Subtelna, ale przyjemna metamorfoza tarasu, czyli jak wystylizować werandę na lato?

Znowu się trochę ochłodziło, więc sięgnęłam po kolejne ogrodowe aranżacje, które mogą zainspirować i uprzyjemnić chwile oczekiwania na... lato ;) Tym razem lekka metamorfoza tarasu, gdzie króluje drewno i naturalność! Czyli jedna z tych aranżacji, jakie lubimy najbardziej ;) To nawet nie tyle metamorfoza, ile letnia stylizacja, czyli zagospodarowanie przestrzeni na werandzie. Właściciele domu przywiązują wagę do szczegółów, więc i tutaj zadbali o każdy detal. Stąd wielość dekoracji, ale oczywiście rozmieszczonych z rozmysłem i z uwzględnieniem odpowiednich proporcji w każdym kącie. Całość wygląda bardzo przyjemnie i na pewno zachęcająco, a kilka rozwiązań może zechcecie przenieść do siebie - rozgośćcie się na tarasie i dajcie znać, co spodobało Wam się na nim najbardziej :)

W aranżacji tarasu zastosowano bardzo wiele dekoracji, rozmieszczonych z rozmysłem i z uwzględnieniem odpowiednich...
+ pokaż całość

Przed małą metamorfozą taras wyglądał nieco chaotycznie. Zdobiły go co prawda rośliny doniczkowe, niezmiennie dużo dawały także drewniane deski, jakimi wyłożono werandę, jednak całość nie była tak uporządkowana i dopracowana, jak w wersji after :)

Przed małą metamorfozą taras wyglądał nieco chaotycznie. Całość nie była tak uporządkowana i dopracowana, jak w wersji...

Podczas stylizowania tarasu przede wszystkim położono nacisk na prace ogrodowe. Czyli sadzenie roślin w dużych donicach, komponowanie kwiatów i przygotowanie ziołowej ściany. Dla właścicieli domu jedną z największych wartości jest naturalność, nic więc dziwnego, że w całości przenieśli ten motyw właśnie na taras. Osobiście uwielbiam wszelkie aranżacje z dużą liczbą kwiatów, drewnem czy innymi naturalnymi materiałami, więc i to miejsce w pewien sposób przyciąga mnie do siebie. Jestem bardzo ciekawa, jak Wam się spodoba :)

W stylizacji tarasu dużą wagę przywiązano do naturalnej zieleni. Właściciele zasadzili rośliny w dużych donicach,...

Z uwagą skompletowano także meble. Metalowe krzesła wyłożono poduszkami, by były wygodniejsze, a główną rolę przyznano narożnikowej sofie. Całkiem duża, jak na ogrodową aranżację, i udekorowana poduchami oraz pledami zdecydowanie zachęca do wypoczynku. Wystrój uzupełniono detalami - pasiastą pufą czy figlarnie ułożonym po skosie dywanikiem.

Na tarasie metalowe krzesła wyłożono poduszkami, by były wygodniejsze, znalazła się też tutaj narożnikowa sofa....

Jak widać, znalazł się i mały, koci pomocnik ;) Po udekorowaniu tarasu roślinami nadszedł czas na aranżowanie przestrzeni wypoczynkowej. Zwróćcie uwagę, ile przedmiotów znajduje się na stoliku. To przede wszystkim lampiony, świetnie sprawdzające się w takich miejscach po zmroku, ale także czarne podkładki, subtelnie organizujące przestrzeń, i dodatkowo dekorujące, czy też... szklana skrzyneczka, właśnie wypełniania lodem. Na co ona, jak myślicie? ;)

Na tarasie zadbano o odpowiednią aranżację stolika kawowego. Znalazły się na nim przede wszystkim lampiony, świetnie...

Okazuje się, że szklana skrzynka idealnie nadaje się do przechowywania schłodzonych napojów! To świetne rozwiązanie, szczególnie latem i szczególnie w grillowej porze ;)

W letniej aranżacji tarasu zadbano o każdy szczegół. Na stoliku kawowym znalazły się nie tylko tworzące nastrój...

W ogrodowych aranżacjach jednym z uzupełniających elementów, ale w moim przekonaniu niezwykle ważnych, jest oświetlenie. Często podziwiamy bardzo prosty zabieg, który może wykreować niesamowicie romantyczną aurę. Mowa o żarówkach na zwykłych czarnych kablach, czyli efektownych girlandach świetlnych. Nie tylko wieczorami, ale także za dnia bardzo wdzięcznie dekorują przestrzeń.

Na werandzie w ramach oświetlenia zastosowano żarówki na zwykłych czarnych kablach, czyli efektowną girlandę świetlną....

A tutaj wspomniana wcześniej ziołowa ściana, a nawet cały kącik skąpany w zieleni i naturalności. Drewno oraz rośliny to dla mnie zestaw idealny, świetnie sprawdza się właśnie na tarasach i werandach czy balkonach. Warto zwrócić uwagę tu również na proporcje i niezwykle harmonijny sposób rozmieszczenia poszczególnych detali. W żadnym miejscu aranżacja nie jest przeładowana, za to stanowi przyjemny dla oka dekoracyjny kąt.

Ziołowa ściana na werandzie to cały kącik skąpany w zieleni i naturalności. Drewno oraz rośliny świetnie sprawdzają się...

Aranżacja całego tarasu bazuje na przemyślanym projekcie, a żaden mebel czy dodatek nie jest tutaj ustawiony przypadkowo. Schludność i umiejętne operowanie przestrzenią oraz kolorem sprawiają, że weranda przyjmuje nie tylko przyjemny relaksujący charakter, ale także ma pewną wartość artystyczną.

Aranżacja całego tarasu bazuje na przemyślanym projekcie, a żaden mebel czy dodatek nie jest tutaj ustawiony...

Źródło zdjęć: tutajAby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.