Dom prawie jak loft – niezwykła aranżacja w bieli

Ci z Was, którzy lubią jasne, duże i wysokie pomieszczenia, znajdą tu coś dla siebie. Ta aranżacja z przewagą czystej bieli będzie nie lada gratką również dla tych, którym podobają się aranżacje loftów, ale woleliby mieszkać w domu otoczonym zielenią. Tak więc, zapraszam do tego białego królestwa. Na pierwszy rzut oka wydaje się nie tylko nietuzinkowe, ale również bardzo wygodne. I jest po prostu piękne. Wystarczy spojrzeć na salon (a spojrzeć można prawie z lotu ptaka ;)). Dwie identyczne, ustawione naprzeciw siebie kanapy wprowadzają tu miłe dla oka porządek i symetrię (za którą przepadam, nie da się ukryć). Pomiędzy nimi stolik kawowy ze świecami, a na podłodze dwie naturalne skóry. Ciemnobrązowy i jasnoszary to jedyne akcenty kolorystyczne w tym salonie. Cała reszta jest bielusieńka. Jak Wam się to podoba?

Bardzo przestronne, dwupoziomowe wnętrze. Białe tło stanowią tu zarówno sufit, ściany, jak i podłoga. Jasne meble...
+ pokaż całość
Aranżacja domu w bieli. Nie tylko ściany i sufit zostały pomalowane na biało. Również podłoga i schody utrzymane są  w...

W tym jakże wysokim, dwupoziomowym domu, mamy dużo konstrukcyjnych belek. Wydaje mi się, że to świetny sposób, utrzymać w takim wypadku wszystko w jednym kolorze. W przeciwnym razie cała ta otwarta przestrzeń byłaby "poprzecinana", a tutaj mamy po prostu jasne, czyste pomieszczenie. Niewiele też znajdziemy tu ozdób, a te, które są, mają stonowane kolory: szary, brązowy czy czarny. Jedynym żywszym kolorem jest tu chyba tylko zieleń kwiatów. Ach, i jeszcze świece, które na białym tle prezentują się bajecznie.

 

Białe belki w tym pomieszczeniu nie tylko pełnią funkcję konstrukcyjną, ale również stanowią tu niebanalną ozdobę....
Ten przestronny i jasny salon stanowią dwie miękkie kanapy i dwa niewielkie stoliczki. Ogromne okna na całą ścianę i...

Warto zwrócić uwagę na fakt, że ta otwarta (i to jak!) przestrzeń, choć utrzymana w bieli i przypominająca loft, ocieplona jest kilkoma elementami w taki sposób, że wydaje się tu dość swojsko. "Zimne", białe, oszklone schody w tle, a przed nami wyspa kuchenna z poprzecieranym blatem i utrzymanym w podobnym stylu stołkiem. Na blacie doniczki przypominające raczej klimat uroczego, wiejskiego ganku niż loftu... Do tego, widoczny w głębi, fotel rodem z pałacu. :) Pozornie niezbyt pasujące do siebie przedmioty tworzą tu harmonijną całość.

 

Dom cały urządzony w bieli. Białe są tu nie tylko ściany, sufit i podłoga. Również schody, meble i kominek. Delikatny...
Ta otwarta przestrzeń wraz ze schodami prowadzącymi na drugi poziom została urządzona na biało. Choć wnętrze to jest...

Ta biała kuchnia, którą również można obejrzeć z góry, to prosta i niezwykle efektowna aranżacja. Okna na całej długości blatu – marzenie. Chromowane elementy takie jak okap czy listwa oświetleniowa, nadają temu pomieszczeniu nieco loftowy charakter, podobnie jak białe belki czy rura przy ścianie, ale jest on złagodzony dekoracjami w postaci kwiatów doniczkowych... Biały sufit, białe ściany i biała podłoga – na takim tle każdy przedmiot nabiera większego znaczenia i nie niknie wśrod innych mebli czy bibelotów. Tu z pewnością żaden przedmiot ani dekoracja nie są przypadkowe, bo patrząc na tę aranżację, nie można oderwać oczu.

 

W tej białej kuchni
Widok na kuchnię z drugiego poziomu. Białe belki zmniejszają nieco to ogromne pomieszczenie. Okna na całej wysokości...

 Aby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.