel i ogromne lustro  wprowadzają nieco romantycznego klimatu.

żólte drzwi

Takie dodatki, jak ramy obrazów, czy zagłówek są świetnym sposobem, aby urozmaicić wnętrze. Nadają pomieszczeniu odpowiedniego charakteru. Najlepiej zestawiać żółty kolor z bielą. Kontrast jest wtedy wyraźny, ale jednocześnie łagodny. Jak dla mnie to idealna harmonia - biała barwa uspokaja nieco żółć, a ta z kolei nasyca biel energią. Sami spójrzcie na poniższe aranżacje. Ciekawa jestem co o nich sądzicie?:)

żółte wnętrza

źródło: pinterest.com

Dla odważniejszych proponuję całe meble w słonecznej żółci! Takie rozwiązanie jest oryginalne i od razu rzuca się w oczy. Fotel czy sofa obite żółtą tkaniną wyróżniają się w tak jasnym otoczeniu. Zauważcie, że żółty warto też zestawiać z brązami. Stonowany odcień brązu wprowadza naturalność. A dzięki towarzystwie żółci nabiera zupełnie nowego charakteru.

żółte meble inspiracje

źródło: www.delikatissen.com

żółte meble w aranżacji wnętrz

źródło: vtinteriors.blogspot.com

I jak, zdecydowalibyście się na żółte dodatki w swoich czterech ścianach?:)

Kilka żółtych dodatków z polskich sklepów internetowych.

                                                                  GET THE LOOK

żółte dodatki do wnętrz
krzesła metalowe żółte/fotel żółty/lampa żółta/sofa żółta/poduszka żółta

O żółtym kolorze we wnętrzach, pisałam też tutaj:)Aby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.