Inspirujące i kreatywne warunki do pracy, czyli jak zaaranżować gabinet lub pracownię we własnym domu

Dzisiaj nieco inspiracyjnie, a nieco poradnikowo;) Przyszykowałam krótki przewodnik po urządzaniu swojego wnętrza i to wnętrza ważnego pod kątem zawodowym! Jeśli więc przymierzacie się do zorganizowania domowego biura czy pracowni, dobrze trafiliście i mam nadzieję, że zaczerpniecie stąd dla siebie nieco pomocnych wskazówek i trafnych pomysłów :) Przede wszystkim, aby Wasza biurowa przestrzeń Wam dobrze służyła, należy pomyśleć o połączeniu jej podstawowych wyznaczników - tj. funkcjonalności, komfortu, oświetlenia, przechowywania i dekoracyjności. To według mnie najbardziej istotne aspekty czy wytyczne, które powinno się uwzględniać przy remoncie, urządzaniu albo nawet tylko odświeżaniu domowego gabinetu. Mam nadzieję, że dzięki tym inspiracjom i radom stworzycie swoją wspaniałą kreatywną przestrzeń do działania! Jeśli planujecie albo już macie u siebie w domu taki sprawdzony kącik do pracy, koniecznie się nim podzielcie :) A teraz zaczynamy! Na poczatku mała inspiracja prosto z mojego miejsca, gdzie tworzę często posty.

Aranżacja domowego gabinetu opiera się na bieli oraz przyjemnym odcieniu brązu, które wnoszą do wnętrza lekkość i...

źródło: pinterest.com

1. Wybór biurka

Przy biurku powinno się wygodnie pracować - to oczywiste. Jak jednak je wybrać spośród ogromnej oferty na rynku? Przede wszystkim zwracajcie uwagę na to, jakiej wielkości blatu potrzebujecie. Nie powinien być zbyt mały, tak aby pomieścić się swobodnie ze wszystkim, ale jego rozmiary zależą też w głównej mierze od tego, czym się zajmujecie. Jeśli urządzacie domową pracownię, a zajmujecie się szyciem, to na biurku trzeba będzie przewidzieć dodatkowe miejsce na maszynę do szycia. Jeśli natomiast Wasza praca sprowadza się do posługiwania się samym komputerem, wtedy blat może wystarczyć nieco mniejszy. Najlepiej odnieść się do tego, w jaki sposób się pracuje i ile miejsca przy tym jest potrzebne, aby porozkładać się z zeszytami, dokumentami, akcesoriami itd.

Jasna aranżacja pokoju biurowego w stylu skandynawskim może urzekać czystością i porządkiem. Wnętrze jest przytulne i...

źródło: theeverygirl.com

+ pokaż całość

2. Umiejscowienie biurka

Tutaj niezmiennie - zaleca się ustawienie biurka pod oknem albo w jego pobliżu, by zyskać w miarę możliwości dostęp do jak największej ilości naturalnego światła. Po zmroku to nie robi już takiej różnicy, jednak w dzień zdecydowanie ją odczujecie. Jeśli biurko będzie ulokowane gdzieś w ciemnym kącie, wydajność i sam komfort pracy może nieco spadać. W takim wypadku trzeba zadbać o odpowiednie oświetlenie sztuczne.

Umiejscowienie biurka pod oknem pozwala osiągnąć najlepsze oświetlenie w ciągu dnia. Domowe biuro zaaranżowane w...

źródło: www.planete-deco.fr

3. Odpowiednie oświetlenie

Miejsce pracy musi być doświetlone - naturalnym światłem za dnia i sztucznym wieczorem. Najlepiej postawić na lampkę na biurko o możliwości regulowania światła i kierowania w określone miejsca. Bardzo ważna jest jakość światła.  Odkąd sama jestem mamą to zwracam na takie szczegóły uwagę. Dlatego postawiłam na zakup tej oto lampki, która dodatkowo ma także funkcję Eye Protection, która zadba o nasz wzrok.  Zobaczcie jak wygląda:)

Lampka z funkcją Eye protection (49661)

Uwielbiam ją, bo ma też dodatkowo wbudowany  moduł led oraz panele sterujący posiadający cztery tryby świecenia, w zależności od czynności, którą wykonujemy. Możemy wybrać tryb do nauki, czytania, odpoczynku czy też światło nocne.

Biała lampka na biurku (49662)

Lubię rzeczy smart, które ułatwiają życie. I wiecie co? Ta lampka ma też stację dokującą do iPhone oraz iPODa, a także rozgałęźnik 10 w 1, który pozwala na ładowanie wielu dodatkowych urządzeń. Już nie muszę się martwić o kable które plączą się przy moim biurku. A do tego ma swoją delikatność i urok. Podsumowując lampka iStar zapewni nam odpowiednie warunki oświetleniowe do pracy, nauki i odpoczynku, a przy okazji naładuje telefon lub inne urządzenia. Ma także swoją wersję ze stacją dokującą dla smartfonów, czyli StarS. Więcej szczegółów znajdziecie tu.  

Lampka ze stacją dokująca na Iphone (49663)
Kącik do pracy (49664)

Zawsze możecie także zastanowić się nad dodatkowym kinkietem albo stojącą obok lampą, które będą miały tę zaletę, że udekorują przestrzeń biurową :) Ale najważniejsze oświetlenie to oczywiście nasza lampka, więc warto zastanowić się nad jej wyborem. Ja polecam Wam Nilsen Istar. Ja polecam Wam Nilsen Istar.

4. Wybór krzesła

To jeden z najważniejszych wyborów, bo całodzienne siedzenie przy biurku w nieodpowiedniej pozycji, na niewłaściwie dobranym krześle może sporo kosztować pod względem zdrowotnym. Już nawet kilkugodzinna praca w zgarbionej albo w jakiś sposób przekrzywionej pozycji może wyrządzić duże szkody dla kręgosłupa, a co dopiero, gdy taka praktyka powtarza się dzień po dniu! Dlatego najlepiej zrobić rozeznanie w dostępności krzeseł biurowych na rynku, zyskacie wtedy pełen przegląd od tych zwykłych, podstawowych, przez typowo biurowe, aż po specjalne krzesła rehabilitacyjne do pracy - podobno najlepsze, choć też tym samym najdroższe. Najlepiej, aby wybrane przez Was krzesło miało oparcie regulowane oraz podłokietniki, pamiętajcie także o tym, by zawsze dopasować je do swojego wzrostu! Dlatego warto, a nawet trzeba rozsiadać się ile tylko się da podczas poszukiwań w sklepach :)

Wysokie pomieszczenie przeznaczono pod pokój biurowy z dwoma stanowiskami pracy. Duże okno zapewnia sporo naturalnego...

źródło: www.svkinteriordesign.com

Przestronny i jasny domowy gabinet czerpie z inspiracji stylem industrialnym oraz nowoczesnym. Czerwone cegły dodają...

źródło: www.svkinteriordesign.com

5. Paleta barw w pokoju biurowym

Raczej jasna niż ciemna, chociaż to zależy oczywiście od gustu. Generalnie biel czy wszelkie rozbielone odcienie pozwalają dość łatwo zebrać myśli, stąd warto pomyśleć o ich przewadze albo przynajmniej wyraźnych akcentach w aranżacji domowego gabinetu. Czego najlepiej unikać, to jaskrawych kolorków, które mogą rozpraszać podczas pracy - a chodzi nam przecież o odwrotny efekt :)

Klasyczny domowy gabinet zaaranżowano w jasnych kolorach, co powiększa optycznie przestrzeń i sprzyja koncentracji....

źródło: lovegrowswild.com

6. Kropka nad i, czyli dodatki i dekoracje

Tego nie mogłoby zabraknąć na Lovingit :) W końcu przestrzeń biurowa może jak najbardziej zachwycać pod wględem wizualnym - powinna być w takim razie funkcjonalna i zarazem estetyczna. Wybierzcie swoje ulubione motywy, zdjęcia i udekorujcie nimi biurko czy jego okolice. Od razu zrobi się przyjemniej, a wnętrze zyska osobisty charakter. Można też wykorzystać znane hasła czy własne motto i w postaci inspirującej typografii wyeksponować gdzieś w widocznym miejscu.

Przestrzeń biurowa jest funkcjonalna i zarazem estetyczna. Ulubione motywy, zdjęcia i ozdoby urozmaicają biurko oraz...

źródło: advicefromatwentysomething.comAby zadać pytanie musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.

Aby dodać do ulubionych musisz się zalogować.
Przejdź do strony logowania »

Jeśli nie masz jeszcze konta przejdź do rejestracji.
Ebooki Lovingit