Totalna metamorfoza wnętrza, czyli before & after kuchni Kingi :)

Metamorfozy kuchni należą do ulubionych, bo w tym wnętrzu spędzamy dużo czasu, nie tylko na gotowaniu, ale też na pogaduchach przy kawie czy herbacie z babcią, dziećmi czy innymi bliskimi:) Najlepsze są te totalne, czyli kiedy wnętrze zmienia się nie do poznania! Takie jest właśnie before & after kuchni Kingi, które dzisiaj chcę Wam pokazać. Jestem pewna, że zakochacie się w tej metamorfozie :) Jest tu dużo przestrzeni, są czerwone cegły i piękne połączenie bieli (spójrzcie na te eleganckie fronty!) z ciepłym drewnem i czarnymi dodatkami, które uzupełniają aranżację. Zaraz opowiem Wam o nich więcej - bo są wyjatkowe! Miejsca do przechowywania jest też dosyć, więc myślę, że obok estetycznego wyglądu ta kuchnia jest też bardzo funkcjonalna. Dajcie znać, co o niej sądzicie:)

Kuchnia wygląda nowocześnie i stylowo. Czarne dodatki potęgują jej elegancki charakter. Drewno znacząco ociepla całość.
Czerwone cegły tworzą charakter kuchni. Połączenie bieli i czerni wygląda z kolei elegancko i klasycznie.

Na pewno jesteście ciekawi, jak wyglądało wnętrze przed remontem. Kuchnia before była po prostu... zwyczajna. Nieco staromodne umeblowanie, tradycyjne okno z żaluzjami, firanki, porządek na blatach - jasne, można było w niej pracować na co dzień, ale sami przyznajcie, czy kuchnia after nie ma w sobie czegoś totalnie wyjątkowego? :) Na pewno aranżacja zupełnie zmieniła charakter - teraz jest stylowa, bardziej loftowa i mniej schematyczna.  Jak widzicie, z każdego wnętrza można zrobić cudo, szczególnie jeśli dysponuje się taką przestrzenią i dobrym pomysłem.

Kuchnia przed remontem (55581)
Kuchnia before (55582)
Kuchnia przed metamorfozą (55583)

A tu zobaczcie filmik:)

Czerwone cegły mają bardzo duży wpływ na cały klimat wnętrza. Wiecie, że je bardzo kocham:) Te, które widzicie na zdjęciu często polecam innym - są prawdziwe, z rozbiórki. Do swojego biura - tez je bierzemy!:) Podobnie czarne dodatki i elementy wyposażenia, które zdecydowanie wyróżniają się w kuchni. Aby zrównoważyć ten charakter, niezbędne było rozjaśnienie aranżacji, a tu świetnie sprawdziły się białe szafki z frontami REHAU. Zarekomendowałam Kindze właśnie te, bo fronty mają bardzo duże znaczenie dla finalnego efektu i w ogóle dla wygody korzystania na co dzień. Dlatego tak ważna jest ich jakość, a polimerowe szkło REHAU jest bardzo trwałe i odporne, wybierają je sami stolarze, a poza tym można je znaleźć w wielu sklepach, bo mają szeroką sieć dystrybucji. Więcej informacji o nich znajdziecie w tym poście srzed kilku miesięcy. Wybrany kolor to mat biały, który przyjemnie rozświetla całość i dzięki swojej nowoczesnej formie wprowadza też dużo elegancji. Jestem w nich zakochana! I tak - można po nich pisać kredą!!!! Podoba Wam się takie połączenie bieli z cegłami i czernią? :)

W kuchni dominują czerwone cegły oraz czarne elementy wyposażenia, które tworzą klimat wnętrza. Aby zrównoważyć ten...
Stylizacja kuchni (55600)
Biała kuchnia z cegłą (55601)

Przeszklenia  w kuchni (55602)
Zobaczcie, jak wygląda wnętrze po remoncie. Kuchnia z wyspą jest nowoczesna i stylowa. Białe szafki dodają lekkości i naturalnie współgrają z drewnianym blatem. Pewną oryginalność wprowadza też forma wyspy kuchennej - ma tradycyjny prostokątny kształt i zbudowana jest z drewna zakończonego czarnym blatem. Przy krótszej ściance znajdują się półki, na których można przechowywać akcesoria albo wystawić dekoracje. Z kolei przy dłuższej mamy dodatkowy blat w postaci drewnianego podwyższenia. Jest to idealne miejsce, aby ustawić przy nim krzesełka barowe. Tak przygotowaną przestrzeń można zagospodarować, ustawiając dowolne dodatki i elementy kuchennego wyposażenia :)

Kuchnia jest duża i znalazło się w niej miejsce na wyspę. Wykonana jest z drewna, a jej czarny blat dobrze komponuje...
Pomysł na wyspę w kuchni (55605)
Stylizacja  stołu w jadalni (55606)

Na półkach wyspy kuchennej można ustawić drewniane skrzyneczki, które podkreślą naturalny charakter wnętrza. Zauważcie też, że okno w czarnej ramie pasuje do pozostałych elementów w czerni, np. do okapu, blatu wyspy czy dodatków. W dalszej części wnętrza kuchnia łączy się z jadalnią, a aranżacja obu pomieszczeń jest idealnie zgrana :) Jedna ściana w jadalni w całości wyłożona jest czerwonymi cegłami. Ich strukturę oraz dekoracyjny charakter dodatkowo podkreśla nowoczesne podświetlenie przy suficie. Drewniany stół z czarnymi nogami pasuje do całego wystroju. Wokół niego ustawione są dwa rodzaje krzeseł tworząc nieco eklektyczny klimat.

Na półkach wyspy kuchennej ustawione są drewniane skrzyneczki, które podkreślą naturalny charakter wnętrza. Warto...
Jedna ściana w jadalni w całości wyłożona jest czerwonymi cegłami. Ich strukturę oraz dekoracyjny charakter dodatkowo...
Kuchnia z jadalnią w industrialnym stylu (55603)
Stół krzyżak w jadalni (55604)

Planując kuchnię myślimy o tym jak pięknie będzie się prezentować i tworzyć klimat wymarzonego domu, ale warto wziąć pod uwagę z jakiego materiału zostanie stworzona – w końcu ma nam służyć przez lata. Ja polecam Wam te od Rehau.

Zdjęcia: Małgorzata Opala


Najpopularniejsze wpisy

Aby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.
Ebooki Lovingit