Inspirująca aranżacja poddasza, czyli jak urządzić pod skosami mieszkanie w kamienicy - polskie inspiracje :)

Lubicie wysokie wnętrza? Na przykład takie poddasze do nieba w klimatycznej kamienicy? Jeśli tak, to idealnie się składa, bo mam dla Was aranżację mieszkania pod skosami wykonaną przez biuro Superpozycja architekci! Ogromna przestrzeń, jaśniejąca biel i rzucające się w oczy majestatyczne drewniane belki to jeszcze nie wszystko, co można odkryć w tych niepowtarzalnych wnętrzach. Do tego dochodzą białe i czarne cegły, nietuzinkowa łazienka i takie ogólne wrażenie mocnego kontrastu, jakie można spotkać tu na każdym kroku. To niezwykłe, jak niepozorną, a nawet niezachęcającą przestrzeń można przemienić w coś takiego - co imponuje formą i charakterem, a przecież składa się z prostych mebli i ciekawie dobranych dodatków. Nic dodać, nic ująć, a zatem spójrzcie sami i podzielcie się swoimi wrażeniami :)

mieszkanie na wysokim poddaszu
+ pokaż całość

Tutaj szybki podgląd na to, jak wyglądała wcześniej ta przestrzeń - nie każdy dostrzegłby w niej taki potencjał :)

mieszkanie pod skosami before & after

I co Wy na to? Ci z Was, którzy gustują w takich przestronnych i wysokich pomieszczeniach, na pewno poczuli wiatr w skrzydłach... albo i we włosach ;) Dla spotęgowania wrażenia rzucimy jeszcze okiem z góry, na dzienną strefę domu. Salon i kuchnia na płaszczyźnie przyjmują nieregularny kształt, od którego uwagę odciągają chociażby ciemne drewniane belki.

belki w aranżacji mieszkania

Jedną z wielu atrakcji w salonie jest ściana wyłożona białymi cegłami i to znowu w ciekawy, może nawet nietypowy sposób. Ścięty fragment tworzący ceglane "schodki" wzmacnia oryginalność, prawda? Dzięki dużym oknom wnętrze jest doświetlone i szczególnie za dnia wygląda przytulnie i zachęcająco.

biała cegła i drewniane belki w aranżacji
salon na poddaszu

Ścianka kolankowa jest dość niska, a kąt nachylenia dachu mógłby być większy, jednak mimo tego wnętrze sprawia wrażenie baaardzo przestronnego. Duża w tym zasługa braku sufitu, w sensie podwójnej wysokości :) Całkowicie proste i wręcz geometryczne meble w kuchni wtapiają się w tło, tym bardziej, że mają identyczną śnieżną barwę, jak ściany.

biała kuchnia na poddaszu

Aranżacja mieszkania wzbogacona jest także oryginalnymi dodatkami - gdzieniegdzie znajdujemy zdjęcie w ramce, ciekawą typografię czy zaskakującą lampę wiszącą... jak na przykład ta, która przyciąga do siebie uwagę nad okrągłym stolikiem :)

biała cegła w jadalni
dekoracje w mieszkaniu

Sypialnia, która znajduje się na górze - można powiedzieć: jeszcze wyższej górze ;) - nastraja do relaksu! Z chęcią rzuciłabym się w tę pościel, wtuliła w poduszki i oddała błogiemu wypoczynkowi... Ciekawe w jakim stopniu na te odczucia wpływa przytulność i świeżość tej aranżacji, a w jakim fakt, że już sporo po północy i zwyczajnie mój organizm zaczyna domagać się regenerującej dawki snu ;) ;) Podzielcie się swoimi wrażeniami - czy Wam też sypialnia na poddaszu wydaje się tak odprężająca?

sypialnia na poddaszu

A jesteście ciekawi, jak wygląda łazienka w tym mieszkaniu? Też baardzo interesująco :) Szczególnie te czarne cegły i duże okrągłe lustro w białej ramie na ich tle. Plus wanna ulokowana we wnęce okiennej. Plus naprawdę przestronne wnętrze i pomysłowe operowanie zróżnicowaną wysokością, szerokością i głębokością. Słowem: godne podziwu!

czarne cegły w łazience
łazienka pod skosem z czarnymi cegłami
łazienka na poddaszu
aranżacja przestronnej łazienki na poddaszu

Zdjęcia: www.superpozycja.comAby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.