Before & after wyjątkowo klimatycznej kuchni w starym domu z drewnianymi belkami i eleganckim żyrandolem

Oryginalna, taka z pewnością jest aranżacja kuchni, do której dzisiaj Was zapraszam! Mamy tu małe before & after wnętrza ulokowanego w starym domu, w którym czuć klimat dawnych lat. Potęgują go z pewnością drewniane belki u sufitu, swoją drogą spora wysokość pomieszczenia też ma tutaj swój udział :) Miejscami sięga nawet 4,2 m, co na pewno zwłaszcza na żywo sprawia niezłe wrażenie. Natomiast przechodząc do samego wystroju, znajdujemy tutaj połączenie wpływu sentymentalnego stylu vintage z eleganckimi elementami wyposażenia. Przede wszystkim w oczy rzuca się żyrandol, bardzo bogato zdobiony. W ciekawy sposób kontrastuje z niemal surowym drewnem, które z kolei wnosi do wnętrza przyjemną naturalność i wzmacnia jego ciepły charakter. Właściciele postawili na funkcjonalne umieszczenie jadalni z drewnianym stołem tuż przy otwartej kuchni oraz estetyczną spójność w zastosowanej palecie barw. Dominuje spokojna biel, poprzecierane drewno i miejscami czarne dodatki, które dodatkowo ożywiają wnętrze. Zobaczcie, co jeszcze kryje w sobie dzisiejsza kuchnia!

W kuchni połączono sentymentalny styl vintage z eleganckimi elementami wyposażenia. Przede wszystkim w oczy rzuca się...
Klimat w kuchni potęgują drewniane belki u sufitu, podobnie jak spora wysokość pomieszczenia. Miejscami sięga nawet 4,2...
+ pokaż całość

Na ujęciu before widać jaki chaos panował wcześniej w kuchni. Remont pomieszczenia dość długo trwał, ale w końcu osiągnięto zamierzony efekt.

Na ujęciu before widać jaki chaos panował wcześniej w kuchni. Remont pomieszczenia dość długo trwał, ale w końcu...

Długa wyspa z drewnianym blatem dobrze wpisuje się w charakter kuchni. Na pewno warto zwrócić uwagę na naczynia wystawione na kominku czy okapie - w ozdobny sposób podkreślają upodobanie właścicieli domu do rustykalnych kuchni i klimatu vintage.

Długa wyspa z drewnianym blatem dobrze wpisuje się w charakter kuchni. Naczynia wystawione na kominku czy okapie w...

Również i dalsza część domu zdradza wyjątkowy charakter o sentymentalnej nucie. Zauważcie tylko rzeźbiony ornament nad drzwiami w oddali lub drugi, choć mniejszy żyrandol, albo samą rzeźbę w rogu na postumencie. Lekko bielone drewniane deski na podłodze dobrze odnajdują się w takiej wnętrzarskiej scenerii.

Rzeźbiony ornament nad drzwiami w przedpokoju lub drugi, choć mniejszy od kuchennego żyrandol, oraz sama rzeźba w rogu...

Co podoba Wam się w tym wnętrzu? Wybrana sprawdzona kolorystyka, drewno czy eleganckie dodatki? A może ogólnie panujący charakter swojskiej kuchni, w której codzienność miesza się z wykwintnością? :) Jestem ciekawa Waszych opinii, a może ktoś zaaranżował swoje wnętrze w podobnym stylu?

Biała elegancka kuchnia połączona jest z jadalnią utrzymaną w podobnym stylu. Eleganckie meble dobrze komponują się z...
Kuchnię wypełnia drewno, od podłogi po sam sufi. Bielone deski na podłodze, blat wyspy kuchennej czy drewniane belki...

Drewnianymi listewkami, i to jeszcze pomalowanymi na biało, wyłożono również sufit. Ten zabieg jakby "zamyka" aranżację i sprawia, że staje się jeszcze przytulniejsza. Główne miejsce przygotowywania posiłków wyznaczono w dużym oknie, co zapewnia dobre warunki do kulinarnej pracy za dnia.

Główne miejsce przygotowywania posiłków wyznaczono w dużym oknie, co zapewnia dobre warunki do kulinarnej pracy za...

Białe szafki z charakterystycznymi uchwytami mają dodatkowo miejsce na karteczki z opisem zawartości. To na pewno przydatne rozwiązanie, szczególnie dla rzadziej urzędujących w kuchni domowników :)

Białe szafki z charakterystycznymi uchwytami mają dodatkowo miejsce na karteczki z opisem zawartości. We wnętrzu...

Źródło zdjęć: tutajAby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.