11 łazienek, które inspirują, czyli w poszukiwaniu idealnego pokoju kąpielowego :)

Czas na łazienkowe rozmyślania :) Poszukujemy łazienki idealnej, czyli przyglądamy się interesującym i inspirującym propozycjom wnętrzarskim w pokoju (a czasem i pokoiczku :)) kąpielowym właśnie. Przygotowałam dla Was 10 interesujących wnętrz, gdzie w każdym można coś dla siebie wybrać - ogólną koncepcję wystroju, pomysł na wykończenie ścian i dekoracje czy kolor przewodni. Zapraszam do przeglądania i dzielenia się własnymi propozycjami! Co Was zaciekawiło, a co chcielibyście wdrożyć u siebie? Ok, to zaczynamy od maluuuusieńkiej łazieneczki, która może sprawiać problemy aranżacyjne ze względu na swoją niewielką szerokość... Zamiast jednak standardowej, ale może nudnej aranżacji, która w tym akurat przypadku tylko przytłoczyłaby dodatkowo wnętrze, właściciele zdecydowali się na coś zupełnie innego. Kto powiedział, że odważny kolor i żywe kontrasty zarezerwowane są wyłącznie dla większych pomieszczeń? Tutaj można wręcz powiedzieć, że wąskość wykorzystano jako atut. Pionowy pas z czarnych płytek rzuca się w oczy, a w połączeniu z żółtymi - jak trafnie dobranymi! - dodatkami tworzy wesoły i mocny duet z tzw. pazurem :)

aranżacja wąskiej łazienki z żółtymi dodatkami

źródło: pinterest.com

+ pokaż całość

No to może teraz, tak dla równowagi, coś bardziej stonowanego ;) Niezawodna biel w różnych odcieniach, i tych cieplejszych nasyconych kremem, i tych chłodniejszych o błękitnym zabarwieniu. Białe łazienki robią furorę, a ich zwolenników nie odstrasza w ogóle pytanie o utrzymywanie w nich porządku. Niektórzy nawet twierdzą, że przychodzi im to z większą łatwością, a więc takie aranżacje są nie tylko ładne, ale i praktyczne - czy może być lepiej? :) Świeża biel świetnie komponuje się z elementami drewna i to w różnych odcieniach, od pobielonego do ciemnego dębu. W ogóle wszelkie naturalne dodatki są mile widziane, choćby tak popularne i tak wdzięczne wiklinowe kosze do przechowywania, w których osobiście jestem zakochana :)

aranżacja białej łazienki z drewnem i wikliną

źródło: pinterest.com

biała nowoczesna łazienka

źródło: pinterest.com

drewniane meble w aranżacji łazienki

źródło: www.houzz.com

aranżacja tradycyjnej białej łazienki

źródło: www.houzz.com

piękny pokój kąpielowy z waną we wnęce okiennej

źródło: pinterest.com

Specyficzne w urządzaniu są łazienki na poddaszu. Tutaj świetnie sprawdza się drewno, zwłaszcza deski na ścianach, a może i nawet suficie. W ten sposób każda przestrzeń nabiera przytulności i ciepła, tak charakterystycznego dla wykończonych tym pięknym naturalnym materiałem wnętrz. Drobne dekoracje, jak np. typografia dodają uroku i sprawiają, że ze zwykłej toalety robi się dosłownie pokój kąpielowy. Choć to pojęcie zarezerwowane jest raczej dla dużych salonowych pomieszczeń z wanną, to jak widać sprawdza się idealnie również w takim przypadku. Czy poniższa inspiracja nie zachęca do błogiego odpoczynku niczym w najlepszej strefie spa?

aranżacja pastelowej łazienki na poddaszu

źródło: www.gabrielholland.com

drewniane deski w łazience na poddaszu

źródło: pinterest.com

aranżacja białej łazienki na poddaszu

źródło: pinterest.com

To może ponownie nieco odważniejsze aranżacje - czarne ściany, ciemne podłogi, a przy tym bardzo wyraziste w formie eleganckie dekoracje sprawiają, że łazienka nabiera ekskluzywnych cech. Spójrzcie tylko na złote lustro, żyrandol czy choćby kwiaty - bardzo ciekawe wykończenie, prawda?

aranżacja bardzo eleganckiej łazienki

źródło: www.houzz.com

nastrojowe dodatki w łazience

źródło: www.gabrielholland.comAby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.