4 niezwykle urocze pokoiki dziecięce, czyli piękne aranżacje wnętrz dla dziewczynki i dla chłopca :)

Będzie naprawdę uroczo :) Zachwyciły mnie dzisiejsze propozycje urządzenia pokoju dziecięcego, szczególnie aranżacje pokoiku dla chłopca od Studia Projektowego Mandala, bo nie boją się operować formą i kolorem. Są przy tym pełne blasku i radości, i myślę, że sama z chęcią spędziłabym w nich czas ;) Zacznijmy od mojego ulubionego projektu, czyli miętowo-szarego wnętrza, dodam, że bardzo przestronnego, które jest nie tylko piękne, ale też bardzo funkcjonalne. Moją uwagę po pierwszych słowach podziwu przykuło szczególnie jedno rozwiązanie - spójrzcie na kącik w prawym rogu, tuż przy oknie. Mamy tam w zasadzie trzy strefy, zabawową, wypoczynkową i naukową. W wigwamie - który stanowi tu niesamowity element aranżacji, zwłaszcza z takim pomysłem udekorowania go girlandą świetlną - dziecko może puścić wodze fantazji i beztrosko się bawić. Tuż pod ścianą ulokowano wdzięczną leżankę, na której maluch chętnie odpocznie z książką i komiksem w ręku. A z kolei tuż przed nią umieszczono biurko na ciekawej konstrukcji, jak dla mnie przypominającej huśtawkę - a więc również idealnie pasującą do pokoju dziecięcego ;) To w zasadzie odrobinę nieszablonowe podejście, z tego względu, że blaty robocze znajdują swoje miejsce zazwyczaj tuż pod ścianą. Widzimy jednak, że w aranżacji wnętrz stereotypowo wcale nie trzeba myśleć, bo pokój w ten sposób prezentuje się schludnie i radośnie, i jest także bardzo komfortowy.

W pokoju dziecięcym wyraźnie wydzielono trzy strefy: zabawową, wypoczynkową i naukową. W wigwamie - który stanowi tu...

źródło: studiomandala.pl

+ pokaż całość

Na pewno na uwagę w tym wnętrzu zasługują także wzory. Rozmaite motywy znajdujemy na ścianie, wigwamie czy zasłonach. Figlarne biało-czarne chmurki - wśród których kilka ma odwrócone kolory - gwiazdki i szewron to niezwykle wdzięczne, a jednocześnie bardzo charakterystyczne i mocne sposoby dekoracji. Jak widzimy, zestawione w jednym pokoju potrafią wyczarować naprawdę przyjemny klimat. Subtelności dodają drobne detale w miętowym odcieniu. Fragment ściany tuż przy drzwiach pomalowany farbą tablicową to rozwiązanie, które chyba zawsze sprawdza się w pokoju dziecięcym :)

Rozmaite motywy w pokoju dziecięcym zdobią ścianę czy wigwam. Figlarnie biało-czarne chmurki, wśród których kilka ma...

źródło: studiomandala.pl

I druga propozycja od Studia Projektowego Mandala, dla nieco większej pociechy - również oparta na dość mocnym kontraście bieli i czerni, a uzupełniona radosną żółcią. Skandynawska forma i prostota, a także pewnego rodzaju oszczędność dekoracji tworzą miłą dla oka i bardzo schludną przestrzeń. Pomimo faktu, że we wnętrzu nie ma wielu elementów typowo ozdobnych, to i tak prezentuje się całkiem bogato. Za to wrażenie odpowiadają znowu wzory - szczególnie duże kropki na ścianie, ale także pasiasty dywanik. Żółte i czarne dodatki świetnie przełamują białą bazę, ożywiając znacząco cały pokój dla chłopca.

Aranżację pokoju dziecięcego oparto na dość mocnym kontraście bieli i czerni, i uzupełniono radosną żółcią....

źródło: studiomandala.pl

W tej aranżacji także znalazła się ściana z farbą tablicową, która idealnie tutaj pasuje. Bielone deski na podłodze stanowią wdzięczny fundament aranżacji i tym mocniej eksponują dodatki w nasyconych barwach.

W aranżacji pokoju dziecięcego znalazła się ściana z farbą tablicową, która idealnie tutaj pasuje. Bielone deski na...

źródło: studiomandala.pl

Czas jeszcze na pokoiki dla dziewczynek! Pierwsza propozycja to również przestronne wnętrze, w którym znalazło się miejsce na dwa łóżeczka, symetrycznie rozmieszczone po obu stronach wnętrza. Ciekawym i subtelnym zabiegiem jest zawieszenie nad każdym z nich fotografii jego małej właścicielki. To z urokiem dekoruje pokój, wzbogacając go o osobisty akcent. Pastelowe odcienie beżowej szarości i pudrowego różu wypełniają wnętrze romantycznym i przyjemnym klimatem.

W przestronnym pokoiku dla dziewczynek znalazło się miejsce na dwa łóżeczka, symetrycznie rozmieszczone po obu stronach...

źródło: www.innerstadsspecialisten.se

W aranżacji zastosowano sporo drobnych dodatków. Girlanda z proporczyków odznacza się na ścianie i wzmacnia urok pokoiku dla dziewczynek. Tym, co na pewno zwiększa atut wnętrza, jest podłoga z drewnianych desek - każdy przejaw nasuwający skojarzenia z naturalnością jest w królestwie malucha mile widziany! Skandynawska koncepcja tworzy świetne podstawy do aranżacji pokoju dziecięcego.

W aranżacji pokoju dziecięcego zastosowano sporo drobnych dodatków. Girlanda z proporczyków odznacza się na ścianie i...

źródło: www.innerstadsspecialisten.se

A tutaj jeszcze jeden pomysł na pokoik dla dziewczynki, subtelny, stylowy, i opierający się na takich wyrazistych i inspirujących rozwiązaniach, jak kącik z baldachimem ustrojonym girlandą świetlną :) We wnętrzu jest uroczo i przytulnie, a o odpowiedni klimat dba całkiem spora liczba dekoracji i zabawek.

Aranżacja pokoiku dla dziewczynki jest subtelna, stylowa i opiera się na takich wyrazistych i inspirujących...

źródło: pinterest.comAby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.