Salon

Bardzo ciekawe before & after salonu z jadalnią, czyli wysokie, przeszklone wnętrze w nowej klimatycznej odsłonie!

Przestronne, wysokie, z dużą liczbą okien i wrażeniem niebywałego komfortu... Oto dom, w progi którego Was dziś zapraszam :) Mam nadzieję, że spodoba Wam się taka propozycja wnętrzarska, w której przede wszystkim główną rolę odgrywa naturalne światło. Wnętrze wiele zyskuje dzięki sporej wysokości i narożnikowym przeszkleniom, a więc baza do aranżacyjnych działań była od samego początku bardzo korzystna. W jednym pomieszczeniu połączono salon z jadalnią, nawet nie rozgraniczając za bardzo tych stref. Jadalnia zresztą też nie wygląda na typową, tradycyjną jadalnię, co w tym przypadku postrzegam za jej duży plus - zawsze podobały mi się tego typu pufki i siedziska w kącie wnętrza przeznaczonego na cele konsumpcyjne ;) Zazwyczaj w nieco mniejszym formacie spotykałam takie jadalniane kąciki w ramach kuchennej przestrzeni, ale tutaj, jak widać, dobrze sprawdza się i taka wersja w samym salonie. Oto część dzienna domu już po remoncie:

salon after

I jeszcze spójrzcie, jaka pusta niezagospodarowana do końca przestrzeń czekała na właścicieli domu, by ci zapewnili jej odpowiednią funkcjonalność. Zauważcie, że wcześniej okna osadzone były w drewnianych brązowych ramach, dzięki czemu wyglądały naturalnie i przyjemnie, natomiast w trakcie remontu przemalowano je białą farbą, bardziej wtapiającą się w tło i jakby nieco lżejszą. Która wersja okien podoba Wam się bardziej? Też rozbielilibyście ramy okienne czy może pozostawilibyście je w poprzedniej formie?

salon before
+ pokaż całość

W aranżacji znajduje się wiele ciekawych i charakterystycznych elementów, a tym, który zasługuje na szczególną uwagę, jest z pewnością lampa wisząca w części salonowej. Jej klosz, złożony jakby z pojedynczych listewek, swoim "pasiastym" kształtem nawiązuje do takiego właśnie motywu w kącie jadalnianym. Również dobór barw wygląda ciekawie. Wypełniająca pomieszczenie biel z podwójną mocą eksponuje kolorowe dodatki i akcenty - głównie w niebieskich i pomarańczowych odcieniach.

aranżacja salonu z jadalnią

Również dywan, choć z całkiem prostym wzorem, zwraca na siebie uwagę. Okazuje się, że meble, choć drobne, przyjmują intrygujące wręcz kształty, mowa tutaj przede wszystkim o stoliczkach kawowych :) Ale także o ich połączeniu z pozostałymi elementami wyposażenia. Wydaje się, jakby każdy mebelek pochodził z innego kompletu, prawda? :)

salon inspiracje

Detale, detale i jeszcze raz detale :) Również i tutaj nie pozbawione znaczenia, a wręcz przeciwnie - malutkie ozdóbki na stoliku kawowym w dostateczny sposób urozmaicają tę część aranżacji.

dekoracje na stoliku kawowym
dekoracje w salonie

W kącie jadalnianym charakter podkreśla zdecydowanie wzór na siedzisku. Pasiasty motyw, w dodatku w odcieniach bieli i granatu kojarzy mi się z morską scenerią, a Wam? W każdym razie z wakacyjnym klimatem, którym szczególnie o tej porze roku wybitnie lubię się inspirować :)

duże przeszklenia w jadalni
aranżacja jadalni

Źródło zdjęć: tutajAby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.