Salon

4 błędy przy urządzaniu swojego mieszkania! :)Sprawdź, czy ich nie popełniasz???

Urządzając mieszkanie, trzeba mieć na względzie nie tylko swój gust i możliwości np. finansowe, ale też... podstawowe zasady poprawnego aranżowania przestrzeni :) Jak formalnie by to nie brzmiało, to ogólne pojęcie o tym, co najlepiej robić, a czego w żadnym wypadku nie robić przy remontowaniu swoich czterech kątów, z pewnością się przyda. Może nas nawet uchronić przed popełnieniem pozornie niegroźnych błędów, które jednak mogą przekreślić całe nasze starania i sprawić, że salon czy inne pomieszczenie w domu wcale nie będzie takie piękne, przytulne i zachęcające!

Oto 4 błędy przy urządzaniu wnętrza, czyli inaczej mówiąc - 4 sposoby na to jak nie urządzać swojego mieszkania ;) Jeśli będziecie się ich wystrzegać, macie większą szansę stworzyć coś naprawdę wspaniałego, co sprawi, że przebywanie we własnym domu stanie się prawdziwą przyjemnością dla całej rodziny :) Powodzenia!

Salon jest bardzo przestronny i wysoki. Duże okna zapewniają w nim sporo naturalnego światła. Pastelowa paleta barw...
+ pokaż całość

1. Brak osobistych akcentów

To poważny błąd numer 1. Wyobraźcie sobie całkiem nawet stylową przestrzeń z ładnymi meblami i ładnym kolorem na ścianach, i... to wszystko! Taki wystrój będzie raczej przypominał aranżację z salonu meblowego, a wiemy, że i nawet tam projektanci potrafią ozdobić przykładową przestrzeń przykładowymi dekoracjami :) Jeśli nie wniesiecie do swojego salonu czy innego wnętrza czegoś, co Wam się podoba, co jest Wam bliskie lub z czymś szczególnym się kojarzy - niestety, ale takie cztery kąty będą po prostu wyglądały na puste i niekiedy może nawet smutne! A by stworzyć swój własny klimat w domu, wystarczy sięgnąć po najprostsze rozwiązania - pamiątki z wakacji, rodzinne fotografie w ramkach na półce, w galerii ściennej, a może w formie plakatu? Jakiś motywujący cytat wypisany odręcznie lub wydrukowany... Ulubione kwiaty w ładnych doniczkach, miękki dywan, na którym można przysiąść i powygłupiać się całą rodziną... Tego typu elementy potrafią nie tylko ożywić wnętrze, ale i sprawić, że będzie wyglądało niepowtarzalnie.

W salonie dominują dwa kolory - czerń oraz brąz. Wyglądają razem bardzo elegancko i tworzą ciekawą i spójną przestrzeń.
Aranżacja salonu prezentuje się niepowtarzalnie. Biała sofa tworzy pewien kontrast z drewnianym stoliczkiem kawowym...

2. Wysokie wnętrze z zagospodarowanym tylko dołem

To kolejny, może czasem nieuświadomiony błąd przy urządzaniu wnętrza. Zaburzone proporcje w aranżacji wnętrza mogą popsuć cały efekt i wtedy nawet przy najlepszych meblach, najładniejszych dekoracjach pokój będzie po prostu wyglądał... nieciekawie. O odpowiednich proporcjach trzeba pamiętać w każdym pomieszczeniu, a już szczególnie takim, które jest wysokie. Gdy w wysokiej sypialni, salonie itd. umeblowanie i dodatki skupią się w najniższej partii wnętrza, a jego wyższe partie - ściana i sufit - pozostaną całkowicie niezagospodarowane, cała aranżacja będzie bardzo ciężka i przytłaczająca. By tego uniknąć, pamiętajmy o właściwym rozmieszczeniu wszystkich elementów w każdej części pokoju.

Wystrój sypialni prezentuje się oryginalnie i jest w nim coś niepowtarzalnego. Wnętrze jest bardzo wysokie, ale w...
Sypialnia jest bardzo elegancka i gustownie urządzona. Szarość wnosi do niej odrobinę szlachetnego charakteru.

3. Za mało naturalnego światła

Wnętrze bez dostatecznej ilości naturalnego światła wygląda po prostu niekorzystnie. Jeśli więc w pokoju jest mało okien, to sprawa może wyglądać na problematyczną... Najprawdopodobniej wykucie nowych nie będzie wchodziło w grę :) Co jednak zrobić z tym, co mamy? Możemy zastosować kilka trików, jak np. maksymalnie odsłonięcie szyb - zasłonki w dzień wędrują na boki, by nie ograniczać przepływu światła. Warto też dobrać taką paletę barw, która będzie optycznie powiększała przestrzeń i rozjaśniała ją - wszelkie pastelowe odcienie dobrze się tu sprawdzą. Wśród banalnie prostych sposobów na zwiększenie ilości naturalnego światła w domu jest też... umycie okien :) Czasem tak szybko potrafią się brudzić czy kurzyć, na pewno zauważacie to zwłaszcza, jeśli mieszkacie w mieście - umycie szyb potrafi w takim przypadku zdziałać cuda ;)

W salonie jest bardzo jasno, nawet pomimo małego okna. Białą paletę barw urozmaicają w niektórych miejscach czarne...
Klimatyczna aranżacja salonu opiera się na połączeniu bieli oraz drewna. Belki przy suficie dodają jej niezwykłego...

4. Niewłaściwe ustawienie mebli

Jeśli czujecie, że w Waszym pokoju coś nie gra, przyjrzyjcie się też temu, w jaki sposób są w nim ustawione meble. Może wszystkie skupione są w jednym punkcie, co znowu zaburza proporcje? Może masywna sofa i fotele nie znajdują zrównoważenia po drugiej stronie wnętrza, gdzie znajduje się tylko drobniutki regalik? W dużym salonie warto także odsunąć meble od ścian, tak by środek nie pozostawał pusty, a całość nabrała lekkości.

Wystrój salonu jest nieco eklektyczny. Meble po obu stronach stolika kawowego pochodzą z różnych kompletów. Również...
Aranżacja wąskiego i długiego salonu bazuje na szarym kolorze. W niektórych miejscach przełamano go pomarańczowymi...

Źródło zdjęć: tutajAby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.