Drzewo rosnące pośrodku ławki i 5 innych fantastycznych pomysłów na mały ogród

Któż nie lubi w ciepły, letni wieczór usiąść wygodnie przed (albo za) domem i rozkoszować się cykaniem świerszczy i zapachem bujnej roślinności? Jeśli zastanawiacie się, jak urządzić mały ogród, oto kilka propozycji, które być może Was zainspirują. W zależności od tego, jaką mamy powierzchnię do dyspozycji i jakie będzie otoczenie naszego ogrodu, możemy wyczarować różne aranżacje. Jedną z propozycji jest ogród niezwykle harmonijny i dający wrażenie ładu. Mam tu na myśli długą, solidną ławę w kształcie podkowy zbudowaną tuż przy murku, za którym posadzone zostały kwiaty, drzewa i krzewy. Przed ławą mamy idealnie wystrzyżony trawnik, a następnie kominek wraz z zapasem drewna. Kominek również otoczony jest murkiem. To na pewno propozyca dla tych, którzy cenią sobie uporządkowaną, ale jednocześnie wygodną przestrzeń. Podobnie urządzony został ogródek na drugim zdjęciu. Pod wysokim murem zbudowano niższy murek, a pomiędzy nimi pozostawiono miejsce na rośliny. Pośrodku ustawiono stolik i wygodne, ogrodowe fotele. Dodatkową dekorację stanowią tu drzewa rosnące już poza ogrodem.

Niezwykle harmonijnie, prosto i symetrycznie urządzony przydomowy ogródek, w którym można przyjmować gości. Wśród...
+ pokaż całość
To zasłonięte od ulicy i sąsiadów miejsce może stanowić azyl dla mieszkańców i gości. Posadzona wokół muru zieleń, a...

Do budowy ogródka warto na pewno wykorzystać drewno. Spójrzmy na zdjęcie, gdzie deski okalają cały ogródek. Mamy tu również drewnianą, solidną ławkę, a tuż przy niej wielką skrzynię na zielone rośliny. Do tego drewniane stoliki i kanapa. W podłodze z kamiennych płyt pozostawiono ziemię, w której rosną drzewa, krzewy i kwiaty. Jeśli nasz ogród ma powstać na tarasie, warto zwrócić uwagę na zdjęcie z roślinami w donicach. Okalające mury wykorzystane tu zostały do zbudowania ogromnej skrzyni, w której mieści się mnóstwo zieleni. Do tego donice porozstawiane na stole i podłodze i – mamy małą dżunglę.

Wysoki mur  z cegieł został wykorzystany w aranżacji tego ogrodu w pomysłowy sposób. Tuż przy nim posadzono...
Betonowe ściany znajdujące się przy tarasie wykorzystano jako podstawę do skrzyń na rośliny. Dzięki temu powstał mały...

Bardzo ciekawym rozwiązaniem wydaje mi się dobudowanie do białego muru ławki z tego samego materiału. Na niej położone zostało specjalne siedzisko i mnóstwo poduszek. Do ławki dostawiono stolik i krzesła. Niezwykłe dekoracje stanowią tu dwa elementy: lustro w ozdobnej ramie zawieszone na białym tle muru oraz niewielka fontanna stojąca wśród kwiatów. Reszty dopełnia bujna roślinność w różnych odcieniach zieleni. A na koniec znów coś dla wielbicieli porządku. :) Drewniana ławka zbudowana w kształcie kwadratu, okalającego rosnące w środku drzewo. Dzięki temu, gdy drzewo podrośnie, nigdy nie zabraknie cienia na takiej ławce. Kolorowe pufy, spełniające nie tylko funkcje praktyczne, ale też dekoracyjne, łatwo przestawić. W ten sposób możemy wybrać najbardziej dogodne miejsce w ogrodzie, w którym chcemy odpocząć.

Betonowe, pomalowane na biało ogrodzenie wykorzystano do stworzenia ogrodowego kącika do wypoczynku. Przy ogrodzeniu...
Pomysł godny naśladowania: drewniana, solidna ławka zbudowana w kształcie kwadratu, w którego środku rośnie drzewo....

 Aby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.