Inne

Ciekawy dodatek czy główna dekoracja - typografia, która odmienia charakter wnętrza :)

Jesteście gotowi na kolejną porcję smakowitych wnętrzarskich inspiracji? :) Typografia to jeden z tych sposobów dekorowania wnętrz, które się w ogóle nie nudzą! Muszę się Wam przyznać, że mam słabość do różnego rodzaju literek i napisów, zwłaszcza tych trójwymiarowych :) Gdybym miała wybrać swoje ulubione, to postawiłabym na "&" - znalazłam tą piękność na posterville.pl - niesamowicie podoba mi się ten znak na półkach w salonie czy kuchni :) A Wam jak się podoba?

typografia 3D
źródło: posterville.pl


+ pokaż całość

typografia inspiracje

źródło: posterville.pl


Typografia urzeka swoją prostotą, bo tak naprawdę niczego nie odkrywa. To po prostu ciąg liter ułożonych w jakiś wyraz bądź pojedynczych. Niby nic specjalnego - co więc sprawia, że wzbudza tyle emocji? Sama się im poddaję, jestem pewna, że część z Was też :) Może dlatego, że to pozornie niewidoczny i zwyczajny przedmiot, a w rzeczywistości okazuje się bardzo wyraziście dekorować przestrzeń? Jak by nie było, wszelkie literki i napisy - a szczególnie te z drewna, które uwielbiam - wnoszą do wnętrza oryginalność i sporo naturalności przy tym. Spójrzcie, jak ciekawie można urządzić wnętrza z ich użyciem!


litery we wnętrzach na biurko

źródło: pinterest.com


Na posterville.pl jest więcej tego typu elementów - literki i napisy z drewna, do postawienia czy zawieszenia - można stworzyć kilka kombinacji :) Aranżowanie z użyciem typografii może być świetną zabawą :)


litery w aranżacji wnętrz

źródło: posterville.pl


stojące litery na półkę

źródło: posterville.plTaki rodzaj ozdoby nadaje się praktycznie do każdego pomieszczenia. I do pokoju dziecięcego i tego bardziej "dorosłego" :) Bardzo ciekawie wyglądają urozmaicone typografią biura - zarówno te domowe, jak i oficjalne. Wydaje mi się, że tego typu akcenty dekoracyjne wzmagają kreatywność u pracowników - mnie by przynajmniej zainspirowały :)


literki w pokoju

źródło: pinterest.com 


litery w aranżacji wnętrz

źródło: pinterest.com A co powiecie na całe wyrazy? Oprócz takich klasyków, jak "home" albo "eat" w kuchni można pokusić się o dowolny motywujący napis! Mnie podoba się szczególnie "dream", bo gorąco zachęcam do spełniania własnych marzeń i przy tym staram się też spełnić swoje :) :) i "smile" - może dlatego, że prawie cały czas się śmieję, a poza tym uwielbiam pozytywne osoby :) Ha, jak się okazuje, typografia to coś więcej niż tylko ozdoba - to prawdziwe przesłanie! I moim zdaniem może znacznie więcej powiedzieć niż inny artystyczny przejaw, np. obraz. Tak, zdecydowanie muszę pomyśleć o dodatkowej typografii u siebie. Nie sądziłam, że dzisiejszy temat aż tak mnie zainspiruje - najchętniej odłożyłabym pracę na bok i zajęłabym się tworzeniem! Ale to musi chwilkę poczekać :)


napis w kuchni home

źródło: pinterest.com 


napis dream

źródło: posterville.pl


litery drewniane

źródło: posterville.pl


typografia inspiracje

źródło: pinterest.com Jedną z form zdobienia wnętrz są też plakaty - tutaj dopiero można pokusić się o sporą motywację :) Niektóre napisy w ramkach są zabawne, wesołe, a inne całkiem poważne. Inspirujące motto w kilku słowach wygląda efektownie, nie sądzicie? To też dobry pomysł na prezent - na przykład dla ukochanej osoby albo przyjaciela. Bliskie osoby na pewno docenią taki gest :) Które hasło najbardziej do Was przemawia? :)


plakaty we wnętrzach

źródło: pinterest.com 


litery we wnętrzach

źródło: pinterest.com 


plakaty z napisami

źródło: posterville.pl


plakaty w dekoracji wnętrz

źródło: posterville.pl


plakat z napisem

źródło: posterville.pl


typografia w ramce

źródło: posterville.plAby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.