Szalone mieszkanie o pow. 48 m2 z... ruchomymi ścianami w zadziwiającym before&after!

Z nieukrywaną radością chciałabym zaprezentować Wam ciekawą aranżację... szalonego mieszkanka :) I to szalonego nie tyle za sprawą dynamicznych kolorów czy odważnych dodatków, które to jako pierwsze mogą przychodzić na myśl w tym momencie. Pewna zdecydowanie niepowtarzalna wariacja wnętrzarska objawia się w naszym dzisiejszym przypadku... ruchomymi ścianami! Myśleliście kiedyś o domu z ukrytymi pomieszczeniami? Kojarzą nam się z książkami oraz filmami z dzieciństwa, prawda? Oto teraz mamy przed sobą jak najbardziej realne mieszkanie, w którym właśnie tego typu magiczne triki są zastosowane! Pół żartem, pół serio, jestem pełna podziwu dla kreatywności i pomysłu na wykorzystanie domowej przestrzeni w ten sposób, dlatego czym prędzej Wam go pokazuję... Dodatkowo mamy mały podgląd na aranżację before & after tego najbardziej intrygującego w całym domu wnętrza i kolejnych ;) Spójrzcie i podzielcie się, co o tym myślicie!

ruchoma ściana w mieszkaniu

Przed remontem pokój nie wyglądał zbyt ciekawie. Nadawał się już do odświeżenia, a poza tym był dość wąski i ciemny. Drewniana ścianka, która odgradzała jedno wnętrze od drugiego, sprawiała nieco przytłaczające wrażenie. Wymiana jej na biały ozdobny regał o, jak się okazuje, ukrytej funkcji była strzałem w dziesiątkę! Dodatkowo zauważcie, że nie zabudowano półkami całej wysokości pomieszczenia - na samej górze zostawiono miejsce na prostokątne okienka, które wprowadzają do pokoju mnóstwo światła i dzięki temu dodają mu przytulnej, wdzięcznej aury. Pokój rozjaśnia się i od razu wydaje się jakiś bardziej przyjazny.

+ pokaż całość
aranżacja pokoju before & after
biały regał w aranżacji wnętrza

A tu kolejne, zaskakujące i bardzo udane before & after - tego drugiego wnętrza, czyli jakby nie patrzeć sypialnio-gabinetu :) I znowu podobna sytuacja, wcześniej było dość ciemno, po remoncie wnętrze zyskało na wyrazistości, a jednocześnie rozjaśniło się i "odżyło". Takie przemiany lubię najbardziej :) Nie da się też nie zauważyć ciemnego parkietu, który w głównej mierze odpowiada za elegancki, a nawet lekko szlachetny charakter aranżacji.

sypialnia z gabinetem before & after
aranżacja salonu za przesuwanym regałem

Spójrzmy teraz na drugą stronę wąskiego pomieszczenia - i jak? Mieszkanie przed remontem wygląda mi na jakąś studencką kwaterę albo powiedzmy, zwyczajny nieco pusty dom, w którym nie przywiązywano żadnej wagi do roli dekoracji czy chociażby samego wykończenia wnętrza. Każde pomieszczenie mieściło niezbędne przedmioty - stół, krzesła, kanapę - i tylko to! Po zadziwiające metamorfozie aranżację uzupełniono czerwonymi cegłami, stylowymi meblami, intrygującym parkietem oraz ciekawym oświetleniem i mamy mieszkanie nie do poznania :)

aranżacja salonu z jadalnią before & after
czerwone cegły w aranżacji
drewniane szafki w kuchni
półki na wino w kuchni

Myślę, że na pewno na plus uznacie też metamorfozę łazienki - jak dla mnie zdecydowanie korzystniej wygląda po remoncie. Wcześniej może można było upatrywać w niej pewnej dynamiczności i radosnego akcentowania klimatu wnętrza kontrastowymi barwami, ale był tutaj też pewien chaos i duża niespójność. Natomiast po zmianie łazienka zyskała bardziej nowoczesny i stylowy wygląd. Proste wyposażenie oraz morska kolorystyka w połączeniu z bielą wprowadziły tu sporo świeżości, a aranżacja stała się po prostu lżejsza.

aranżacja łazienki before & after

Źródło zdjęć: tutajAby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.