Salon

Skandynawska inspiracja na wiosnę, czyli aranżacja z sypialnią w salonie i kolorowym balkonem

Jak często widujecie sypialnię zorganizowaną w salonie? W kawalerkach, rzecz jasna, czyli tam, gdzie miejsca jest naprawdę mało, a potrzeby wykraczają poza granice mieszkania :) Ale dzisiaj mam dla Was coś w lekko zmienionym charakterze. Zwiedzamy dzisiaj mieszkanko, wcale nie takie najmniejsze - bo o powierzchni 42 m2 - w którym ze względów typowo dekoracyjnych ulokowano łóżko w części użytkowej domu. Zamiast ograniczać miejsce ściankami działowymi, aby oddzielić strefę nocną od dziennej, zestawiono wszystkie domowe funkcje na otwartej przestrzeni. Dzięki temu właściciele zyskali dodatkowe metry i urozmaicili aranżację o oryginalne rozwiązanie. A czy Wy zdecydowalibyście się zrezygnować z sypialni na rzecz powiększenia metrażu użytkowego?

aranżacja sypialni w salonie

salon w stylu skandynawskim
+ pokaż całość

W pokoju znajduje się typowy dla skandynawskich mieszkań piec kaflowy, który jako kominek pięknie rozświetla i ociepla wnętrze. Nie wiem, jak Wam, ale mnie przyszła ochota zasypiać na tym łóżku, spoglądając jednocześnie w roziskrzoną poświatę... ;) Mnóstwo romantyzmu i pozytywnych skojarzeń, oto co może zdziałać zwyczajne źródło światła (i ognia ;)) Rozbielone ściany są dobrą bazą do wykreowania dowolnej aranżacji. W tym mieszkaniu postawiono na klasykę, czyli drewnianą podłogę z desek o miodowym zabarwieniu, proste, choć lekko ozdobne meble i specyficzne oświetlenie. Zauważcie, że obok skromnych w formie lampek mamy też dekoracyjny żyrandol, który nadaje wnętrzu dozę elegancji.

aranżacja otwartej przestrzeni
skandynawski komnek w salonie

Spójrzcie tylko na samą aranżację łóżka. Mnie osobiście zachwyca, bo bazuje na różnych odcieniach błękitu. Wraz z bielą i szarością to tworzy piękne i kojące warunki do odpoczynku. Za dekorację służy jedynie wzorzysta narzuta i dopasowane kolorystycznie poduszki. To w zupełności wystarczy, aby cieszyć na co dzień oko, pod warunkiem, że pościel nie będzie rozkopana :) W tego typu rozwiązaniach ważne jest utrzymywanie porządku, inaczej efekt może być przeciwny do zamierzonego. Kącik sypialniany świetnie współgra z resztą aranżacji.

aranżacja łóżka w błękitach i szarościach

A jak podoba Wam się kuchnia? Ja myślę, że tu jest uroczo, a szczególnie rozczulają mnie dwa małe okrągłe dywaniki na podłodze :) Drobny detal, a jednak potrafi ocieplić i wzbogacić aranżację! Wszystkie elementy wystroju są ze sobą spójne - proste szafki, drewniane blaty i stół, kwiaty i owoce - a jednak jest coś, co figlarnie przełamuje tę koncepcję. Spójrzcie na zawieszony nad stołem globus! To w zasadzie ozdobna lampa, która wydaje się, jakby znalazła się tu przypadkiem :) Kuchnia prowadzi na balkon, nie największy, ale cudnie udekorowany. Żywe radosne kolory umilają popołudnia z kawką w promieniach słońca. Aranżacja balkonu dodatkowo wzbogacona jest kolorowymi żarówkami na balustradzie, które muszą tworzyć porywający nastrój wieczorami. Zdecydowanie loving it! :)

kuchnia w stylu skandynawskim
kolory na balkonie
aranżacja na balkonie

Źródło zdjęć: tutajAby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.