Wyjątkowe, skandynawskie i z charakterem - moc typografii i industrialne wpływy w inspirującej aranżacji :)

Nie ma się czego bać - wiele osób obawia się remontu, a raczej jego efektu, dręcząc się myślami: "A jak nie wyjdzie?". Takie męczące wizje nachodziły też właścicieli tego mieszkania, w którym dzisiaj gościmy. A tymczasem... jeśli nie spróbujemy i nie przekonamy się, to skąd mamy wiedzieć, czy faktycznie nie byłoby lepiej po zmianach? Spójrzcie tylko na poniższe inspirujące ujęcia! Gdyby właściciele ulegli zwątpieniu co do barwy szarości i industrialnych akcentów, które nie dawało im spokoju, i wycofali się z niektórych rozwiązań, to czy mielibyśmy tak wspaniałą i pełną pasji aranżację przed sobą?? No, sądzę, że nie :) :) Dlatego warto eksperymentować i podążać za głosem serca - nie tylko w miłości, ale i na każdym polu, również w urządzaniu wnętrz :) Podzielcie się swoimi opiniami: czy Wam oryginalne mieszkanie również przypadło do gustu?

duża typografia w salonie

+ pokaż całość

Typografia nie jest tutaj taka zwyczajna. Występuje w wyraźnej, dużej postaci pojedynczych liter, które zdecydowanie dodają żywiołu we wnętrzu. W mocnych barwach granatu czy czerni idealnie uzupełniają wystrój salonu. Ściany skąpane w przyjemnej szarości tworzą świetną bazę dla aranżacji pełnej osobistych odniesień. Plakat z anatomią człowieka, futrzane pledy czy kombinacja dywanów na podłodze, zróżnicowane oświetlenie, charakterystyczne dodatki, takie jak wzorzyste poduszki lub szablon kruka - a to wszystko tkwiące w pozornym nieładzie, który jednak jest dobrze przemyślaną kompozycją. Dla mnie bomba! A dla Was? :)

typografia na ścianie w salonie
salon w stylu skandynawskim

Ach, te detale :)

detale we wnętrzu

Kuchnia także zyskuje na wyrazistości dzięki białym kaflom, a raczej kontrastowi, jakie tworzą z fugami. Podłoga z ciemnego drewna kojarzy się ze szlachetnością i dobrze wpisuje się w skandynawski klimat. Podobnie jak otwarte półki czy tradycyjne szafki, łączy piękno z funkcjonalnością. I w tym wnętrzu znajdujemy przejawy indywidualnego podejścia do kreowania przestrzeni - jak choćby fragment ściany z farbą tablicową, na której wyeksponowano małą galerią inspiracji.

białe kafle w kuchni
kuchnia w stylu skandynawskim

W jadalni, na którą otwarta jest kuchnia, największe "wow" wywołują... ogromne, lekko industrialne lampy zawieszone nad stołem :) Prawda, że imponujące? To kolejny ryzykowny zabieg, który osobom szukającym czegoś niestandardowego na pewno się spodoba!

duże lampy w jadalni

Rzucamy okiem na domowy gabinet i... znów pojawia nam się niezwykła typografia :) W podobnej wielkości, ale tym razem trójwymiarowej formie. Litery z drewna, oparte o ścianę razem z grafikami i fotografiami w prostych ramkach, w oryginalny sposób dekorują wnętrze. Zwróćcie uwagę na harmonię kolorystyczną, na jakiej opiera się całą aranżacja - głównymi barwami są skandynawska biel i czerń, przechodzące w szarość, oraz ciepły odcień drewna.

typografia w domowym gabinecie
aranżacja domowego gabinetu

Obok sypialni - mimo, że prezentuje się najskromniej, jeśli chodzi o wyposażenie i dekoracje - również nie sposób przejść obojętnie :) Zaaranżowana według tej samej koncepcji, ujmuje dbałością o detale. Wystarczy spojrzeć na organizację biżuterii, by się z tym zgodzić :)

aranżacja sypialni
organizacja biżuterii

Źródło zdjęć: tutajAby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.