Aranżacja kawalerki o pow. 32 m2 w bieli i szarości z lekką nutą skandynawskich inspiracji oraz rustykalnym drewnem

32 m2, powiedzmy, standardowa kawalerka, która zachwyca... przestrzenią! Oto realizacja z pracowni projektowej Devangari Design, gdzie dominuje świeżość i czysta forma. Klimat skandynawskiej prostoty miesza się tu z rustykalną naturalnością, co w efekcie daje obraz przytulnego i całkiem eleganckiego mieszkania. Połączenie śnieżnej bieli i spokojnej szarości nie wprowadza jednak monotonii. Wręcz przeciwnie, stanowi wdzięczną bazę dla wyeksponowania ozdobnych i wzorzystych detali, które w dość charakterystyczny sposób wpływają na odbiór każdego wnętrza. W malutkim domu dużą rolę odgrywa światło, na szczęście kawalerka jest dość widna. Zastosowana kolorystyka oraz umiar w wyposażeniu pozwalają rozprzestrzeniać się naturalnej poświacie, co wpływa również na optyczne powiększenie pokoju.

W niewielkiej kawalerce wygospodarowano miejsce na wszystkie podstawowe strefy domowe - salon, kuchnię, jadalnię oraz...
+ pokaż całość

Z pewnością ciekawym elementem wyposażenia jest intensywny żółty kolor, chociażby w postaci krzesła w salonie czy poduszek w sypialni. Słoneczna barwa wnosi radość i ożywia dodatkowo przestrzeń. Równie widoczna jest kraciasta kotara w oknie, właśnie ze względu na swój intensywny wzór.

Jasne i dość przestronne wnętrze mieści się tak naprawdę w niewielkiej kawalerce. Jednak dzięki zastosowaniu...

Niewielką kuchnię ulokowano we wnęce, co w pewien sposób wydziela kameralny kącik do przyrządzania posiłków. Kto mieszkał lub nadal mieszka w kawalerce, ten wie, że każdy przejaw intymności jest pożądany :) Zwłaszcza, gdy w takim małym domu urzęduje nie jedna, a dwie osoby (lub nawet więcej!). Wtedy wszelkie wnęki czy wykusze pozwalają choćby wizualnie wydzielić granice pomiędzy poszczególnymi strefami, co w codziennym korzystaniu z ograniczonej przestrzeni może być na wagę złota.

Malutką kuchnię bez okien rozjaśnia biała podłoga oraz jasne szare szafki. Dodatkowo, by nadać wnętrzu charakteru i...

Zwróćcie uwagę, że w aranżacji kuchni zdecydowano się na pełną zabudowę, tj. wiszące szafki są również zamknięte, ale zadbano tu także o niezbędną lekkość. Szafki-witrynki z podświetlanymi wnętrzami dekorują pomieszczenie i nieco je przy tym rozjaśniają. To o tyle ważne, że w kuchni nie ma bezpośredniego dostępu do okna. Biała podłoga stanowi bazę dla aranżacyjnej pracy, to kolejny sposób na to, aby mieszkanie prezentowało się przyjemnie i właśnie lekko zarazem.

W małej kuchni dominuje biel i szarość, które wizualnie nieco powiększają ograniczoną przestrzeń. Dużą rolę w aranżacji...

Kolejna inspirująca strefa w kawalerce to sypialnia, którą oddzielono od reszty mieszkania oszklonymi drzwiami. Ponownie - lekkość i kameralność, czyli dwa duże atuty tego domu odgrywają pierwsze skrzypce w aranżacji wnętrza. By spotęgować elegancki charakter, na ścianie za łóżkiem zaproponowano miękkie, jakby pikowane obicie.

Jasną sypialnię delikatnie wzbogacają pojedyncze dodatki, np. wzorzysta zasłona w oknie czy pled. Wnętrze jest tak...
W aranżacji sypialni na uwagę zasługuje na pewno pikowana ściana za łóżkiem, która na dość niewielkim metrażu wprowadza...

Łazienka jest mała, ale podobnie jak część dzienna mieszkania - niezwykle estetyczna i świeża. Aranżacja wyglądałaby nawet mdło, gdyby nie wzorzysta tapeta wyznaczająca charakter oraz zaproponowany szaro-miętowy ręcznik. Można go oczywiście później wymieniać na inne kolory, ale ten szczególnie pasuje do wystroju całego domu :)

Niewielką łazienkę w kawalerce wypełnia biel, od podłogi do sufitu, oraz akcenty jasnej szarości. Elementem dodającym...

Źródło zdjęć: Devangari DesignAby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.