Zabawki jako dekoracja pokoju dziecięcego, czyli o czym pamiętać przy urządzaniu przestrzeni dla malucha

Kto zna to z własnego domu: w pokoju dziecięcym bałagan, stos zabawek piętrzy się na samym środku podłogi, a z pojemników i półek wysypują się kolejne... Wielu rodziców boryka się z podobnym problemem i nie zawsze przyczyną jest niewłaściwa organizacja czy maluch z energią, za którą nie można nadążyć. Czasem po prostu zwyczajny rozgardiasz wynika z... nadmiaru. Przyznajcie się, kto ma za dużo rzeczy w szafie, na półce z kosmetykami i w garażu? ;) Nic więc dziwnego, że i w pokoju dziecięcym zabawek może być ciut za dużo, tym bardziej, że prawie każdy gość czy członek rodziny chętnie przynosi dla najmłodszego domownika jakiś upominek. Jednak nie wszystkie zabawki są tak naprawdę potrzebne dziecku, nie wszystkie podobają mu się jednakowo i też nie wszystkie pozytywnie wspierają jego rozwój. Przed Świętami warto więc zastanowić się, co faktycznie pociecha w tej chwili potrzebuje, co jej się przyda i z czego najbardziej się ucieszy - nie tylko rodzicom ułatwi to zakup świątecznych prezentów, ale także pomoże pozostałym członkom rodziny. Warto im podpowiedzieć, jaki prezent albo jaki typ prezentu będzie teraz najdopowiedniejszy. Poza tym zabawki, oprócz swojej funkcji edukacyjnej i po prostu wywołującej radość u malucha, mogą także sprawdzić się jako świetna ozdoba pokoju dziecięcego. Poznajcie 3 zasady urządzania przestrzeni dla dziecka z zabawkami w roli dekoracji :)

W pokoju dziecięcym wybrano pastelową paletę barw. Wszystkie dodatki i zabawki, które pełnią funkcję dekoracji,...
+ pokaż całość

1. Mniej, czyli lepiej

Wiem, że lubimy mieć dużo wokół siebie. Tyle pięknych przedmiotów, tyle praktycznych rzeczy, wciągający konsumpcjonizm... Ale czy naprawdę potrzebujemy kolejnego ubrania, dodatku, kosmetyku, akcesoriów? I czy dziecko potrzebuje kolejnej zabawki? Każdy oczywiście sam odpowiada sobie na te pytania, nikogo nie pouczam, bo sama rozumiem radość z zakupów :) Okres przed Świętami, choć zabiegany, jest jednak dobrym czasem na małą refleksję, bo w końcu z chwilą rozpakowania świątecznych prezentów najpewniej przybędzie nam znowu różnych rzeczy :) Może więc trafionym pomysłem będzie przejrzenie zabawek w pokoju dziecka i pozbycie się tych, które już się znudziły albo nie są już przydatne. W ten sposób można uporządkować przestrzeń, tak ważną dla rozwoju malucha. W schludnej i zorganizowanej aranżacji pociecha nie będzie przytłoczona nadmiarem przedmiotów. Gdy pozostaną tylko ulubione i przydatne zabawki, łatwiej będzie jej wybrać, czym chce się teraz bawić. Mniejszy chaos, większa kreatywność :)

Aranżację pokoju dziecięcego wzbogacają ciekawe w formie meble. Białe regały mają kształt domku, co urozmaica wystrój i...
Zabawki w pokoju dziecięcym dopasowano do wystroju. Mają biały kolor, a ich prosty kształt nawiązuje do stylu...

2. Zabawki na widoku

Zabawki świetnie sprawdzają się w roli dekoracji. Maskotki, drewniane klocki, konik - lub słonik :) - na biegunach nie muszą być wcale upchnięte w kąt. Wystarczy zaplanować ich rozłożenie w ten sposób, by  nie tworzyły wrażenia chaosu. Jednocześnie, gdy coś się dzieje - w uporządkowany sposób - w pokoju dziecięcym, wtedy panuje w nim wesoły i beztroski klimat. Warto więc znaleźć dla zabawek takie miejsce na widoku, w którym będą upiększać cały wystrój. Do dekoracji wybierzcie zabawki, które nawiązują do stylu, w jakim urządzone jest wnętrze. Do skandynawskiego charakteru będą pasować białe i pastelowe dodatki oraz elementy z drewna.

Duży pokój dziecięcy urządzono w pudrowym różu i innych pastelowych odcieniach. Uroku wnętrzu dodaje baldachim...

3. Neutralna baza

Podstawową wskazówką, jaką warto zastosować przy urządzaniu pokoju dziecięcego, jest stworzenie bazy, na której można zbudować dowolną aranżację. Co to dokładnie oznacza? Najlepiej, by zarówno ściany, jak i meble - czyli te elementy, które zmienia się najrzadziej - miały uniwersalną formę i neutralny kolor. Biel sprawdza się idealnie, ponieważ zawsze będzie modna i pasuje do wszystkiego. Uzupełniona kolorowymi zabawkami wykreuje w pomieszczeniu dowolny klimat, który można zmieniać z czasem, zastępując dekoracje i dodatki nowymi - dopasowanymi do wieku albo upodobań rozwijającego się dziecka. Jednym z polskich producentów mebli dziecięcych jest Pinio - oferuje ładne i komponujące się z każdym wystrojem mebelki, ale co ważniejsze, są one też bezpieczne dla zdrowia dziecka.

Pastelowe zabawki sprawdzają się jako dekoracje w pokoju dziecięcym. Neutralna paleta barw i prosta forma wpisują się w...
Białe meble rozjaśniają aranżację pokoju dziecięcego. Na półkach małych regałów wystawiono książki i ozdobne dodatki.

Zdjęcia: www.instagram.com/_fashion_familyAby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.
Ebooki Lovingit